kivikocan

  • 1351
  • 10
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

filmekimi 2014

400 tl'lik lale kartımız olmadığı için yine bilet bulamayacağımız ve kah torrent kasarak, kah filmlerin başka sinema'da vizyona girmesini bekleyerek takip edeceğimiz bir başka filmekimi festivali.

böyle olunca da tabi, sanat bir tabana yayılıyor bir tabana yayılıyor, sorma gitsin! allah sizi inandırsın, bağcılar'daki kıraathanede bile tarkovsky tartışılıyor!

edit: 400 tl ödemenize gerek olmayan kart tipi sarı lale olup; öğrencilere, öğretim görevlilerine ve 65 yaş üzerine özeldir.

(bkz: http://www.lalekart.org/uyelik_kategorileri)

öğrencilikle bağım kopalı 6 yıl, 65 yaşımı doldurmama da 35 yıl olduğu ve öğretim görevlisi de olmadığım için, bedeli 400 tl olan kırmızı lale kartı almak zorundayım. aslında bu, sistemin dikte ettiği bir düşünce biçimi; zira ben hiçbir şeyi almak zorunda değilim. asla da almayacağım! insanların para ödeyerek birbirinin önüne geçtiği bu düşünce yapısından tiksiniyorum. kültür sanat aktivitesi olmasına rağmen, ido'nun 20 tl vereni feribot sırasının en önüne geçirmesinden hiçbir farkı yok. ver parayı, geç sıranın önüne; ver parayı, al bileti bir hafta önceden; bir ekmek için iki ekmek parası öde, geç fırın sırasının en önüne... çatallı yollarda en sağdan veya en soldan gazlayıp, trafikte sıra olmuş arabaların önüne kırıp trafiği by pass eden magandalardan tek farkı, üzerine para ödüyor olması!

devamını okuyayım »