• gothik edebiyatın kurucusu mirasını devam ettirmeye çalışıp yanından bile geçemediğim mükemmel insan.
  • amerikan edebiyatının gelmiş geçmiş en mistik yazar ve şairidir. ama ne yazıktır ki o da ülkemizde facebook yoluyla tanınan şair sınıfına girmektedir.

üzücü.
  • şiirleri rüzgarla belli belirsiz sallanan perdeler gibi görünse de,esriklikten uzak, gayet mekanik bir düzen içinde yazıyomuş bu abi eserlerini..hatta öyle ki, bazen final dizesini,eserin en başında bulur ,ve bunu geriye doğru etkisini azalta azalta yazarmış,sonradan aklına çok daha vurucu fikirler gelse de, bunun okuyucu üzerinde doyumsuzluk etkisi yapacağını düşünür kullanmazmış..matematik,ya da ahşap ustası..iliğinize kadar boşaltıp..doygunluk hissini tam olarak vermekmiş amacı..ben demiyorum o diyo.
  • korku dolu yalnızlıklarla bezeli öykülerini okurken; tam olarak ne hissettiğini, bunları yazarken ne durumda olduğunu oldukça doğrudan hissedebildiğim yazardır.
  • züğürt alkolik dahi
  • "hans pfaall diye birinin benzeri görülmemiş serüveni" adlı hikayesi ile çağının çok ilersinde bir vizyona sahip olduğunu ispatlamış yazar.
  • edebiyat dunyasinda franz kafka kardesimle beraber cok uzuldugum iki muhtesem insandan biri. boyle bi vitaminsiz mi desem ne desem, hic ekmek yememisler sanki anasini satayim... eminim kafka'nin da poe'nun da gurbuz, etine dolgun fotograflari vardir ama adamlarin oyle fotograflarini yayinliyorlar ki ben uzuluyorum, keske sag olsa da mandalina falan soysam kendisine.
  • (bkz: #31683354)
hesabın var mı? giriş yap