• şahane bir atatürk figürünü , istanbul büyük şehir belediyesi ekiplerinin yıkımından kurtarmayı başarmış, çok iyi ve düzenli yönetilen, diğerlerine örnek olması gereken osb'dir.
    atatük figürü, simgesel biçimde 4 yolun - yönün birleştiği bir adanın ortasında yükselmektedir.
    sanayi ve sanatı birleştiren çok özel bir sanat eseridir. doğu veya batı yönünden gelindiğinde, sadece oraya dikilmiş anlamsızmış gibi görünen direkler, borular görünür, ne de olsa orası bir sanayi bölgesidir, normaldir diye düşünülebilir. esere, kuzey veya güney yönünden yaklaşırken, yine önce metalden uzun borular, metal çizgiler halinde görülür, yaklaştıkça çizgiler birleşir ve metal direklerin üstündeki çentikler ve çıkıntılar atatürk'ün çok güzel bir portresini oluşturur.
    bir ankara belediye başkanı gelse tükürür, başbakanlardan biri doğudan gelirse "bu ne ucube" diyebilir. (düşünce özgürlüğü olmayan bir ülkede en fazla bu kadar yazabiliyoruz, bu bile suç olabilir aslında)
    sanattan anlama yetisine sahip olamayanlar için normaldir tabii . onlara acımak lazım.
    sonuçta, bu güzel eser için kendim adına teşekkür eder, gözlerinizden, büyüklerimin ellerinden öperim.
    (bkz: http://www.odatv.com/…-ataturke-saldirdi-1501151200)

not: sedet'e ilan verirseniz, o da sevinir garip.
  • işyeri burada olan ama bundan aşırı mutsuz olanlar için gelsin;

-ofisinizin yeri neresi?
    +ümraniye dosb *
    -orası neresi?
    +ümraniye’deki di-o-es-bi işte ya duymadınız mı?
    -çıkaramadım...
    +ya dudullu organize sanayi bölgesi işte ya illa söyleteceksiniz :(
  • beni mağdur eden patronun olduğu organize sanayi sitesi.
  • bölgenin gelişmesini engelleyen sanayi.
    acilen şehir dışına çıkarılması gerekiyor.
  • (bkz: büdotek)
  • işimin bölgede olması sebebiyle sürekli gidip geldiğim güzergâhta rastladığım ve komşusu olduğu e 80 otoyolunun çamlıca gişelerinden görülen asılı duran atatürk portresinin artık olmadığı sanayi bölgesidir.

ne zaman kaldırıldığını ve niçin tekrar koyulmadığını merak ediyorum. o kadar alışmışım ki görmeyince açıkçası bir tuhaf oldum. umarım kısa zamanda yerine koyulur.
  • ümraniye ve sancaktepe ilçelerinin en düzenli, en yeşil bölgesidir. şaka etmiyorum, içindeki sanayii kuruluşları bacasız sanayiler oldukları için çevre kirliliği yok, her yer çimen, ağaç, yollar çukursuz. tek sıkıntısı sabah ve akşam saatlerinde giriş ve çıkış trafiğinin kilit olması
hesabın var mı? giriş yap