şükela:  tümü | bugün soru sor
8 entry daha
 • 21 ve 22 aralık'ta "the rat pack trio & istanbul superband" konseriyle istanbul'da iş sanat konser salonu'nda konser verecek vokal üçlüsü. konser detayı aşağıdaki gibidir:

  the rat pack trio & istanbul superband
  frank, dean ve sammy unutulmaz!

  bu yıl iş sanat’ın geleneksel yılbaşı konserinde hollywood’un unutulmaz şarkıcı - şovmenleri frank sinatra, dean martin ve sammy davis’i muhteşem bir gösteriyle anıyoruz. frederick gardner, stephan wayne kennedy, anthony sullivan’dan oluşan yeni the rat pack trio, konuk sanatçıları juliet bates ile aycan teztel yönetiminde istanbul superband eşliğinde, büyüleyici performanslarıyla sahnelerin bu üç devini canlandırırken, bizler “mac the knife”, “under my skin”, “new york new york” gibi cazın unutulmaz parçalarıyla 2004’e veda edeceğiz.

  the rat pack (fare çetesi) ilk olarak humprey bogart’ın liderliğinde şekillenmeye başlamıştı. bogart’ın eşi lauren bacall, sahneden sarhoş bir şekilde inen bogart, sinatra ve diğerlerini gördüğünde onlara; “tam anlamıyla allahın cezası bir fare çetesi gibisiniz!” dediği anda gruba aranan isim bulunmuştu: “fare çetesi”. humprey bogart’ın ölümünden sonra, frank sinatra grubun liderliğini devraldı. dean martin ve sammy davis jr’la birlikte artık kemik kadro oluştuktan sonra shirley maclaine de “onursal maskot” olarak gösterilerde yer almaya başlayınca, las vegas sahnelerinde yeni bir tarih yazılmaya başlanmıştı. ama “soylu” frank sinatra’nın bu ismi hiçbir zaman sevmediğini belirtelim; o gruptan bahsettiği zaman “the summit” (zirve) sıfatını tercih ediyordu.

  ne yazık ki artık varolmayan las vegas’taki sands hotel, grubun şov üssü olmuştu. o güne kadar bir araya gelmiş şov topluluklarının en ünlüsü olarak bir anda parlayan the rat pack, sahnede şarkılar, danslar ve esprilerle izleyenleri coşturuyordu. “robin and the seven hoods” ve “ocean’s eleven” bütün çetenin tam kadro yer aldığı filmlerdi. ancak çetenin ulusal çapta ses getirmelerini sağlaması john f. kennedy’nin seçim kampanyasında yer almalarıyla gerçekleşmişti.

  altmışlı yılların ortalarında yollarının ayrılmasından sonra 80’lerin sonlarında tekrar bir araya gelen grup eski heyecanı tekrar yakalayamamıştı. dean hastalığından dolayı birkaç gösteriden sonra bırakmak zorunda kaldı. zaten sammy 1990’da, dean 1995’te, frank ise 1998’de hayata gözlerini yumdu.

  “fare çetesi”nin nostaljisini tekrar yaşamak isteyenler, iş sanat’taki gösteride bu şansı yakalayabilecekler. “mac the knife”, “under my skin”, “sway, “strangers in the night”, “new york new york”, “my way”, “volare” ve that’s amore” gösteri hakkında size ufak bir fikir verecektir. hepinize şimdiden iyi eğlenceler!
14 entry daha