şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ticaretin yavasladığı insanların tedirgin olduğu bir gerçek ancak yılbasından bu yana yüzde 50 yükselmiş doların karşılığı bu değil.

  erdoğan her şey iyi giderken amerika ve batının müdahale ettiğine halkı inandırıyor.gerçek tam olarak bu değil ancak hissettirilen algı sayesinde daha büyük bir panik dalgasının önüne geçilebiliyor.

  düşmekte olan uçakta kabin görevlilerinin her şey normalmiş gibi davranmasına benziyor bu durum.zira yaşanacak bir arbede uçağın kurtulma ihtimalini sıfıra yakınsar.
 • panik değil de piknik havası var hala. millet dolar yakıyor...
 • beyler google' a venezuela bolivarı yazıyorsun 2.77415596 x 10-5 çıkıyor ssjsjskskkdk neyse adamlar bir adet hamburger yiyebilmek için birbuçuk ay çalışıyor, buna rağmen maduro seçimleri %68'e yakın bir oyla aldı.

  rizedeyim, adam diyor ki reis doları bilerek 10 lira yapacak, sonra da bir sıfır atacak sonra da onları kudurtacak, kudurtacak dediği de ab, amerika falan, aynı adam rizede dere yatağına yapılan gündem olan evin sahibinin açıklamalarını birebir savunuyor, suçlu mühendis ve yaptığı köprüymüş.

  aklıma ahmet kekeç geldi, hani düzenli olarak darbe olabilir yazısı yazan star gazetesi yazarı, en son da iki üç gün önce yazmış, diyor ki

  fetö çok tehlikeli bir yapı
  birinci özelliği diyor, 'irrasyonaliteye' prim tanıması devam ediyor ve diyor ki gerçeklik duygusunu zorlayan bir 'hayal dünyası' içinde yaşaması.

  yukarıda rizeden yazdıklarımu okudun mu, facebookta bak akp sayfalarına da yazılan fikir yürütmelere bir bak. hepsi cevap bile verilemeyecek adamın ağzını bir karış açtoran arkadaş bu nasıl kafa dedirten yorumlar. reis doları 10 lira yapıp sıfır atacak plan yapıyor diyen adamdan daha irrasyonel, daha hayal dünyasında yaşayan ne olabilir? bu hesaba göre en büyük fetöcü siz çıkıyorsunuz, hadi onlar fetö allah belalarını versin, peki bu hesaba göre size ne diyelim retö mü?

  bir de liberaler var tabi, adam liberal, gelmiş muhafazakar hassasiyetten bahsediyor, hepimiz adımız soyadımız gibi biliyoruz ki bu adamın pkk, dhkpc, fetö bağlantıları var, ne üdüğü belirsiz işler yapıyor, arada amerikaya gidiyor, hala yazar diye yazdırıyorsun, demek ki sen de o zihniyettesin, sen de dhkpcli pkklı fetöcüsün, sayarsın ya da saymazsın, hesap bu.

  ulan donsuz herifler! siz kiminle kafa buluyorsunuz?ulan sizden daha irrasyonel, daha hayal dünyası içinde yaşayan yapı var mı bu dünyada! sizin de beraber yürüdüğünüz fetonun da allah belasını versin be yapıştınız coğrafyaya, öyle hukuksuzluklar yaptınız ki en büyük korkunuz kemalistler ve atatürk. sivil darbe yaptınız bu ülkede, si-vil-dar-be-yap-tı-nız!adam gelmiş yok on lira olduktan sonra sıfır atılacakmış da kuduracaklarmış. milletin algılarıyla oynadınız milli birliği yok ettiniz şimdi bumu diyen, ciddi ciddi böyle düşünen, söylediğine de inanacak kadar biat etmiş adama ne di-ye-ce-gim-ben! bu psikolojik kitleye ne-de-ni-le-bi-lir! iktidarından mıhalefetine biri çıksın desin kim dü-zel-te-cek! zaten bunların baş müsebbibi dış güçlerin maşası fetö ile beraber yola çıkan 16 yıllık iktidar mı muhalefet mi kim! nasıl dü-zel-te-cek! zaten herşey son 16 senede ol-ma-dı-mı! kalabalığız bizim istediğimiz olacak diyorsunuz! bak, bizim seçtiğimiz kişi yönetsin demiyorsunuz, biz ne istersek onu yapacaksınızsiz kudurun çatlasanız da patlasanız da ülke bizim ister atarız ister satarız ihaleyi peşkeş de çekeriz birilerini zengin de ederiz zerre karışamazsınız çatlayın patlayın diyorsunuz. uyardıkça da bilenip daha da büyük ihanetler içine giriyorsunuz. sırf hasetinizden kininizden bu coğrafyayı uçurumun kenarına getirmekten zerre imtina etmedin yozgatlı, rizeli, aksarayı vb. kimsiniz lan! ihalleleri peşkeş çek, ekonominin durumu ortada hala kanal istanbulu savun köprü yapılsın ihale yandaşa garanti verilsin savun, neymiş onlar kalabalıkmış, iyi gelin ağzımıza sıçın o zaman, kalabalıksınız.

  korkuyorsunuz değil mi? korkunun ecele faydası yok ecdad atasözüdür.
 • türkiye her zaman ki gibi ekonomik başarısızlıklar ile yönetildiği için türk halkı alışıktır. batsa da kendi başarısızlığı gibi görür. yönetenleri sorgulamaz. diğer bir konu ise eskiden sabit kur vardı. bir gece de devalüasyon yapılır ve halk bir anda panik yaşar sonra nefes alırdı. şimdi dalgalı kur var, halk borçlarının zamanla ödeneceğini düşündüğü için uzun süre boyunca alım gücü düşecek. fakirleştiğinin farkında olana kadar iş işten geçecek...