• inanamıyorum ya vallahi aklım almıyor. adam çok uzun bir süre cinsel yöneliminden dolayı kendisinin tırnağı etmeyecek kişiler tarafından iğrenç tepkilere maruz kalmış, arkasından konuşulmuş ve sonunda dayanamayıp bunca zaman yaşadıklarını herkes görsün diye açığa vurduğundaysa gördüğümüz sonuç tam olarak kendisi hakkında hâlâ arkadaşlarını sattı, arkadan iş çevirdi, asıl zor olan bunun yanında adc oynamaktır tarzında cümleler sarf eden moronlardan başka bir şey değil. sizin nasıl bir kafa yapınız var ya? iki yıl boyunca neler yaşamış olduğunu biraz hayal edebiliyor musunuz? bu kadar karaktersiz, basit olmayın. empati yapın ve neler hissetmiş olabilir hissetmeye çalışın biraz. bir de o kadar zaman geçmiş üzerinden o zaman cahillermiş tarzında savunanlar var o şerefsizleri. fanboyluktan nasıl savunacağınızı şaşırmışsınız. insanların cinsel yönelimine olan bakış açısı öyle bir favori renk, favori yemek değil ki zamanla değişsin. bu kişinin hayatı boyunca kendine kattığı veya katamadığı bireysel birikimle alâkalı. kısacası iki yıl önce bu tarz homofobik söylemlerde bulunan ve homofobik olan insanlar iki yıl sonra aniden değişemezler veya saygı duyuyorum diyemezler. iki yıl önce de hepsi 20 küsür yaşında bireylermiş. bu tarz düşünceleri çoktan oturmuştur aslında ve hayatları boyunca da böyle sürecektir çünkü dediğim gibi bu bir favori renk, yemek, dizi değil ki zamanla değişsin. yedisinde neyse yetmişinde de öyle olacak hepsi. insanların tepkisine maruz kalmamak, sponsor kaybetmemek, camiadan dışlanmamak için doğal olarak özür dilediler ama o özürleri bile dumbledoge'un şahsına değil hep izleyiciyeydi. öyle ki panky özür amaçlı attığı tweette yanlış dumbledoge'u etiketlemiş. olayla alakalı duyduğu derin üzüntü ve pişmanlığı gerçekten çok güzel özetliyor. keşke dumbledoge ile sınırlı kalsa bu durum da bu şekilde toplum olarak kınayıp hak edene hakkını verebilsek ama daha nice bilemediğimiz bu tarz durumlar yaşanıyor. çok üzücü gerçekten. kemal eğer bunu okursan cidden bil ki yalnız değilsin ve seviliyorsun. hakkında konuşanlar seninle ne profesyonel arenada oyunculuk yönünden ne de insanî olarak kıyaslanabilecek tipler değil. umarım yolun açık olur ve hak ettiğin yere ulaşırsın.
  • türkiye'de oynayan en yetenekli destek oyuncusu, faker slayer, insan gibi insan. profesyonel oyunculuğa homofobik hastaların yanında değil de başka bir ülkede iyi insanların arasında devam etmesi dileğiyle.
  • esports'la ugrasmiyorum, takip etmiyorum, takimlari oyunlari turnuvalari zerre bilmiyorum. kendisini de takim arkadaslarini da dahil oldugu organizasyonlari da tanimiyorum, hiçbir bagim yok.

yazdiklarini okudum. burada kisiye ozel, esports'a ozel ya da oynadigi takimlara, zitlik yasadigi insanlara iliskin yorum yapmayacagim çunku tartismanin geldigi nokta aslinda bize çok daha onemli seyler ogretiyor.

bizim toplumda kol kirili yen içinde kalir deyimi, adamlik, sadakat, liyakat ve onur gibi kavramlar içi bosaltilarak birer insan ezme, duzen mesrulastirma, onyargi olusturma ve yayma, toplumsal tabulari pekistirme, nihayetinde baski araci olarak kullaniliyor.

