• vasıflarını bir türlü anlayamadığım birçok kadın youtuber arasından bir tanesi. instagrama günde bir fotoğraf atarlar, entelektüel takılmaya çalışırlar ha bide görgüsüz gibi olur olmadık her şeyi sosyal medyalarından paylaşırlar
  • beyaz tenlidir.
  • mizah sıfır, ironi yeteneği yok, bu konuda her girişimi cringe kere cringe oluyor.

aslında göz şeklimiz benziyor, makyaj yapmayı kendisinden öğrendim. keşke birisi komik olmaya çalışma, aptal gibi gözüküyorsun dese.

bir de kendall jenner olmaya çalıştıkça burhan altıntop gibi oluyor, serenay'ı kopyalamaya devam et, o konuda iyisin duyguşcuk.
  • izledigim en eglenceli videoyu annesiyle cekmis youtube kisisi.
    bana cok tatli, samimi geldiler
    anneden hep "bu anne makyaji" uyarilari geldi umarim en en en cok izlenen videosu olur.
    ilk defa bir makyaj videosunda begen butonuna bastim.
    bayildim

amma velakin buralarda yazilanlari dikkate aliyorlar mi bilemiyorum fakat kendilerine sunu soylemek isterim
    düzen iyidir. yani evet bence yaratici ve disiplinli bir ekibi var
    ya da ozgun buluyorum ben
    ama video duzenini bozmanin pek iyi bir fikir oldugunu dusunmuyorum
    evet haftada 3 video fazla olabilir ama belirsizlikten iyidir
    obsesyon derecesinde mukemmeliyetci oldugunu dusunuyorum
    ve hatta bence tipik bir basak burcu :)
    haftada 4 video, belirsiz tarihli tek videodan iyidir der oya ozaslan a tesekkurlerimi iletirim.
  • kendisini özgün bulan insanlara james charles izlemesini öneririm.

bu kızcağız benim anladığım kadarıyla james charles'ın yan sanayi kanalı.

normalde bu tarz şeyler normaldir. sonuçta youtube'da yeni içerik geliştirmek zor. muhakkak daha önce birileri yapmış oluyor. ama birebir aynı şeyleri yapınca da yuh dedim.

mesela james charles 27 kasım'da "driving with james charles" başlığıyla bir video paylaşmış hooop bu kızcağız 12 aralık'ta "arabada soru cevap" diye video paylaşmış. ve bunun gibi bir sürü şey. aynı temalar aynı zamanlar filan.

ha yine bir şey demezdim ama son videolarında özellikle kendini " en iyi youtuber" gibi göstermeye çalışması, diğer youtuberlardan farklı olarak kendini "influencer" olarak tanımlaması, en ufak eleştiri ve yoruma dahi katlanamayacak kadar egoistçe videolar çekmesi beni rahatsız etti.

sürekli sayfama düşünce izliyorum ama gerçekten hiçbir şey olmayıp da bu kadar kendini çok şey sanan birini görmedim sanırım.
  • gülüşü hariç geri kalanıyla tam anlamıyla gıcık karakter tanımlamasına uyan hanım abla.
  • türkiye’deki en başarılı içerik üreticisi yaptığı iş olsun sergilediği tavırlar mükemmel. ne kadar soğuk denilsede bence samimi ve sıcak birisi, youtube türkiye’nin gelişimine gerçekten çok katkı sağlamıştır danla kimmiş meryem kimmiş duygu varken?
  • son zamanlarda kendisine bir haller olmuş fenomen kişisi. bu kızın yüzü böyle güzel değildi önceden. bu parabok kesimi ne yapıyor yüzlerine arkadaş.. bir anda o kusursuz gergin ve parlaklıkta ciltlere sahip oluyorlar.

o değil de benim kadına baktığımda tek gördüğüm şey kapitalizm. inanılmaz bir kasıntılık var bu kızda.. benim asla alamayacağım kadar pahalı şeyleri alıyor, giyiyor, kullanıyor.. üstlelik onu izleyenler de zaten bu şeylere sahip olmayan insanlar olduğunu biliyor, yoksa niye izlesinler.. ve bu durum onu içsel olarak yüceltiyor yücelttikçe kasıntılıktan kırılıyor. ben de oturmuş izliyorum ben ve benim gibilerin sahip olamayacağı şeylere sahip olan kadının çektiği videoları. o akıllı, biz salağız kesinlikle. yaptığı şeyi yapmak için üniversite mezunu olmaya da gerek yok, niye olsun ki. biz üniveristeyi her ay uzun saatlerce çalışıp birkaç bin liracık almak için okuyoruz. duygu kadar aklımız olsaydı... :)

