• senelerce erkenden uyandığı için, artık uyumayı çok seven ve gerekmedikçe asla uyanmayan nesile dönüşmüştür. en azından kendi uyuma sevgimi buna bağlıyorum ben. saygılar.
  • belki de o sebepledir erken uyanışlarım...
  • kim önce uyanırsa kardeşini de uyandırmakla görevli olan çocuklardır. hiç de itiraz edilmezdi erkenden uyanırken.
  • en iyi nesildir bu nesilden hiç bir zarar gelmez
  • etkileri en çok 1980' lerde hissedilen televizyon devriminin çocuklarından oluşan nesildir.

bu nesil yokluğun ve varlığın ne olduğunu çok iyi bilir ve küçük şeylerle mutlu olabilmeyi daha o zamanlardan öğrenmiştir. kim bilir, bu nesil belki de bu yüzden zaman zaman "kayıp kuşak" olarak adlandırılır. aslında kayıp değil sadece diğer nesillere göre arada derede bir yerlerde kalmıştır, o kadar.

konu açılmışken bu kuşağa ait bir çocuğun pazar sabahını da anlatmak istiyorum.

bu çocuk saat 10' da başlayacak olan yarım saatlik çizgi filmi* izleyebilmek için sabah 7' de kalkar. çünkü evdeki herkesten önce uyanıp televizyonu ele geçirmelidir ki kendisinden sonra uyanacak olan ev ahalisi kanalı değiştirme hakkı iddia edemesin.

kimseyi uyandırmamak için salona parmak uçlarında gider. televizyonu açar ve eli hemen volume düğmesine uzanıverir. televizyonun sesini sadece kendi duyabileceği şekilde kısar. nitekim ev ahalisinden kimse uyanmamalıdır. o an televizyonun karşısında çizgi film izlemeye çalışan bir çocuk yoktur da adeta darbe yapmaya çalışan bir komutan vardır. süreç sorunsuz geçmeli ve çizgi film izleme keyfi asla sekteye uğramamalıdır. koltuğa boylu boyunca yüzükoyun uzanır ve çenesini koltuğun kolçaklarına koyarak televizyonu izlemeye başlar.

televizyonda tam da o saatte olması gerektiği gibi açık öğretim dersleri vardır. saçları küt kesilmiş yuvarlak yüzlü ingilizce öğretmeni* her hafta olduğu gibi yine ingilizce dersini işliyordur. çocuğun umrunda olmaz. o hocanın dersini de izler, işitme engelliler için haber bültenini de. biliyordur ki çizgi film iki üç saate başlayacaktır.

o ne de olsa, kanal kapanırken okunan istiklal marşını izlemiş nesle ait bir çocuktur. hem kim bilebilir ki, belki istiklal marşından sonra yanlışlıkla bir film daha koyarlar.
  • dahil olduğum nesilim. hala da izlemekteyim. bazen benim yumurcak çizgi filmden sıkılıp gidiyor, ben izlemeye devam ediyorum mesela.
  • kuşkusuz hala dahil olunabilen nesildir. (bkz: antidepresan etkisi gösteren şeyler/@omayrah) (bkz: disney channel/@omayrah)*
  • ab shaperin tum detaylarina hakim nesil. kasli ablalar nasil kasli abla oldu? televolede kim kimi skmis hepsini bilir bunlar. az degiller.
  • izlemek için sabahın köründe kalktığım tek çizgi film tsubasa'ydı. onda da bir ton fırça yerdim annemden, terlik de yiyebilirdim buna da şükür.
  • şu anda azıcık değişmiş hali devam ediyor. bizdeki numune, sabah erkenden uyanıp ipod, ipad başına koşturuyor. hafta içi yataktan kazıyarak kaldırıyorum hanfendiyi. en az 3 kere başına gidiyorum. 5 dakika daha, 1 dakika daha, daha, daha. gözlerini açamadan kucağımda taşıyıp klozete oturtuyorum. hafta sonu ise bir cin. sabahın köründe ayakta. geçen haftalarda okul günü sabahın köründe uyandırmaya gittim. aaa cadı yatağında yok. günleri karıştırıp tatil sanıp ipod için salona koşturmuş. gerçeği öğrendiğindeki hayal kırıklığını tarif edemem.
hesabın var mı? giriş yap