• overdose 'dan öldüğü konusunda acımasız dedikodularınıza dayanamadığım için bilmenizi isterim bu kız ömründe over olacak bir doza yaklaşmamıştır bile.gayet sağlıklı, alkolünü bile bilincini kaybetmeyecek kadar tüketen normal bir insandı.sadece güçlü görüntüsünün ardında çok kırılgan ve yaşadıklarının etkisinden normal insanlar gibi çıkamayan,derinden etkilenen bir insandı. burada önemli olan arkasından konuşacağınız bir konuyu başlıklandırmak olmasın. 35 yaşında gencecik dünya güzeli bir ruhtan , toplumda olan biteni iki günde unutamayıp yanlışa kafa tutan, asla sessiz kalmayan bir insandan bahsedin size çok konu lazımsa. ya da yaptığı işleri bir araştırın ve kayıtlarına erişip ne çok şey biliyormuş ve ne güzel bir ruh terk etmiş bu dünyayı deyiverin. hemen iki dövmesi var metal dinliyor diye insanları uyuşturucu yüzünden ölmüştür diye etiketlemeyin. benim güzel elçin'inimi üzenler , kıranlar, anlamayanlar ve duygularını yok sayanlar bu yazımı okuyorsa bu kızın gidişine katkınız büyük. vicdanlı olun artık.ve inanın acımız çok ama çok büyük. daha fazla bilip bilmeden yazmayın, konuşmayın. bu kızın onu seven bir ailesi ve dostları var ve bu yazdıklarınızı okuyacaklardır, kırmayın daha fazla insanı. herkes her şeyi bir yere kadar kaldırabilir. bunu unutmayın.umarım hep aradığı huzuru gittiği yerde bulacaktır..o güzel , utangaç gülüşünü hiç unutmayacağım..unutmayacağız..
  • gezi'den beri tanıdığım, sosyal medyadan da takip ettiğim güzellik.

daha storysi dururken vefatını öğrendim. hayat sen ne garipsin.

devrin daim olsun güzel elçin.

ama gerek sosyal medya hesabında, gerekse burada ölüm sebebinin saklanması konusunda insanlara ayar vermeyi kendine vazife edinmiş bir güruh var. ailesi ölüm sebebini bilmiyor mu? diyelim bilmiyor ailesinin şu anda ekşi sözlükte, sosyal medyada yazanları okuma ihtimali nedir? bir insanın ölüm sebebini bilmek onu seven aile dışındaki insanların da hakkı değil mi? sonuçta elçin bir magazin figürü değildi. bunu merak eden gerçekten sevdiği bir insanın artık bu dünyada neden olmayışını merak ediyordur.

edit: ben bu entryi dün gece girdiğimde henüz sadece intihar ettiğini söyleyenlere yapılan bir atar vardı. ve bunun üzerine oluşan fikirlerimi paylaşmıştım. lakin elçin'in sosyal medyasına bugün akbabalar üşüşmüş. gerçekten insanlığımdan utandım okurken. yaptığım sitemin bu leş ağızlılara haddini bildirmeye çalışan insanlara olmadığını belirtmek için bu editi yapıyorum.

ben hala yukarıda yazdıklarımla aynı fikirdeyim ama türkiye'de yaşadığımızı unutmuşum. bu topraklarda mantık işlemiyor.
  • yakın arkadaşı olduğunu iddia eden herkes entry yazmış. ama nedense hiçbiri neden intihar etmiş olabileceğine dair görüş bildirmemiş.
    bi tanesi de neden öldüğünü yazmicam demiş. hakkaten twitter’dan bi haber insanlar burada kendini özel kulis bilgisine sahip kişi sanıyor.
    neşe dolu, güzel bir hayata sahip olduğu görülen çok güzel bir kızmış. allah rahmet eylesin.
  • bir kişinin ölüm sebebinin neden gizlenmeye çalışıldığını bir türlü anlamadığım durum var ortada. intihar deniyor v.s v.s saklasan ne olacak saklamasan ne olacak...vefatıyla üzdü...başka ne denebilir ki...
  • toprağı bol olsun çok iyi huylu, iyi niyetli, kalbi tertemiz bir insandı uzunca bir dönem beraber çalışmıştık. inanılmaz naif, içten, sevgi dolu bir insandı. nasıl vefat ettiğini bilmiyorum, ilgilenmiyorum da hem ailesi hem de sevenleri için yıkıcı olmuştur eminim. tek söyleyebileceğim şey şu overdose mevzusuyla alakalı; %100 eminim ki böyle bir şey olmamıştır. hayatımda tanıdığım en uyuşturucu karşıtı insanlardan biriydi. gece çaldığı mekanlarda bile 2 bardak/kadehten fazlasını içip sarhoş olduğunu ben kendi adıma hiç görmemişken bile uyuşturucudan, overdosedan ölmüş olmasına ihtimal dahi vermiyorum. iyi dileklerinizi, rahmetinizi belirtin güzel kalpli bir insan bu dünyadan geçti diye sevinin.

hayat çok acımasız
  • ölüm nedeni devlet sırrı gibi saklandığı için alışılmışın dışında bir ölüm sebebi olsa gerek.
    twitter'da intihar ve overdose yazıyor ama bunlar saklanacak nedenler değil. ayıp hiç değil. overdose'dan ve intihardan nice metalci öldü. ölüm nedenini saklayarak daha da dikkatleri üzerinize çekmiş oluyorsunuz haberiniz ola. kadını tanımayanlar, hatta metal rock müzikle alakası olmayan kişiler bile ölüm nedenini sorguluyor.

