• adam herkes içerde diyor, bu eleman da çıkmış yemek yediniz mi diyor? teyzeye soruyor aç mısın diye kadın ne açım çocuklarım içerde diyor. bu mu başarılı genç muhabir. yazıklar olsun.
  • sen şimdi kendine muhabir mi diyiyorsun. sen şerefsizsin. korkaksın.
  • korkak bir kukladır.
  • depremde yardım edilmediğini söyleyen vatandaşı susturmak için alakasız sorular soran show haber muhabiri.

-emre kol: yardımlar ulaştı mı? müdahale ettiler mi?
    +vatandaş: kimse müdahale etmedi. akşam geldiler sadece fotoğraf çekip gittiler.
    -emre kol: yemek yediniz mi?
    +vatandaş: hayır, ne yemek yedik, ne su içtik.
    -emre kol: en son ne zaman yemek yediniz?
    ...

emre, sen şerefsiz ve haysiyetsiz bir insansın.
  • dostum burayı okuyacağını biliyorum halktan ve gerçeklerden korkma. insanların haklı tepkisine mikrofon olmak varken yemek yediniz mi, sizce bu enkazda kaç kişi vardır gibi esas meseleden uzaklaşan/uzaklaştıran sorular sorma insanlara.

tanım: korkak muhabir.
  • ya deprem ortamının stresi ve telaşı ya da içine sinmiş yandaş refleksle olsa gerek, mikrofonu uzattığı "en son ne zaman yemek yiyebildiniz?" diye sorduğu teyzenin yanıtlarından hızla uzaklaştığına tanık olduğumuz muhabir.
    kadın "çocuklarımız enkaz altında, devlet yok, belediye yok,yardım yok" diye dert yanarken, yorum yapmak yerine, kadından uzaklaşmasının refleksini hangi politik doğruculukla yaptığını bir sorgulamasında yarar var.
    merkezdeki habertürk sunucusu ısrarla, "oğlum ne kaçıyorsun kadından, bırak konuşsun" anlamına gelecek bir tepkide bulunsa da, suratını ekşitip "insanların dertlerini ifade etmesine yeterince fırsat verdiğimi düşünüyorum" diyerek savunmaya geçmiştir.
    toy biri olduğu kesin. diyelim bir refleksle uzaklaştın, bari kişiselleştirip savunmaya geçme di mi?
  • vasıfsız korkak bir gazeteci bozuntusı tiptir. bu hareketleri sonsuza dek peşinden gidecek. internet unutmaz. sen artık korkak, yalaka pısırık ve acemi bir gazeteci olarak anılacaksın. azıcık yürek olsa şeref olsa her şeye rağmen o mikrofonu tutardın onlara. senin adını aratanlar burayı görecek, bu yazıları görecek.
  • bu adamı tanıyanınız varsa bana ulaşsın. ya da sen burayı okuyorsan bana ulaş emre kol.

muhabirlik için sana kaç para veriyorlarsa ben o parayı sana vereyim ve işe gitme, deprem gönüllülerine katıl. onurlu bir insan olmana yardım etmiş olurum.
  • o mevkiye liyakat ile gelmediği için korkusundan halkı susturan muhabirimsi.
    liyakatli olsaydı oraya halkın sesini duyurmak için gittiğini bilirdi. ama kendisi halkın sesinden uzaklaşan biri olduğu için ne kadar liyakatli olduğunu sağolsun gösterdi.
  • emre de tuğba da bizim okuldan. lanet olsun ki sizlerle aynı okuldan mezunum. utanç kaynağısınız!
hesabın var mı? giriş yap