• cumartesi akşamına denk getirilmek istenmesinden mütevellit 16 şubat 2019'da düzenlenmesi kuvvetle muhtemeldir.
    facebook etkinliği:
    https://m.facebook.com/events/2049311638490703/
  • eski yaş günü zirvelerine göre az ama has bir katılımın olduğu (sanırım uzun zamandır hiç görmediğim kadar fazla eski zirve arkadaşıyla görüşüp sohbet ettim, 16 senedir yüzünü görmediğim insan bile vardı diyeyim), muhteşem bir pastanın kesilip afiyetle yendiği, ilk yılların efsane zirve tezahüratı eğlence eğlence'nin sittin sene sonra ilk defa onlarca kişi tarafından hep beraber böğürüldüğü, katılımcıların önce bol bol muhabbet edip sonra kurtlarını döktüğü gayet eğlenceli bir organizasyon oldu. ne sözlük o eski ilk yıllardaki sözlük, ne de biz o zamanki biz olsak da, eski aidiyet hissimiz kalmamış olsa da bundan sonra arayı bu kadar açmadan yaş günü zirvelerini yapmak ve bu geleneği yaşatmak gerek dedirtti.

zirvenin güzel geçmesi için canla başla uğraşan organizatörler gregory, icemanr ve elsanin mecnunu'na, 1,5 saat müzik çalan, gecenin ortasındaki konuşma kısmını ve ssg'nin sesli mesaj göndermesini sağlayan cha'ya, onu kırmayıp mesaj kaydedip gönderen ssg'ye, dev pastayı finanse eden kanzuk'a, şarkıların aralarında çalınması için (benim ios'un takozluğu nedeniyle maalesef çalamadığım) harika jingle'lar hazırlayan jeanluc'a, eskilerden olsun, yenilerden olsun bütün katılımcılara, katılmak isteyip de türlü sebeplerle katılamayan herkese çok teşekkürler, bir dahaki yaş günü organizasyonunda görüşmek üzere.
  • eğer sözlük teyzelerine bir sandalye ne bileyim bir puf falan ayarlarsanız ben de gelip bakarım etrafa gençler nasıl zirve yapıyormuş diye. aman çocuum, yazarken yoruldum bak.
  • acaba şu yaşımdan sonra yeminimi bozup el atsam mı dediğim potansiyel zirvedir.
    (bkz: i'm too old for this shit)
    (bkz: son bir iş)
    (bkz: nabız yoklamak)
  • an itibariyle 3 gün 10 sene kalmış olay.
  • yaka kartı takılacakmış. ulan ne nickler var, karşılamayı yapan organizatörü düşünemiyorum.

- hoş geldiniz pezevenk malik
    - hoş geldiniz kucuk pipili
    - hoş geldiniz amdan abla
    - oo hoş geldiniz sicarken oldurulen kral
    - hoş geldiniz sicarken gote sicrayan su
    - hoş geldiniz sicarken ilham gelen dahi
    - hoş geldiniz birsen eksiktin
    - hoş geldiniz alayinizin amina koyim olm
    - vay vay vay, hoş geldiniz aminogullari
    ...
  • nostalji gibi başlık. 10 yıl önce yazmışız. beyoğlunda olur demişim ama beyoğlu kalmadı artık. limon demişiz o da kalmadı. aynı kalan tek şey, çekinenlerin gelmeyecek olması. https://eksisozluk.com/sub-etha soursummitz üzerinden kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • bu satırları maltepe'deki 2 yıldızlı otelimden yazmaktayım. 2 yıldız, 10derece sıcaklığın altında dahi kalorifer yakılmadığında alınan bir yıldız çeşidiymiş bu arada, öğrenmiş bulunuyorum.

kendimi sefillik içinde yazı yazmaya çalışan arturo bandini gibi hissediyorum şu an ki arturo'yu seven biri olarak aslında kendisinin ne denli büyük bir gerizekalı olduğunu da bu otel odasında fark ettim. götüm donuyor.

yarınki zirveye katılamayacağım. zirveye katılacak herkesten daha önemli biriyle görüşmek için bahanemdi bu zirve. onun yanına geldim, onunla görüştüm ve tanıdığım herkese izinlerini alarak yaptığım gibi, onun da yanaklarını sıktım. yanaklarını sıktıktan en fazla 5 dk sonra, saat gecenin 1'ydi sanırım, ağzından şu cümleler döküldü o kişinin;

"benim yanaklarımı bir süredir başkası sıkıyor."

sevinmedim dersem yalan söylemiş olurum, çünkü hem gözleri gülüyor hem de mahcubiyeti alenen ortaya çıkıyordu bu cümleyi kurarken.

fazla uzatmayacağım; senin anlayacağın, ben izmir'e dönüyorum sözlük. yarın hepiniz benim için birer yudum içerse ne mutlu olurum bilemezsiniz. bu yazıyı okuyan ve yolu izmir'e düşen herkese kapım sonuna kadar açıktır. çoğunuza aşinaydım ve hepinizle tek tek tanışmak istiyordum bu zirve vesilesiyle ama kısmet değilmiş. belki 30. yıla kim bilir? iyi eğlenceler dilerim hepinize.
  • şu fani dünyada ilk kez bir zirve istanbul'da olduğum tarihe denk geliyor. gitmemek olmaz şimdi.

neden olmaz? çünkü yaş ortalaması 40+ gibi görünüyor, inceledim. en basitinden huzursuz ve çükü hakkında konuşamayacağım insanlarla anlaşamıyorum ben.

e tabii thriller oynayan manyaklar olmaz eskisi gibi, ssg'ye parmak atıp "pardon kanzuk sandım" da diyemem çünkü lütfedip gelmez ikisi de ama içimdeki "sözlük zirvesinden kız kaldıramamış efsane nesil"e dahil olma aşkını bir şekilde kurutmam gerekiyor.

ben varım.

not: yalnız huzursuz ve çükü, ssg'ye parmak derken umarım yanlış anlamamışsınızdır beni. hani bilen bilir ama ultra gayim.
hesabın var mı? giriş yap