şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
6838 entry daha
 • dünyanın en iyi futbolcusu.

  fanatik olmayan bir futbolsever ve fikrisabit olmayan da bir insanım. asla karşımdaki kişiyi bir spor müsabakası için kırmam, hatta laf anlatamıyorsam "neyse ya boşver" der konuyu değiştiririm. asla nezaketsizlik yapmam maç vb. şeyler için. adeta bir istanbul beyefendisi gibiyimdir. sporu eğlence olarak görürüm. şiddet içerikli taraftar eylemlerini hangi takım taraftarı yaparsa yapsın kınarım. trabzonspor taraftarıyımdır ama asla bir fb'li arkadaşımla maç için tartışmam. öyle naif bir insanım.
  *

  ama bu durumun geçerli olmadığı iki yer var. biri türkan şoray'ın gençliğine laf eden kişiye olan tavrım, diğeri messi'ye laf eden ve onu ronaldo denen adamla kıyaslayanlara olan tavrım.

  ne zaman konusu açılsa ve birisi messi'ye ters bir laf etse, bir eleştiri getirse deliriyorum. adeta bir çomara dönüşüyorum . "messi lan bu messi amına koduğumun, sen kimsin lan şerefsiz piç, ağzını yüzünü sikerim senin, ronaldo'nun da amına koyayım tamam mı lan vb." cümleler kurmak zorunda gibi hissediyorum kendimi aga. galiba aşık oldum ona. hiçbir barcelona maçını kaçırmıyorum zaten de; maç esnasında da eğer messi ekranda görünüyorsa pozisyonu değil top onda olmasa bile ben messi'yi seyrediyorum.

  sosyal medyada messi'ye bir hakaret görsem kendime vazife edinip o kişiyle tartışmaya giriyorum. laf anlatamıyorsam karşılıklı küfürleşip bir nebze rahatlıyorum.

  bjk'ye barcelona çıksın diye az dua etmedim ki messi'yi canlı kanlı görebileyim. ölmeden tek isteğim canlı kanlı bir messi maçı izlemek bu hayatta.

  hadi türkan şoray konusuna eyvallah. güzellik göreceli bir kavram da. messi lan bu, messi diyorum at ağızlı.
4916 entry daha