şükela:  tümü | bugün
  • ayrıldıktan sonra düşünmeye başladığım şeylerdir. evet bazılarını ben de kaybetmiş oluyorum ama ağırlıklı olarak onun kaybettiği şeyler olarak gözüme çarptı.

1- çevresinde onu benden fazla sevebilecek kimsesi yok. en çok ben seviyordum onu. bu sevgiyi kaybetti.

2- harika bir zaman geçirme uyumumuz vardı. birlikte gittiğimiz tatiller, pikniklerimiz, arabayı bir kenara çekip boş oturmalarımız, bir kaldırım kenarına oturup bir anda bir konu üzerine fikir alıp vermemelerimiz. bunu kaybetti.

3- ten uyumumuzu, başımızı omuzlarımıza koymamızı kaybetti.

4- her hafta sonu birlikte dansa gidip sabahlara kadar eğlenmelerimizi kaybetti.

5- ona yazdığım şiirleri kaybetti.

6- ona okuğum şiirleri ve söylediğim türküleri kaybetti.

7- onu çok güldüren esprilerimi kaybetti.

8- istanbul’un birlikte gezdiğimiz tüm sokaklarını kaybetti.

9- istanbul’un keşfe açık sokaklarını kaybetti.

10- birlikte gideceğimiz tiyatroları kaybetti.

11- kışın sıcak evde oturup çay ve filmlerle değerlendireceğimiz geceleri kaybetti.

12- kısacası beni kaybetti.

ne kazandı peki? bence koca bir hiç. ona göre benden daha mühim bi şeyler kazandı muhtemelen. yoksa neden ayrılalım. mutlu olsun istemiyorum. ama pişman olup bana dönsün de istemiyorum. lakin pişman olacağından eminim.

falan filan. numaralandırmayla olmaz belki ama derdimi dökmek istedim. he eğer olur da yeni bir ilişkiye başlarsa bunların hiçbirini umursamayacağını da biliyorum. insan böyledir işte. değer veren, üzülen enayiliğiyle kalır. umursamazlar her zaman kazanır.
  • bir hiçtir. herkes kendi keyfine bakmaktadır, az ötesini umursamamaktadır.