şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • - öyle pek spoilerlık bişey yok ama-

    eserin yazarı george r. r. martin'e soruyolar; bütün hikayeler rhaegar'dan neşet ediyo ve bir şekilde ona bağlanacak gibi gözüküyor. peki dizide rhaegar'ın menkıbelerini görebilecek miyiz, yoksa sadece ara ara anılan bir karakter mi olacak. üstad da "valla bilmiyom hacım, dizi formatına nasıl sokuştururlar ölmüş bir karakteri, senaryosunu sırıttırmadan nasıl ayar verirler bilemiyom, tahayyül edemiyom ama rhaegar'ı göstermeden hikayeyi olması gerektiği anlatmak da garip olur" demiş.

    bence rhaegar'ı dizide göreceğiz. çok çok ileriki yıllarda, belki final sezonunda. belki de lost'da tamamen jacob'a ayrılmış olan bölüm gibi (sanırım 6x1 di) dizinin bir bölümünün tamamı "prens rhaegar'ın gözünden robert isyanı, öncesi ve sonrası" şeklinde olabilir.

    ama sıradışı bir karakter bu; bi yandan hüzünlü, sanata düşkün, arp çalan, kalbini kaptırdığı bir kızın peşinden krallığı yakan bir romantik, bi yandan babasının ne denli sığır ve krallığın ne kadar malca yönetildiğinin ayırdında realist bir siyasetçi, bi yandan da azor ahai ben değil miyim diye üzülecek kadar fantazmaya gönül vermiş biri, bi yandan da güçlü ve yetkin bir savaşçı, şövalye. böyle bir karakteri canlandıracak aktörün bu saydığım şeyleri 40-45 dakikada seyirciye geçirmesi lazım. alexander skarsgard'ın karizması, yüzü, endamı çok uygun ama bu karakteri inandırıcı kılacak bir yeteneği var mı tartışılır. tywin lannister karakteri için onlarca olası aday arasından charles dance gibi muhteşem bir seçim yapan ekip bence rhagar için de şahane bir seçim yapacaktır.

    - öyle pek spoilerlık bişey yok ama-
65 entry daha