• artik eskilerde kalmis olan portakalli gazoz. ne pepsi ne coca cola icerdim. elvan derdim hep "ne icersiniz?" sorusuna. şişesi tamamen ayri bir guzellikti.fanta geldi kayboldu.
  • ama gazozun rengi şeffaftı, çok iyi hatırlıyorum...
  • 1980'li yılların ikinci yarısında ithal gazozların piyasaya çıkmasıyla popülerliğini yitirmiş ama çok az yerde satılmasına karşın 1998'e kadar üretilmiş gazoz. ahududu aromalıydı. hepsi de limon aromalı olan seven up ve sprite gibi zamane gazozlarından ve hiç sevmediğim çamlıca gazozundan bu özelliği ile ayrılırdı. uludağ ve fruko gibi karışık meyve aromalı gazozlar da güzeldir ama elvan'ın yerini tutamazlar. bayağı ahududu tadı gelirdi yahu, şekeri de az olduğu için sertçe, sek denebilecek bir gazozdu elvan. ne güzeldi.. denizli'nin zafer gazozu ve niğde gazozu biraz elvanı hatırlatıyor..
  • çoçukluğumda annem sadece bu gazozla kek yapardı. şimdilerde aynı tadı yakalamak için zafer gazoz kullansam da o eski tadı yakalayamıyorum.
  • elvan: levn kelimesini çoğuldur. (arapça)
    (bkz: levn)
  • saygiyla anilan, yeri doldurulamayan gazoz. (bkz: elvan gazozu icin bir dakika saygi durusu)
  • cocuklugun aksam üstü hatiralarinin en ucucularindan. günes yanigi cilli cocuk suratlarinin mavi yazlarinin güzel izi. aile parklari, orta sinif eglentilerinde cocuklarin ellerinde tuttuklari o orijinal siseye sahip coktan nostaljik olmus güzel gazoz...bazen bir plaj esrekligini, bazen aglamamak icin aceleyle ele tutusturulan bir cocuk oyalayiciligini tasirdi. bir de güzel bir kiz ismiymis ayni zamanda, bunu sonradan ögrendik.

bize ait, cocuklugumuzda kalmis seylerin icinde en sevdigim imgelerden biridir elvan...ne coca cola, ne fanta, ne redbull...hatta yine yerli olan uludag bile elvan'in büyüsüne ulasamamistir, ulasamaz.

beyaza kacan bir maviliktir.
  • çok daha yenice olan bir olaydır, sadece paketleme ile ilgili küçük bir şikayette bulundum! bunun için ayrı, ayrı özür dilendi! ayrı, ayrı ilgilenildi! ve asıl beni şaşırtan! bana koli, koli ürün göndermeleriydi!! bence var edilmeli böyle markalarımız gerektiği kadar destek verilmeli.
  • bu aksam metro gross marketten aldigim nostalji gazoz paketinden cikan gazozlardan biri. lakin öyle biri ki ; gazozu icer icmez bunca sene nasil bu lezzeti unutursun diye kendime hayiflandirtti.

ılkokul kantinimizde satilan, gonlumuzun sultanlari simit gazoz ikilisinin tatli olanidir kendisi. eger ki elvan gazozunun satis noktalarini bilip yesillendiren olursa , sahsina su mubarek gunlerde bol bol dua ettircektir.
  • adana'ya turnuvaya giderken yolda ishal olmuş gencecik bünyenin, "ishali kola keser" gazına gelen bilimsel antrenörlerinin zoruyla, kafilenin kaldığı çukurova üniversitesi kampüsü yakınlarında fabrikası bulunmasından kelli inanılmaz ucuz satıldığı için, sabah kahvaltısında +10 şişe içmek zorunda bırakılmasından dolayı mide bulantısıyıla hatırlayabileceği gazoz.. evet hala saygım var.. gene olsa içerim.. ama midem deliniyordu ya.. çocuktuk ya.. el insaf.. hele o kaşarlı tost.. bak gene kuscak gibi oldum..
hesabın var mı? giriş yap