• buradaki kasıt; cerrah olan doktorlarsa, ameliyatlarda sterilizasyon temizliğini düşündüğümüzde, bal döküp yalanabilir o araba.
    doktordan temiz araba, müthiş!
  • bir bayan doktordan araba değildir. hem bağyandan, hem doktordan. arabaya kuş konduruyoruz ya, o yüzden kaçırılmamalı.
  • vahim bir durumu belirten kalıptır. araba, doktordan temizse bu iyi bir şey mi?..
  • abi çoğu doktorun arabaya temiz baktığını düşünmüyorum.. o yüzden bu klişe artık yıkılmalı..
  • dikkat çekici ilan.

eğer araç sahibi aracının uzun dönem kullanıcısı ise doktordan araba gayet de alınır. ama kontrol ettirin elbette. hemen güvenmeyin. ben telefonumu veririm sattığım araba için. arayıp da söven olmadı. efendi gibi kullanıyorum çünkü arabaları.

benim tanıdığım bir eleman ise uzman doktor haliyle bu işin ticaretini yapıyor uzun süredir. aracı alıp 1-2 aya bilemediniz en fazla 3-5 ay içinde satıyor. bozuksa elden geçiriyor. millet de tertemiz araba aldığını sanıyor. adam eşini bile kullanıyor, bayandan temiz araba falan(sürekli yapıyor mu emin değilim).
    milletimiz de ilginç; bir bak ruhsata kaç ay önce almış adam arabayı. herif doktordan temiz, kadından temiz etiketini yapıştırıp en azından piyasa fiyatından ödün vermeden satabiliyor. yada ikinci el güveni az birini inandırıp biraz yukardan bırakıyor aracı.

tekrarlıyorum. sıfır aldığı arabayı veya ikinci el almış olsa da uzun dönem kullandığı arabayı satıyorsa muhtemelen tüccar değildir o adam, kontrol ettirir alırsınız. yoksa doktordan temiz ayağına sokar geçer.

not: arabaların görünümüne ise asla aldanmayın. çok komik fiyatlara cila-iç döşeme temizlik yaptırılıyor. 1 yıldır yıkanmayan, tavanında bile sperm izi olan arabaları 2-3 saatte pırıl pırıl yapıyorlar.
  • doktordan araba almış biri olarak söyleyeyim temizdir. gerçi doktor karısından boşandıktan sonra almış arabayı, arka koltuğa çanta bile koymazmış, puro sevdalısıymış ama yolda bile arabadan iner öyle içermiş puroyu... bunları anlattıktan sonra adam, doktorlukla değil adamın takıntılı bir manyak olmasıyla alakası var bence arabanın temiz olmasının. ayrıca tıp fakültesi bandrolünün az ekmeğini yemedim. ne kadar mal bir yere park etsem de doktorum sanıp dokunmuyorlardı arabaya.

bu arada tıp fakültesi bandrolü satmak isteyen varsa talibim.
  • aldanılmaması gereken ilan başlığıdır
    hem bayan, hem doktor, hem arkadaş, hem memleketli ........ birinden aldığımız 4 yaşındaki arabanın yarısının kesilip yeniden yapıldığını öğrendiğimde bütün tabularım yıkıldı. bir yarısı temizmiş evet. diğer yarısı da 2 yıl önce yapılmış olsa 2 yıllık bir parça ne kadar yıpranmış olabilir ki?
    (bkz: bardağın dolu tarafını görmek)
  • doktorsanız; mazot pompası yanarak, yakıt enjeksiyon sistemine ağır hasar veren otomobili değerinden satmanıza yarayacak ibaredir. (bizzat tanık olmuşumdur)
  • önceden bana çok saçma gelen ama yıllar geçtikçe nedenini daha iyi anladığım satış şekli. adam tıp fakültesi okuyor, araç nasıl sürülecek eğitimi almıyor ama dr'ların büyük bir kısmı işe mümessillerin arabaları ile gidip geliyorlar, bu sebeple araçları çok km yapmayıp yıpranmıyor. özellikle mümessiller hastanelere alınmadığından beri yaptıkları tek iş dr'ları getirip götürmek.
hesabın var mı? giriş yap