• eski sevgiliyle ilgili duyulabilecek üçlemenin son halkası,

1.si eski sevgilinin evlendigini ogrenmek ,
    2.si eski sevgilinin hamile kaldığını ogrenmektir

yüzde hoş bir gülümseme bırakır, sevinirsin nedensiz,vay be yaşlandık dersin, kimileri de "kızımız olacaktı" tribine girebilir , onların durumu umutsuzdur, birinci aşamadan çok önce bu mevzuları aşmış olmalıdırlar.
  • çocuğun doğum tarihi sizin sevgilinizi terkettiğiniz tarih+9 ay civarı bir tarih değilse endişeye gerek olmayan bir durumdur. durum tam tersi ise tanıdınık gen mühendisi aramaya başlayabilirsiniz.
  • akillara zarar ziyan olaylar listesinde ilk ona girer bu. hemen ardindan melih gokcek tarafindan opulerek uyandirilmak gelir. o kadar fena yani.

cok yakindim bu ani yasamaya. e-mail'de bebegimin fotograflarini gormek ister misin diye yazmisti koca puntolarla. karisik duygularla ekteki dosyayi actim. hangi arada evlendi de anne oldu bu? acaba cocuk sarisin mavi gozlu mudur kendisi gibi, yoksa babaya mi benzemistir? baba olacak lavuk kim acaba? gibi sorular hizli bir sekilde gecti aklimdan. ta ki dosyanin icindeki kopek resimlerini gorunceye kadar.

evet bebek dedigi kopegiymis prenses hazretlerinin. bir de tipsiz ki sormayin gitsin. bir insan iki senedir konusmadigi adama mail atarken niye kopeginin fotograflarini yollar? dahasi o tipine s.ctigimin kopeginden niye bebegim seklinde bahseder?

angut musun diye cevap yazicaktim. vazgectim.
  • bokunu çıkartıp bu çocukla oynamışlığım bile vardır. fazla problem etmemek gerekir.

(bkz: allah analı babalı büyütsün)
  • hissiz adam olup yola devam etmeyi gerektirir.
  • idrak anının tavan noktasıdır.bir zamanlar size ait olan adamın/kadının sizden başka biriyle seviştiğine ancak o zaman kani olursunuz.yani o çocuk doğmasa "mantık evliliği yaptı benden sonra","parası için bence zaten karısı/kocası götüme benziyo","benden başkasıyla sevişemez bu inek" gibi söz konusu evliliğe binbir türlü kulp bulunabilir.fakat veled ül müteveffa'nın haberi alındığında "lan? demek kilit vurmamış,demek hala faaliyette" diye ampuller yanar tepenizde.

ha bi de sakın "benden olsaydı böyle bişey mi çıkardı acaba" diye düşünmeyin.verimli toprak olaydınız tohum gideceği yeri bilirdi*
  • (bkz: ensest)
  • aslında duymuştum ama az önce o şirin şeyin fotograflarını da gördüm.
    ciddi sevgilimdi. çok da iyi bir insandı. en son konuşmamızı hatırlıyorum "niye giderken beni aramadın?" diyordu. neyse ne bitti gitti.
    bir gün meydana bakan bir kafede oturuyorduk;

o: evlenince şu eve oturalım
    ben: seninle evlnemeyi çok isterim ama daha çok erken (bak bak gerizekalının lafına bak)
    o: yani ileride..

kadın ruhundan anlamayan ben, bir kadının hayallerini böyle yıkmıştım. ama helal olsun kız sen benim kadar ödlek değilmişsin.

fotograflara bakarken içim gitti, oyle çekik gözleri, annesine çekmiş gülüşü.. bu benim çocuğum olsaydı işi falan bırakır evde bununa oynardım heralde dedim. duygulandım,"keşke" demedim ama çok yaklaştım, zaman ağırlaştı, ben fotograflara tekrar baktım..eski günlerimiz aklıma geldi, sonra bir onun bir de kızının resmine baktım
    "annen kadar güzelsin, gülümseyişin kadar güzel bir hayatın olsun küçük kız"
  • öğrenebilecek kaynaklara sahip olmanız ve/veya öğrenmeye çalışmanız bile saçmalığın daniskasıdır.
    bu da pek çok beylik laf gibi dile kolaydır elbet.
    olmaz olasıca teknoloji sayesinde, hastanelerin e-bebek uygulamaları sayesinde minicik bir meleğin ilk resimlerinden biri monitörünüzde mışıl mışıl uyur. ne düşüneceğinizi, ne hissedeceğinizi bilemezsiniz ve her şeye rağmen çok iyi dilekler geçer içinizden bu dünyadan bihaber küçük varlık için.
  • dün öğrendim ben bunu. yok eski duygulardan bişi depreşmedi ama garip oldum lan. 24 yaşındayım o da 24 şuan, en az 1-1,5 senedir evlidir, çocuğu olmuş. ben grip oldum 3 gündür, annem geldi bakıyor bana çorba yapıyor ben de acıtasyon yapıyorum.

bi de papağan var evde annem gidince başbaşa kalcaz onla.

kısaca hayat çok garip 3-4 yıl önce aşkım dediğin insana başka biri "anne" diyor, ben de "hayırlısı" diyorum en içten.
hesabın var mı? giriş yap