40 entry daha
  • son dönemde havadisleri takip etmek adına twitter'da daha fazla takılıyorum fakat gözümü ekşi sözlük gündeminden de ayırmıyorum. açılan bazı başlıklar twitter'da başlatılan akımlarla çok fazla paralellik göstermeye başladı. benim için bir sakıncası yok fakat birbirinin ekürisi haline gelen veya birbirinden beslenen iki sosyal medya sitesi, türkiye sınırları içerisinde, birbirlerinin içeriğini epey bir etkiliyor.

twitter, türkiye'den 11.8 milyon kullanıcının 280 karakterlik mikro blog akışına veri sağladığı ve hashtag organizasyonlarıyla, trend topic'leriyle bir güç haline dönüşen 340 milyon kullanıcılı bir platform. ekşi sözlük ise yazar sayısını sınırlı tutarak 157154 kullanıcıyla özgün, özgür ve zengin içerik üreten, kullanıcı fotoğrafı veya emojiler gibi gösterişleri olmayan, düşünerek yazmaya teşvik eden ve yazarlara hatalı içeriklerini sınırsız editleme fırsatı sunan, gündemin lokomotifliğini yapma özelliği bulunan bir site. twitter, gelenin gidenin belli olmadığı 14 yıllık bir han; ekşi sözlük, kullanıcılarına emeklerine paralel olarak payeler veren 21 yıllık bir define sandığı.
65 entry daha
hesabın var mı? giriş yap