• yüksek sadakat in ilk albümünün 4. şarkisi
    sözlerini de yazayim tam olsun

güneşin ufka değdiği yer
    oraya git ama yine gel
    döneceksin diye söz ver

böylesi hepsinden güzel
    git özlet kendini yine gel
    döneceksin diye söz ver

dinle, uzaktan
    çalan şarkı hicazdan
    yaktık seninle biz
    bir yangını yeni baştan

dinle, uzaktan
    küllerin arasından
    madem her şey biter
    yine başlar yeni baştan

bana ne olur ellerini ver
    gideceksin ama yine gel
    döneceksin diye söz ver
  • ilk klip cekilmesi gereken ve bu sayede albumu alip goturecek $akiyken halen klibi cekilmemi$ parcadir bu. soz.
  • 'güneşin ufka değdiği yer'de kendimi özletirken ve deli özlerken, bir gün döneceğime dair söz verirken ve ellerimi uzatmaya çalışırken duyduğum, ve istemsizce gözlerimi buğulandıran şarkı... iç acıtıyor resmen 'bana nolur ellerini ver' derken...
  • "dönmek için gidiyorum" demişti askere giderken, "ağlama güzelim, orda kalacak değilim ya"... "söz ver" dedim, "döneceğine söz ver" dolu dolu gözlerim, bükük dudaklarım...

yüksek sadakat bu hikayeyi nerden biliyor da şarkıyı yazmış ben onu anlamadım.
  • (bkz: umut)
  • böle içe işleyen bişey bu... şarkı demeye dilim varmıyor. başka bişey bu. daha büyüleyici, daha ürpertici, can yakıcı.. ayrı bişey bu. çok güsel çok... dicek başka şey bulamıorum,çok fena yapıo beni, üzücü şeyler getirio aklıma...
  • güneşin ufka değdiği yerde, kalmayan dönüşler için dinlenmemesi gereken şarkı.
  • vokalin zaman zaman arabeskle$erek rock balladina degi$ik tadlar kattigi oldukca ho$ bir $arki..
  • en gerçek anlamıyla söylüyorum; çok zararlı bir şarkı. külü bol olsa dahi, bu şarkıyla eskimiş bir mevzuya yaklaşmak tehlikeli.
  • sessiz çığlık buna derim.
hesabın var mı? giriş yap