• nihat zeybekçi sen misin?
    eğer değilsen vay haline...
    (bkz: let the linç begin)

ekleme:ekonomik parametreleri zerre etkilemeyen şişirilmiş balon demiş arkadaş.
    şişirilmiş balon olan zaten ülke ekonomisinin parametreleridir,dolar değil.
    şirket cirolarının hergeçen sene,bir önceki seneye oranla arttığını yazmış.bak bu doğru ama o cirolar tl bazında artmakta.zaten bunun asıl sebebide borçlanma şartlarının hergeçen gün daha da kolaylaşması ve hergeçen gün artan enflasyondur.çirolar artıyor.üretim kapasitesi değil.buna dikkat.
    bu biraz maaşınızın sürekli artıp,alım gücünüzün aynı oranda düşmesi gibi birşey.
    işte buna biz enflasyon diyoruz.
    kendisine katıldığım tek nokta da şu.
    istediğiniz kadar bağırın,çağırın sonuç değişmeyecek demiş.
    haklı...
    bu kafa ile istediğniz kadar uğraşın,türk ekonomisi çökmüştür.üretmediğn sürece de sonuç değişmeyecek.
    geçmiş olsun kardeş,artık fakir,itibarsız ve eğitimi yerlerde sürünen bir ülkesin.
  • senin ekonomik değerlerin şişirilmiş bir balon olduğu için durum bu. üretim yapmayan ülkenin satışla şişirilmiş sahte ekonomisi döviz karşısında diz çökmeye mahkumdur. olay zaten sadece dolar değil. bulgaristan levası karşısında bile çılgın bir düşüşteyiz. siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? bırakın şu uyuşturucu gibi sahte söylemler ve açıklamaları. açın gözünüzü biraz kardeşim! batıyoruz da değil; battık!
  • birilerinden para alıp, gelip buraya batan memleketi batmazmış gibi göstermeye çalışan troll söylemi.

yurdunuzu, doğup büyüdüğünüz yeri üç kuruşa satmak ne kadar hunharca bir şey. bu insanlar geceleri nasıl uyuyor, hayret ediyorum.
  • şu götümüzde patlayani mi ?
  • akaryakıt,sanayi ara malları, hammadde gibi şeylerin bedellerini "lolipop" şekeri cinsinden ödediğini sanan anlayısın açtığı başlıkımsıdır.
  • bakın bunları sakın sikmeyin değerli ekşiciler. bir tanesine tahammülümüz yok, çoğalması durumunda doğal afet meydana gelir.
  • (bkz: dolardaki yükselişi kabul etmiyorum)
    bu daha başlangıç. esas balon 2019’a doğru geliyor. aman dikkat bize patlamasın.
  • yerli hiç bir ürünümüz olmadığı gibi özelleştirmelerden gelen paraları inşaata gömdüğümüz için balon olarak nitelenen para birimidir .
    türk filmlerinde izleriz hani adam tarlayı satıp büyük şehre gelir ve pavyonda orda burda parayı harcar bildiniz mi işte ülkece yaptığımız durumu kısaca özetler
  • boşver aktroll sizin bakanınız olan nihatkenstein'da anlamıyor. takılma böyle şeylere.
hesabın var mı? giriş yap