• procter & gamble ile unilever kavgalarını izleyebileceğiniz case study gibi film.
  • bourne serisiyle cin fikirli casusluk senaryoları yazmakta ne kadar başarılı olduğunu gösteren tony gilroy'un ilk yönetmenlik denemesi michael clayton'dan sonra şirket eksenli casusluk senaryoları yazmaya devam ederek çektiği ikinci espiyonajlı film. filmin süresi bu kadar uzun olmasaydı ve final daha hızlı toparlansaydı çok daha iyi olurmuş. mesela göt olan tarafa gülünecek şekilde bir senaryo inşa edilmiş ama bu duyguyu yansıtacak bir final sahnesi yok. final bölümünü guy ritchie çekseymiş.
  • koskoca şirketleri kazıklamaya çalışıp, başarısız olan 2 eski casusun hikayesini anlatan film. julia roberts hayranlarına güzel bir film.
  • çok büyük beklentileri hak etmese de, seyircinin yüzünü güldüren ortalamanın üstü bir yapım

http://www.resetmagazine.net/…i31/sinema/dupli.html
  • kendimi aptal gibi hissettigim filmlerden bir tanesi, yani herkes anliyor da sadece ben mi anlamiyorum diye dusundurtenlerden, yani karisik, kafa yoran.
  • klasik "öyle değildi böyleydi" filmi. gerek hikayesi, gerek kurgusuyla clive owen ve julia roberts standartlarının çok çok altında.
  • çok çok iyi bi film. aksiyon yok, patlama yok, silah yok ama harikulade bi hikaye ve entrika var. üstüne pek düşülmeyen teknoloji casusluğu konusunda yapılmış ender filmlerden biri..

sinemada hikayeyi öncelikli sırada tutanların tercih ettiklerinde pişman olmayacaklarına kefil olabilirim. yok beğenmezlerse (ki beğenilmemiş gördüğüm kadarıyla) o zaman önceliklerini gözden geçirsin beğenmeyenler.
  • gayet başarılı film. daha önce de bahsedildiği üzere, son derece kafa karıştırıcı bir hikayesi olduğu için filmden kopamıyorsunuz. zaten pür dikkat izlenmesi gereken bir film olduğundan, "sen izlemeye devam et, ben mutfaktan meyve alıp geliyorum" derseniz, sıçtığınızın resmidir; kesinlikle bir neden-sonuç ilişkisi beklememek gerek o saatten sonra. bir de, julia roberts hiç mi yaşlanmaz be birader? pretty woman' dan beri, sadece güzelleşiyo; kesinlikle yaşlanmıyo! hey gidinin...
  • oceans serisinin sanayi casusluğuna uyarlanmış hali gibi film. gerçekten de p&g ve unilever'i çağrıştırıyor ilk anda.
    karmaşık kurgusuyla da sonuna kadar merakı canlı tutup zevk almanızı sağlıyor. arşivime koyayım, oturup tekrar tekrar izliyeyim diyeceğim filmlerden değil. ama zaman kaybı olduğunu söyleyebilmek için de en az 10 fotoğrafıbaşarıyla birbirine ekleyebilmiş olmak gerekir diye düşünüyorum.
  • güzel vakit geçirmenize olanak verecek, anlatımı biraz karmaşık olmasına rağmen vasatın üstünde bir macera filmi. clive owen bildiğiniz gibi.

--- spoiler ---
    filmin sonunda "kim kazandı, kim neyi kazandı, kaybeden neyinden oldu" diye bol bol sorarsınız.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap