şükela:  tümü | bugün
 • kobe'nin 360'yla carter'ın bacak arasını aynı anda yapmış henüz lisede olan point guard.
  kimine göre de liseler arası basketbol müsabakalarında yapılmış en iyi smaçtır. nba in vitamin yıldızlarından , gitsin önce bi ncaa de tecrübelensin. üniversite okusun adam olsun.
  tıkla ve izle
 • tam adı elijah kwame tajhee johnson olan, 1990 doğumlu abd'li point guard.

  bu sezon tbl'de pertevniyal formasıyla başarılı maçlar çıkarıyor. kansas jayhawks mezunu olan oyuncu, bu sezon eski takım arkadaşları royce woolridge ve josh selby ile aynı ligde oynuyor.
 • elin anadolu efes'i birkaç maç diebler olmayacak diye takıma bu arkadaşı hemen dahil ediyor ama bizim fenerbahçe sadece lig maçlarında 10-15 dakika oynayıp uzun rotasyonumuzu daha diri tutacak bir oyuncu takıma dahil etmiyor.en lazım anda udoh ve vesely eksik olmazlar umarım.
 • kendisini ilk kez 11 mart 2016 darüşşafaka doğuş anadolu efes maçı nda izledim. bu maçta 19 dakikada 11s- 1r /1tk ile oynadı, ikilik atışlarda 4/4, üçlüklerde 1/4'le oynadı, ikinci yarıda sahanın tamamını koşup bıraktığı bir turnike vardı ki oldukça etkileyiciydi.
 • isminin "ilayca" olarak telaffuz edilmesi gereken basketbolcu. ancak kendisine "easy" şeklinde hitap edilmesini istiyor.

  amariga görmüş, muhtemelen rüyalarını ingilizce gören koskoca murat murathanoğlu bile bu adama "eliya" diyorsa, bu yanlış telaffuzlardan bıkıp "easy yeterli anasını satayım" diyerek polemiklere noktayı koymuştur tahminen.

  öte yandan türkiye ikinci liginden euroleague'e yapmış olduğu bu ani dikey geçiş peri masalını andırıyor. yeni formattan dolayı euroleague'de boy göstermesi artık iyice zorlaşan bazı yetenekli tbl oyuncularını görünce "insanda şans olacak" demek lazım. bakalım elindeki şansı iyi değerlendirebilecek mi bu köfte dudaklı kardeşimiz.
 • cibona zagreb le anlaşan oyuncu.
 • cibona'da toplamda 18 maça çıktı, 9.7s- 2r- 3a /1.5tk ortalamaları yakaladı ortalama 22.5 dk da. israil'in hapoel tel aviv takımına transfer olmuş, böylece 2013'ten bu yana beşinci kez ülke değiştirdi.