6 entry daha
  • ipe sapa gelmez entry ve başlıklara rastlanmayan, özlenen yıllardır.
  • bu efsane yılları anlatan yazarın da, bu bahsettiği dönemde yazar olmayışı da gayet ilginç bir durumdur.

yazar nuri editi:

-sözlük çok bozuldu yeaaaaa
    +evet öyle de sen 3 aydır yazar değil misin
    -ehehehe evet ama bozulmasını anlamak için eski yazar olmaya gerek yok, hatta yazar olmaya da gerek.
    +evet işte sen geldin diye bozuldu amk onu diyorum ben de. dangalak kafan almıyor bunu
  • o efsane yıllarda yazar olmayan şimdiki yazarların, bahsedilen dönemde okuyucu olarak takıldığı yıllardır.

şöyle de bir seçenek var;
    o efsane yıllarda yazar olduğu halde hesabını kapatan veya uçurulmuş olan yazarın şimdiki dönemde yeniden sözlüğe dönmesiyle, o dönemde yazar değilmiş gibi bir algı yaratması.

özetle (bkz: sana ne)
  • bir iki küçük hata yüzünden yazdığım tüm entrylerimle birlikte (yedek medek yoktu) habersizce (uçurulduğunuzu siteye girmeye çalışınca anlıyordunuz) 2 defa (yazıyla "iki") uçurulduğum yıllardı.
    şimdiki yazarları/durumu görünce insan iade-i itibar istiyor :)
  • okur olarak girip de çıkamadığım yıllardır. şimdi yazar olarak girip 5 dakika sonra çıkıyorum.
  • trollerin değil metalcilerin sözlüğü zaptettiği yıllardır. hangisi daha sevimli, orası size bağlı.
  • hali hazırda içinde bulunduğumuz yıllardır. format üç aşağı beş yukarı aynı formattır.

geçmişte güzel olan şey; olabilirliği açısından aynı konumda olmasına* rağmen formatın suistimal edilmediği, edenlerin hoşgörülmediği, sözlük jargonuna göre "illegal" bir durum olmasa dahi bu eğilimde sözlük yazarlarının hoş karşılanmadığı bir ortama sahip olunmasıydı.

şimdi kim kime dum duma.

ha zaman zaman hepimiz saçmalıyoruz elbette. amaç bir şekilde güzel vakit geçirmek. ama demem o ki eskiden bu durum bu denli abartılmıyordu.

bana geri ver ıslanmamış gülen gözlerimi
    bana geri ver yasanmamış büyük sevgileri
    bana geri ver kararmamıış güzel günlerimi
    bana geri ver her şeyimi geri ver

iyi günler.
  • rakı şişesindeki balık sayesinde önemini kavradığım sözlüğü 2006 yılında takip etmeye başladım. özellikle iş ile ilgili alanlarda yardımı dokunuyordu: yazılımlar, programlar, web, eğitim vb.

9. nesildim galiba, 2007 yılında yazar olduğumda. tembellikten dolayı yeterli dikkati göstermediğim formatı anlayana kadar bir kaç ay geçti, her gün her gün yazamıyordum zaten. ama birden ışınlandım aynı yıl içinde saçma bir format kural hatası yüzünden. hele de şimdiki girileri formata uygunluğu açısından değerlendirince.

özetle benim için sözlüğe yazmanın stresli olduğu yıllardı.

sözlük şimdi ergenlerin ergenliklerini konuşturduğu komüniti olmuş ne gam. elbette bu ayrı bir tartışma konusu.
16 entry daha
hesabın var mı? giriş yap