• eylül 2012'de playstation 3 ve xbox 360 platformlarında çıkan, efsanevi double dragon serisine yeni bir düzenleme getiren oyun. oyun grafiksel bazda iyileştirmeler, değişik power up'lar ve dövüş teknikleri barındırsa da orijinal double dragon'un havasını korumayı başarmış. günümüzde 80lerin atmosferini gerek müzikleriyle gerek de oyunun temasıyla bu kadar iyi yansıtabilen pek fazla oyun yapılmıyor.

co op oynaması inanılmaz zevkli bir oyun ayrıca, partnerin öldüğü zaman onu tekrar diriltebilmenin yolunun yanına gidip kasedini geri sarmak oluşu oyundaki o 80ler havasına en güzel katkılardan biri olmuş.

ancak böylesine güzel bir oyun düşük puanları bilhassa ign'in 10 üzerinden 3'ünü ve o rezil değerlendirmeyi hak etmiyor. (yazıyı kaleme alan adam bu oyunun scott pilgrim vs the world gibi filmi güzel olsa da bok gibi olan oyununa ayak uyduramadığını belirtmiş, ne desem bilemedim)

müziklerinden de bir şeyler paylaşmazsam olmaz, bu o efsanevi açılış müziği kanımca gayet sağlam bir yorum olmuş, bu da oyundaki en hoşuma giden şarkı 80'lerde bu parça yapılsaydı listeleri sallayabilecek potansiyele sahipti. şimdiyse az bilinen güzel şarkılar listesinde anca kendine yer bulabilir.

sonuç olarak mükemmel bir oyun değil ama güzel vakit geçirtecek bir oyun. 80leri ve beat em up oyunları sevenler alıp oynasın, hatta mümkünse co-op oynasınlar.
  • modern grafikli ve innovasyon açısından başarılı double dragon oyunu. eğlenceli oyun olmasının yanı sıra esprileriyle yaran hatta nes'teki double dragon 3teki bimmy hatasıyla bile dalga geçmiş olan bir oyundur ki baş düşman olan skullmageddon'ı herkesin favorisi olan kültleşmiş kötü iskeletorun seslendiricisi seslendirmektedir.
  • 1. stage'in 2.levelının efsane soundtrackini sabahtan akşama kadar dinlediğim, nes için olan double dragon 3'teki billy yerine bimmy diye yazılmış yazım hatasına göndermeler de yapmış olan kaliteli oyun.

https://www.youtube.com/watch?v=lw98z9w1x5i
  • oyunu var olan her platformda karşıma çıktıkça almaya çalışıyorum. xbox'ta da aldım. 18 liraymış bastım aldım. otobüse binemiyorum o parayla.

sadistik kadın düşmanların seslendirmeleri ve haykırmaları harika. "naughty naughty!" "on your knees please!!" aslında oyun her şeyiyle harika. incelemede gömenler bok yemiş.
hesabın var mı? giriş yap