şükela:  tümü | bugün
  • doları “gahrolsun amariga” diyerek tekmeleyen vatansever, ekonomist aksaray esnafı.

bu kadar salak olamazlar diyenler için; kanıt

edit: işin içinde hem “ak” hem de “saray” olunca parçalar yerine oturuyor.
  • gerçekten sığır pazarıymış.
  • sahte dolar olduğuna iddiaya girerim.
  • doları protesto için buldukları çözüm bile öküzce.
  • hemşerilerim döktürmüş. yırtacağınız, tekmeleyeceğiniz dolarları bana gönderin de şanımız yürüsün gurbet ellerde.

not: aydınlıyım, gurbette değilim ama içimdeki aksaraylıyı durduramıyor, aksaray özlemi çekiyorum. aksaraylı torunu olmak böyle bişi.
  • "gahrolsun ameriga" nidaları eşliğinde elindeki dolarları yakarak, tekmeleyerek yok eden bir grup yetişkin insan içeren videodur.
    toplam dolar miktarını azaltmak doların değerini arttırır. elindeki doları yakmak yerine yabancının elindeki dolarları toplaması gerektiğini idrak edememiş dayılarla aynı havayı solumak acı veriyor.
  • şunların çocuğu olsam baba dememek için akşam eve gitmem.
    ne tiksinç ve acınası bir durum.
  • (bkz: düşüyor mu böyle)

kitleler halinde böyle bir malzeme mevcutken ingiltere'deki gibi demokrasimiz, isviçre'deki gibi bir refahımız olmadığı için üzülüyoruz.

yemin ediyorum, bu üzüntü lüks. polonya, macaristan, romanya, slovakya seviyesinde düşler kurmalıyız.
  • ben de diyorum dolar neden 4.45 olmuşken 4.42ye geriledi, aksaraylı vatansever ekonomistler sayesindeymiş meğer
  • önüne bir balya dolar atsan ağzının suyu akacak yaşam formlarinin, biz dolar istemiyoruz euro istemiyoruz kahrolsun amariga demesi.