alexandraki

  • azimli
  • anadolu çocuğu (338)
  • 6444
  • 62
  • 3
  • 0
  • dün

kazım koyuncu'nun ölümünün medyaya konu olması

tekelci medya'nın , düne kadar bir tane konserini yayınlamadığı, bir kerecik muzigine yer vermedigi, yaldızlar sacarak piyasa şarkıcıları arasına katmadığı bu genç adamın cenazesine 50 bin kişinin katıldığını görüp paniklemesidir.

genç yaşlı, sağcı solcu farketmeden herkesin cenaze töreninde safını aldığını gören medya, "ulan ne oluyoruz megerse bu adam önemli bir adammış " diyerek bir anda "yetenekli sanatçımız kazım koyuncuyu kaybettik " şeklinde haberleri, ortaya karışık siyaset meydanı tadında kazım koyuncu programları, eski konser görüntülerini yayınlama telaşıyla yine ne kadar iki yüzlü olduğunu gösteren medyadır türkiye tekelci medyası.

rating kaygısıyla kazım koyuncu ya da onun gibi yüzlerce yetenekli ve aydınlık sanatcıları ezmek, sesini kesmek, tekelci ahtapotun kollarıyla vantuzlamak isteyen medya gördü ki, medyanın allayıp pulladıklarının dışında da gercek hayat var. onlardan bağımsız, onların plazalarına karşıki yayladan bakarak, nanik yaparak horon tutan insanlar varmış meğer. onlar allayıp pullamasa da yüzbinler dinliyormuş bu kazım denilen celimsiz oğlanı. kazım'ın cenazesinden sonra güçsüzlüğünü farketmiş olan medyadır turk medyası.

sormak lazımdır? kazım'ın cenazesine katılan 50 bin kişiyi görmeden önce kaç kez bu adamın muziğine yer verdiniz? hiç bir zaman. kaç kez "bugün değerli sanatçımız kazım koyuncu ile muziği hakkında sohbet edeceğiz" diye bir anons yaptınız? mankenlerinizden, boru sesli pop şarkıcılarınızdan, yaldız döküp parlatıp vitrine koyduğunuz içi boş piyasa şarkıcılarından yüzünüzü çevirip de kazım'a baktiniz mi bir kere? nasılsa bu tip adamlar televizyonumuza rating getirmez diye düşündünüz. oyle değil mi? kazım kanserle mucadele ederken kaç kez destek kampanyası yaptiniz ona yardim etmek icin? ama bir baktiniz ki sizin dışınızda da gelişen gündemler var yaşamın içinde ve onun ölüsü karşısında bile aciz hissedip bir anda ölümünün ardından kazım'ı keşfettiniz. evet sormak lazım bunları.

kazım koyuncunun ölümünün medyaya konu olması , medyanın işine gelmeyen insanları yok sayarak artık bir yere gidemeyeceğinin göstergesidir.
(bkz: kazim koyuncu harbiye ugurlamasi)

devamını okuyayım »
01.08.2005 11:47