şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ruski) (bkz: suka bılyet)
    (bkz: açacağın başlığı sikeyim)

büdüt: başlığı açıp rusça vidyo koyan ve başlığa yazan @2 ılık götlüleri entrylerini silmişler.
  • kanser tedavisi olurken arkadaşlarına destek videosu gönderen abidal'a bu videoları göndermemesi gerektiği, onların yaşayan bir ölüyü görünce üzüldüklerini söylemesi.

hakikaten tam bir öküz olan messi davranışı.

edit; messi umarım hemoroid olur
  • profesyonel olayım derken bokluğunu ispatlayan top tepicinin verdiği tepkidir.

burada yine ronaldo ile karşılaştırmak zorunda kalacağım ama aradaki farkı görmeleri için güzel bir örnek.
  • eğer ki doğruysa tipindeki şeytanlığın dışa taşması sonunda gerçekleşti diyebiliriz. gram sevilesi bir adam değil ama muazzam bir futbolcu.
  • google translate'e göre abidal'in hastanede kanser tedavisi gördüğü dönemde;

"maçlardan önce barca oyuncularına video gönderdim, onları memnun etmek ve onlara destek olmak için. messi bana ne dedi biliyor musun? 'bu tür videoları gönderme, çünkü rahatsız oluyoruz' ."

"ben bu şekidle düşünmemiş, onları desteklemek istemiştim. fakat o (messi) onlar (barcelona oyuncuları) için yaşayan bir ölü görmenin çok zor olduğunu ve rahatsız ettiğini söyledi."

ne deseydi ya? demek ki maç öncesi motivasyonlarını bozmuş oyuncuların hasta/ hastane videoları. messi de arkadaşları adına sorumluluk almış bunun söylemiş sana.
  • gugula eric abidal yazın, türkçe kaynak çıkıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/…i-gorunuyorsun-40706373
  • hastanedeki herhangi birinin videosunu ben de izlersem benim de modum düşer, motivasyonumda olumsuz bir etki olur hele ki bu bir kanser hastasıysa.

bu olay hasta kişinin sevilmediği anlamına gelmez ki abidal hastalığı atlatıp geldiğinde aynı şekilde uyum içinde oynamaya devam ettiler. yalnız şöyle bir durum var; eğer devamlı yüksek motivasyon ve konsantrasyon gerektiren bir iş yapılıyorsa en azından iş saatlerinde bu tarz olumsuz etki yaratacak şeylerin mümkün mertebe ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek şart. işte messi de kaptan olarak insiyatif alıp bu durumu abidal'a izah etmiş, videoların takımın yüksek motivasyonunu düşürdüğünü söylemiş.

baktığımızda buraya kadar teoride pek de yanlış bir durum yok gibi ancak olayın pratiği çok yanlış.

messi'nin burada bu olayı doğrudan açık açık söylemesi sorun oluşturmuş haliyle abidal'de alınmış, o zor dönemde bu durumu kişiselleştirip kendisini yalnız hissetmiş.

keşke messi, abidal'in zor zamanlar yaşadığını da düşünüp bu durumla alakalı daha yumuşak bir dil kullanabilseydi.
    hem abidal üzülmemiş hem de bu sorun hallolmuş olurdu.

edit : ilgili yazı, haberin gerçek olduğu varsayımıyla oluşturulmuş bir yazıdır.
  • doğru söyleyeni köy meydanında sikerlermiş
  • hiçbir maçı kazanmak kanser ile mücadele eden bir insanın moralini bozmaktan önemli olmamalı. milyon eurolar kazandığın bir işi yaparken moralin bozulacaksa kanserle mücadele eden adam napsın öküz!