• az önce işe giderken yolda zayıf bir sarmancık gördüm. gözleri maviden yeşile dönmeye yeni başlamış, o kadar minik. kenarda ses çıkarmadan öylece duruyor. mama verdim, meğer nasıl açmış. o an yanımda mama olduğu için öyle mutlu oldum ki. yanınızdaki 50-100 gr mama oradaki minik bir can için hayat demek olabiliyor. tabii ben artık yarım kg mama ile geziyorum sizin öyle yapmanıza gerek yok. minik bir paket, özellikle böyle daha mama aramayı öğrenememiş yavrulara denk geldiğinizde iyi olabilir.
    not: kediler için de kural aynı; önce çocuklar, anneler, hasta ve yaşlılar*.
  • bugün ilk defa migros'ta fark ettiğim ve köpekler için olanından 30 tane alıp arabanın bagajına attığım küçük mamalar. artık köpekleri gördüğüm yerde yiyecek bulmam lazım diye derde gelmeyeceğim.
  • benim gibi sokakta kedi köpek gördüğü gibi mıncıklayan , yakında market varsa hemen bir şeyler alan insanlar için çok faydalı olmuş mama. fiyat performansı kötü olabilir ama yanımda 3 kilo whiskas mamayla gezemem maalesef. 100 gram çok ideal bir paket olmuş. cebime koyuyorum kedileri önce sevip sonra mamayı veriyorum. çünkü yavrucaklar mama yemeye daldımı pek sevilmeyi istemiyorlar. ayrıca paket miktarı da ideal döküyorum bitiyor. paketi çöpe atıyorum.

ancak şu açıdan iyileştirilebilir. mama paketinde çok fazla boşluk var. cips üreticileri gibi müşteri kandırmaya gereken hareketlere gerek yok. aha paket büyükmüş deyip almıyorum zaten. eğer imalat açısından sorun değilse paketin hacmi minimuma indirilirse çok güzel olur. hadi şimdi kış palto cebinde taşıyorum ama yazın nereye koyacağım paketi.

ayrıca mamayı yedikten sonra bile kendini sevdirmeyen kediler nankörsünüzlan.
  • arabanın bagajına stok yapıyorum bunlardan. hastanedeki doğum acilin kapısında miyav miyav bekleyen 1-2 kedi oluyor. sabah geldiğimde eğer ordalarsa paketi sallaya sallaya yanlarına yaklaşıyorum. beni görmeden paketin sesine kulakları dikiyorlar ve fark edip koşturarak geliyorlar. çok aç oluyorlar demek ki saldırarak yiyorlar. taşımak ve kedilere verme açısından pratik.
  • bugün migrostan yan komşumun bahçesinde yeni doğum yapmış, 4 tane sevimli yavrusu olan sokak kedisi için 2 paket aldım. komşumun bahçesini kedi mamasıyla kirletmemek adına mamayı kendi bahçeme koyup kediyi çağırdım. geldi.. kokladı.. bana döndü.. bir bakış attı.. "amk ne cürretle bu sikim şeyi benim önüme yemek diye koyarsın" bakışıydı. bir tane bile yemeden kıçını sallaya sallaya gitti geri yavrularının yanına. yarın gönlünü almak için ton balığı servis edeceğim hanfendiye.
  • gudik mamayı kilosu 5 liradan satma yöntemi. kilosu 3 liraya daha iyi mamalar var sokaktaki canlar için. migrosa gittiğine değmez. otur temizmama.com'dan ver siparişi ayağına gelsin ding dong.
  • senin de sokakta kedin var sloganıyla sahipsiz kedileri bir öğün de olsa çok ucuza doyurma fırsatı veren güzel kampanya. ayrıca 1 tl'ye aldığın mamanın yanında bir tane de bedava veriyorlar. market alışverişinden kalan para üstü bozukluklarla çikolata sakız falan almaktansa sokaktaki dostlarımızı doyurmak daha güzel olsa gerek.
  • kedilerin, açlıktan ölmek üzere olmadıkları sürece yemedikleri mamadır. zira açlıktan çöp eşeleyen kediler bile kokladıktan sonra yemekten vazgeçiyor.

bunu az daha pahalı yapın doğru düzgün bir şey koyun içine. çok zor olmamalı.
  • goody ile nedense bir sorunumuz var. aç olduğu her halinden belli olan kedicikler bile goody marka mamayı sevmiyor. hele bu minnacık paketteki dostluk mamasını bitireceğim diye akla karayı seçtim. kedilerin önüne döküyorum, şöyle bir koklayıp gidiyorlar. yemiyorlar arkadaş!
    bir de köpekler için olanından almıştım, bakalım köpek kardeşler bu konuda ne düşünecek...
  • ne kediler için olanı ne de köpekler için olanı sokaktaki canlılarımız tarafından beğenilmiyor. hatta bundan verdiğim bir kedi, bizi buna mı layık gördün ey insanoğlu utan utan der gibi suratıma baktıktan sonra dörtnala kayıplara karıştı.

artık içeriğindeki %4 et oranından mı yoksa aroma deposu olmasından mıdır sebebi bilinmez.

mevcut fiyatı tam bir aldatmacadır. 1,5 tl/100gr düsturu ile etiketleme yapmışlar fakat bu sorumluluk projesiyse ve kâr amacı güdülmeyecekse en azından 1 lira olabilirdi.

kilogram fiyatı ise bugünün etiket fiyatıyla 15 tl'ye erişmekte. bunun yerine temizmama kesinlikle tercih sebebidir. hem sizin cebiniz hem de sokakta yaşayan canlılarımızın mideleri rahat eder.
hesabın var mı? giriş yap