edit: ben bu kadını radyo programından tanırım ama düzenli takip edip dinlemem. bizzat konuşmuşluğum da yoktur. caravan'da 2 defa tek gördüm, o kadar. sevenlerinin başı sağolsun. aslında bu başlığa gelip başsağlığı bile dileyecek kadar ciddi bir anım yok.

yukarıda dediğim gibi intihar ve overdose'u twitterda gördüm. gelip diyorsunuz ki "yakın çevresinden arkadaşıyız. ölüm nedeni overdose değil". overdose değilse nedenini de biliyorsunuz demektir. tamam belki ölüm nedenini haklı bir nedenle yazmak istemeyebilirsiniz ama böyle sır perdesi oluşturarak da dedikodulara zemin hazırlıyorsunuz. şayet çok değer verdiğiniz birisi ise ağız birliği ile kalp krizi vs.. deyin geçin. bu şahıs ünlü biri, sevenleri var. doğal olarak da nedenini sorgulayacaklardır.

edit2: görüldüğü üzere kendisi iyi olup ama çevresinde bu tür yaratıklar barındıran güzel insan.
  • bu yıl hiçbirimiz için iyi geçmedi.
    benim görece iyi geçirmiş saymam için sebeplerim iyi kötü vardı, her şeye rağmen...
    ama elçin'in gidişi bu seyri alt üst etti.
    daha da kötüsü, yasımızı tutmaya zaman bulamadan arkasından konuşulanlara dertlenmek, öfkelenmek gibi bir uğraşın içine düşmemiz. ben ve tüm sevdikleri için geçerli bu.

elçin sevgi dolu ama kırılgan bir kızdı. kendi adıyla emeğiyle var olmaya çalışıyordu. müzik yapıyordu ama yazıyordu da, zaman içerisinde farklı projelerle uğraştı, bir o kadarı da ölü doğdu bu projelerin. onun tanıdığı çevreyi tanıyan, onun girdiği ortamlara giren herhangi birisinin şişik kibrinin zerresi yoktu buna rağmen, bir şey rica ederdin, imkânı varsa yapardı. hiç olmasa akıl verir, yönlendirirdi.

yalan yok, "yapmaz böyle şey, bir tuhaflık var bu işte. bayram planları yaparken, hayvan sahiplendirmeye çalışırken bir anda şalter atamaz, cinayet mi acaba?" diye düşünmedim değil.

ama iki gündür sosyal medyada, çoğunluğu tuhaf, anonim hesapların muhtemelen örgütlü biçimde yaptıkları yorumları görünce intiharın da bir tür cinayet olduğunu anladım. insanı, şalterin attığı o ana iten sebeplerin içeriden değil ağırlıkla dışarıdan geldiğini...

bu lanet olası çağı, bu yüreksiz, aşağılık, anonimliğin arkasına sığınmış korkak cüreti, iyi olan, güzel olan, farklı olan her şeyi düşman belleyen zehirli yaratıkları gördükçe, bu güzel ruhun burayı neden terk ettiğini anlamak da kolaylaşıyor.

ama anlamak, kabullenmeye yetmiyor.
    senin hayatta olmadığını idrak edebilmek gerçekten çok zor olacak elçin.

umarım buradan daha iyi bir yer vardır çünkü bunu hak ediyorsun.
    çünkü burası senin gibileri hiç hak etmedi.
  • ölüyle yakınlık kurmaya çalışma hastalığı beni benden alıyor. neden "en yakını bendim" yarışına giriliyor hiç anlamıyorum. bir felaket olduğunda "geçen yıl tam da oradaydım şansa yaşıyoruz vallahi"deki kafanın aynısı sanırım bu. adam sırf instagramda takip ettiği bin kişiden biri olduğu için bile yakınlık kurmaya çalışmış. samimiyetsizliğiniz beni öldürüyor gerçekten. hiç umrunuzda olmayan şeyleri umrunuzdaymış gibi sağa sola yazmayın artık gözünüzü seveyim. birkaç tip de "ölüm nedenini paylaşmayın!!111!1" diye geziyor ortalıkta. ailesinin haberi yokmuş. duyduğum en aptalca şey yahu. otopsi raporuna da "ailesi sebebini bilmiyormuş o yüzden boş bıraktık" yazmışlardır eminim. politik doğruculuğunuzu da alıp bi siktirin gidin gözünüzü seveyim. belki de sizin bu iğrenç samimiyetsizliğinizden dolayı gitmeyi seçmiştir, kim bilir.
  • kendisini tanımıyorum ama sosyal medyadan takip ederdim. deli dolu, mutlu bir görüntüsü vardı. kim bilir nasıl dertleri varmış ama. haberini duyunca üzüldüm. ruhu huzur bulsun.

'nasıl ve niye öldü' gibi dedikodu yapan, yetmeyip sosyal medya hesabına abuk subuk yorumlar yazan tiplere ise diyecek bir şey bulamıyorum. belli ki çok sevgisiz büyümüşsünüz. dilerim bir gün kalpleriniz sevgiyi tadar da, anlarsınız ne kadar boktan bir şey yaptığınızı.
  • bugün onun doğum günü imiş kutlu mutlu olsun.

her çarşamba cover station programında sesini duymak ayrı bir keyif...
hesabın var mı? giriş yap