bir insanin sir paylasmama gerekliligi, bulundugu kurumlarin çikarlarina ve imajina zarar vermeme gerekliligi, genel toplum adabi ve kurallarina uyma gerekliligi mutlak dogrular degildir. bu davranislari erdem yapan ve mesru kilan, amaçlarina uygun olarak kullanilmalaridir : herkesin birbirine saygi gosterdigi, kirginliklarini ve anlasmazliklarini olgunca tartistigi, insanlarin yuzune karsi konusup çozum aradigi ve toplumun herkesin kisilik haklarina sahip çiktigi bir ortamda bu davranislar ilgili toplumu gelistirir, insanlara ferhalik sunar. bu davranislar karsiliklidir. eger bir kurum, bir grup, veya toplumun kendisi içindeki bazi unsurlara nefes alacak alan birakmiyor ve bazi kliseler araciligiyla baskici bir ortam yaratiyorsa, bu ortami yaratan bireysel davranislari ifsa etmek, duzenin isleyisinin nesnel ve somut orneklerle nasil bir girdap oldugunu desifre etmek, mesrunun otesinde hem cesur, hem gerekli bir davranistir. bir çesit direnistir.

adamlik gibi hem seksist hem amacindan sapmis bir kavrami ben de kullanayim o zaman : adamlik, her gun gordugun ve yasaminin onemli bir bolumunu paylastigin kisiye perde arkasinda saldirmak ve onu asagilamak midir? yoksa asagilandigin yerde susup kendine ihanet etmek midir? yoksa herkesi karsina almayi goze alip kimligini, benligini, dogru bildigini haykirmak ve degisime on ayak olmak midir?
  • az önceki dp maçına damgasını vurmuştur. böyle bir hook yok arkadaş hiç mi ıskalamaz bir insan. resmen maçı çevirdi ve ezdi karşı takımı. naru filan yalan oldu.

http://www.twitch.tv/riotgamesturkish
  • espor camiasında bir çok esporcuyu yakından tanıdım ve gerçekten bir şeyler paylaştığım arkadaşlarım çok oldu. ama bu çocuk kadar tanıdığım düzgün efendi ve sıfır egolu birisi tanımadım. bu çocuğa bunu yapan kişi tanıdıklarım arasında en egolu ve artist diyebileceğim bir insan kişisi. yazıklar olsun gerçekten... kemal kardeşimsin üzme kendini bunlara laf etmeye bile değmez...
  • beşiktaş e-spor kulübünün destek oyuncusu. türkiye liginde birçok profesyonel takımda oynadı lakin kendini burada bulmuş gibi.

bugünkü wildcard finali olsun, wildcard serisi boyunca olsun en kötü maçta bile en iyi performansı sergileyen o oldu. taşıyıcı destek terimini tamamen hak eden bir isim. abartı yok, beşiktaş kazandıysa bu adam sayesinde kazandı. tabii, nardeus ile sinerjileri de tartışılmaz bir gerçek. lakin unutmamak gerekir, iyi bir adc için iyi bir destek şarttır. adc'yi pişiren, oyun sonunda güçlü hale getiren destektir.
  • tertemiz bir insanın kalbinde büyük yaralar açmışsınız. bu çocuk yaşadıklarını da yıllardır kimseye anlatmadan işine devam etmiş. kemal’e bunu yapanların birçoğunun sponsor kaygısı olmasa bugün özür bile dilemezlerdi kemal’den. ne diyeyim ki ben size yazıklar olsun hepinize.

son olarak riot games adlı oluşum bu zeitnot adlı arkadaş hakkında ceza vermezse gözümde zerre değerleri kalmayacak.

bu insanların gerçek yüzünü herkese gösterdiğin için çok teşekkürler kemal kardeşim.
  • ergen irisi bir grubun sözlü saldırısına ve mobingine uğrayan eşcinsel lol oyuncusu.
  • tr de böyle düzgün adamlar varken zeitnot gibi toxic, elwind gibi boş adamlar baş üstüne konuyor. maalesef diğer alanlarda olmadığı gibi espor arenasında da bi bok olmaz ülkemizde.
hesabın var mı? giriş yap