şükela:  tümü | bugün soru sor
 • “hatırlamak başka şeydir, hatıra sahibi olmak başka.” demiş bir şair…

  elbette, zaman içinde acılar dibe çöküyor. kimse karıştırmadığı sürece de acılarla boğuşmadan yaşamayı öğreniyoruz. zamanla bizi inciten hatırlamalar, birer hatıra olarak bazen güldürüyor bazen de hüzünlendiriyor. fakat açık olan şu ki, bir şeyler eskisi kadar koymuyor artık…

  bazı şeyleri hatırlamıyoruz artık. çünkü onlar artık birer hatıra kimliği ile içimizde yaşıyor.

  ama nedir onu bizi unutturmayan şeyler?

  ya da nedir onu içimizde hatıralaştıran şeyler?
 • yenisini bulamamış olmak, başka da neden yoktur.
 • eski sevgiliyi unutamamak değil de yeni sevgi bulamamaktır demek ,daha doğru bu konuda. yoksa maksat boşta kalmamak gezmek tozmak, sevişmek için birilerini bulursun da o bulduğun yeni kişi ruhunu doyurmayınca eskisini özlersin.

  şakalarınız, garip anılarınız gelir aklına. yenisinin en büyük derdi kırılan tırnağı falan olunca "ne bok yiyorum ben" derken bulursun kendini.
 • vedalaşmadan ayrılmak. sanki böyle tam bitmedi gibi oluyor ama yok öyle bir şey. bitti de sadece sen farkında değilsin.
 • yarım kalmışlık duygusu.
 • iki şey var

  birincisine elin gavuru closure diyor.
  yani tam kapanışı yapamıyor oluşumuz.
  final konuşmasını beceremiyor oluşumuz; kavga ile sinir ile alkol ile söylenen sözler oluşu...
  dolayısıyla derinlerde bir yerde hala 'acaba' denen o gerizekalı soru kalıyor.
  gavur bunu yapıyor. sinirden arınmış, alkol olmadan, ve en önemlsi yüz yüze yapıyor
  bak tekrar evlenirim dediğim bir yabancı kadın yaptı bunu bana, ilk günler zor geçti ama şimdi içimde eksik hiçbirşey yok. olsa ne güzel olurdu, diyorum, ama hatun bana kapanışı öyle güzel yaptı ki (ağzıma sıçtı orası ayrı) yeniden birlikte olmamızın imkanı yok.

  ikincisi ve lanet olasıca şey, o beyin denen organ hep güzel anıları ayıklama üzerine çalışıyor.
  eski güzel anılar hatıralarda daha çok yer ediyor. erkeklerde nedense böyle.
  misal, çok merak ettiğiniz sevdiğiniz bir yere gittiğinizi düşünün. yıllar sonra beyniniz orda geçirdiğiniz eğlenceli anları tutuyor hafızada, mesela orda dizinizi kanattıysanız unutuyorsunuz, ama sarmaş dolaş dakikalar hep akılda kalıyor.
 • yeni sevgiliyi sevememekten ileri gelir.
 • çok net stalk ve unutamayanın bir uğraşının olmamasıdır. sil bakalım tüm sosyal medya hesaplarını işsizsen de gir bir hamallık işine çalış 2-3 ay göreyim seni.
 • daha önce yazılmış ama tekrar yazmak istedim. yenisinin olmaması. yeni sevgili bulunca eskisi unutuluyor. şimdi düşündüm de eski sevgilinin yerine koyacak bir uğraş bulunca da unutulabilir belki.
 • hergün karşımda oturduğu içindir.

  evet aynı işyerinden sevgili yapmamak lazım olduğunu eğer yapıyorsak da aynı odadaki hatta karşı masadakini yapmamak gerektiğini bir kez daha anladık.