• baba, televizyon izlerken koltukta uyuyakalmıstır. bir ara uyanır gibi olur ve durumu degerlendirme cabasındaki kardesin atagıyla diyalog gelisir..

baba: (dogrulur) saat kac oldu?
    kardes: -3
    baba: (tekrar yatar) üzerimi örtsene.
    kardes: -3 diyince üsüdü heralde ehehe.
  • babaminkilerdir kanimca. bir keresinde baba yataginda masumca uyuyordur. babanin yattigi odanin tam karsisinda bulunan banyodan cikmaktadir kon er, babasina bakmak ister hazir isik acikken *. baba horlamasina ara verip gulumseyerek soyle der:
    "hanimlaar!"
    kon er bunun uzerine kosarak uzaklasir.
    bir baska enteresan ve korkunc uyku sayiklamalarindan biriyse, yine babanin marifetidir. kucuk kon er korkmus, annesiyle babasinin yanina gelmistir. hareketi hisseden baba, sagdan sola doner ve bu esnada "amina kodumun orospu cocuklari him him him hede hodo" der. zavalli kon er odasinda daha guvende olacagini dusunerek yine kosarak ortamdan uzaklasir.
  • kon er uyumaktadir. cok uykusu vardir ve fakat kardesi onu bir turlu rahat birakmaz. bunun uzerine kon er kardesine cok uykusu oldugunu soylemek icin soyle der:
    ben: bulasigim!! bulasigim!! (uykum vaar! demek istiyor fakat diyemiyordur. iyice gicik olan kon er bir kez daha dener.) bulasigim diyorum sana!
    kardes: ne diyosun bee gerizekali ne bulasigi!
    ben: bulasigim ya offf anla iste! horr... zzz... hmm...
  • -etleeer, etleeer, etleeer
    -ne eti lan?
    -yuvarlak yuvarlak etleeer

bunlar olurken yastık dizlerin altına alınmış ve işaret parmağıyla boşluğa daireler çizilmektedir.
  • arkadaşın ranzanın üst katından dustukten sonra:
    - aslında dusmek istememiştim.
    diyip uyumaya devam etmesi
  • alışveriş manyağı arkadaş;

- oha! o ne lan?, t-shirt!...
  • uyandırmaya gelen anneye tokat gibi cevap:

- harun kolçak da kalktı mı?
  • - mmmmm...yenilebilir yılan...

- neden geç kaldım? meğer profesyonelmişim...

bunların ikisi de aynı adamdan. adam hala yaşıyor. kendisine uzuuun bir ömür diliyorum verdiği bu malzemeden ötürü.
  • gecenin bir yarısı uyur uyanık tuvalete gidilmiş ve odaya dönülmüştür. üst ranzadaki arkadaş birden bağırır;
    -istediğim şey geldi.
    -!?!?!?!?!?!...eüzü......

(bkz: nası yani)
    (bkz: tırsmak)
  • akşam 5-6 gibi koltukta uyuyakalınmıştır.rüya görülür. rüyada tek başına sürü halindeki köpeklerden kaçılmaktadır..uyandığında anne sorar:

anne-kim bu necati?
    ben-ne necati'si??
    anne-uyurken sayıkladın ya "necati kaçma" diye bağırıyordun.
    abi-ben de duydum. sayıkıyordun..
    ben-..??..
hesabın var mı? giriş yap