ben bu fenomenler hakkında düşüncelere daldığımda hep depresif bir ruh haline bürünüyorum. çünkü toplumun sığlığı, bu sığlık ve kapitalizm kültürü duygu gibi onlarca insanı hayal edemeyeceği derece zengin etti. onları izleyenler, yani bizler ise bir tarafımızdan terler akarak iki üç (çoğunlukla) hadi diyelim dört beş binlik maaşlar almaya devam ediyoruz..
  • makyaj tarzını ve diğer youtuberlara pek bulaşmayıp videolarına gelen yorumlara çirkef cevaplar vermemesini sevdiğim,onun dışında pek iyi özellikleri bulunmayan bir youtuber.gratis,watsons gibi drugstore denen yerlerde satılan ürünler hakkında hiçbir şey bilmemesi,o ürünler hakkında video çekerken ürünler ne kadar iyi olursa olsun sırf uygun fiyatlı diye "güzal fana değal ban bağandım" demekle kalması,aynı şekilde o ürünlerle video çekeceği zaman hiç uğraşmayıp ısrarla koyu ton fondöten kullanıp "olmadıaağğğ" diye triplere girmesi ancak aynı tondaki fondöten lüks bir markanın 600 liralık fondöteni olunca "waowww bronzlaşmış gıbı oldum baya guzal" demesi vs. çok itici duruyor.aynı performanstaki ürüne 300-400 lirayı bazen zengin tayfa bile bayılmayabiliyorken kendisinin kullanması normal zaten her ay markalardan yüzlerce beleş ürün geliyor kendisine.umarım kendi cebinden vermiyordur o ürünlere o paraları yani.kısacası daha olgunlaşması gerektiğini düşünüyorum da yaşı 25ten büyük sanırım,pek umut yok yani.

ha bir de şu iki üç değişik parça giyip tarz olduğunu zanneden zengin kokoşlara özenip böyle kombinler yapıp fiziğine güzelliğine ve parasına yazık ettiğini düşünüyorum.işin ironik kısmı halk böyle şeyler görmeye alışkın olmadığı için "özgün" buluyor da aslında tam tersi,asıl özgün olsaydı eminim çok daha güzel giyinebilirdi.son olarak bir de aşırı beyaz tenli olduğunu zannetmesi de bayağı itici.türkiye'de onun gibi milyonlarca kadın var zaten.
  • yaptığı işi kendince saçma bulduğu için youtuber gömmeye bayılan tayfadan en çok nasibini alan 3-4 kişiden biri. ben lisedeydim, bu kız evinin odasında videolar çekerdi o zamanlar bunu yapan çok fazla kişi olmadığı için izlerdim özellikle bi kaç dizi karakterinin falan makyajını yapmıştı hoşuma gitmişti. bu sene ben üniversiteyi bitiriyorum kendisi de maşallah aldı yürüdü maslak’a taşındı araba aldı falan yani öyle böyle sonuçta size göre kolay/zor ortada 5 senelik bir emek var. sonuçta bu bi çeşit “show business” arkadaşlar. insanlara istediğini veren izleniyor, izlenen de sponsoru reklamı kapıyor. ve kendisinin de söylediği gibi bence bir youtuber değil influencer’dır yani işi bi tık daha insanlara ilham verme, onları giydikleriyle kullandıklarıyla etkileme vesairedir. buna ahlaki değeri diyorsanız siz komple reklam sektörüne bunu söylüyorsunuzdur.
    neyse yani aslında bi şey yazma amacı ile girmemiştim başlığa ama sürekli popüler kültür kötüleyerek kendini göstermeye çalışmak falan çok şey.. çirkin. yani içeriğini eleştirebilirsiniz, şu videosunda şu var vs diyebilirsiniz ama sürekli laf dönüp dolaşıp “youtuberlara 3 dakikadan fazla dayanamam”a geliyor komiksiniz.

not: duygucum ben de şu kötü yorumlarla ilgili yaptığın videoyu çok ukala bulmuş ve sevmemiştim, bi de sponsorlu kombin videondaki kombinlerin, sponsorsuz olandan güzeldi. ki biri trendyol diğerinde hep designer parçalar falan neyse canım genel olarak çok güzel buluyorum seni başarılarının devamını dilerim.
hesabın var mı? giriş yap