koministimam2

  • 6530
  • 78
  • 9
  • 0
  • dün

354 bin tl'yi hesapta unutmak

abı bilen bilir ben bankacıyım. bılmeyen de bilsin yanı bankacıyım ben, beyaz yakalı yanı klasik şu reklamlarda oynayan ultra güzel giyinimli, traşlı ideal evlenmelik herif benim, takım elbiseme falan baksan benı cok zengin zannedersin ama yok öyle değil, milletin paraları ile artislik yapan, aman 15 bin tl de borçmu canım, falan diyip kredi kartına olan 2.500 tl lik borcu taksitlere böldürüp aylarca ödemeye çalışan adam. neyse konu dağıldı ne diyorduk?

haciz biriminde çalışıyorum bankanın ve bu gün başıma gelen bir olaydan esinlenerek bu başlığı açma gereği duydum...

herifin birine haciz gelmiş biz de gittik hesaplarına baktık blokeyi koyduk, şubeyi de aradık, dedik ki böyle böyle bloke konuldu ama hesapta 354 bin var, parası cok, borcu 500 tl civarı ödemek isterse falan haber edin.

neyse kadın beş dakıka sonra geri döndü, müşteri o bankada o kadar parasının oldugunu falan unutmuş, ödeyelim hemen demiş. bu arada da 354 bin tlyi de kadın diyince hatırlamış olaya bak.

abi adam 354 bin tl yi hesapta unutuyor bi olaya bakın hele ya. tamam şube ticari, şube büyük, adam güzel iş yapıyor belki falan ama 354 bin tl bu arkadaşım yaa unutulacak meblağ mı arkadaş?

hadi sabah cıkarken kemer takmayı unut, arabanın anahtarını unut, lan abart pantolonsuz çık amk pantolonu unut gömlek kravat ceket işe git ama 354 bin tl nasıl unutulur abi insanlar nasıl paralar kazanıyor?
muhasebecin de mi yok arkadaşım ya?

geçen 5 tl buldum eşofmanın cebinde, ulan ben bu 5 tl yi ne ara koymuşum buraya? bu 5 tl yı burada unutacak kadar bunamadıgıma göre ne kadar param varmış o zaman cebimde ki bu 5 tl yi önemsememişim diye 3-4 ayı geriye doğru bi taradım sonra aklıma geldi ki bi arkadaşım gelmişti o giymişti akşam o bırakmıştır bu iş benim işim olamaz.

adam 354 bin tl yi hesabında unutuyor kardeşim yaa. ulan para vadelide falan da değil! vadelide olsa diyim yine eyvallah!

şu olay benim miladim arkadaş, ufkum açıldı lan insanlar para kazanıyor, biz onların paralarını falan sayarak hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz nereye kadar?

beynimin içinde "istifaa istifaaa istifaaa" diye diye hep bir ağızdan bağırıyor nöronlarım, kırmayacağım onları bu sefer, kırmamam lazım, yeni yıla bu bankada girmeyeceğim çok ciddiyim. ileride serbest bir meslekte başarılı olursam bu entryi editliycem, daha çok zengin olursam da fotograflarımı falan koyucam burya bakın lan çok zengin oldum falan diye,hatta 354 bin tl kazandığım an hemen bi bankaya yatırıp sonra içip içip o parayı bir anlık da olsa orda unutucam.

bekle beni zenginlik alametleri, geliyorum ;)
edit: bu arada öyle reklamlardaki gibi falan değilim, bildiğin göbekli falan bi adamım işte , nasıl gaza geldiysem reklamlardaki gibi falan yazmışım pehey allahım yaa:)

edit 2: kredi takibe düşer, hesaplar incelenir falan diyen dostum, ortada kredi yok ki 500 tl civarında saçma bi yerden gelen haciz var. :)

edit 3: evet istifa ettim, ettim ama bi iş falan yapamıyorum, 354 bini bırak, ayda 4 bin bile iyi paraymış amk, ne gaza gelmişiz yaa.
neyse var mı ankara’da işçi eleman kurye ne iş olsa yapacak adam arayan kimse? yeşillendirsin:)

devamını okuyayım »
20.11.2015 15:22