şükela:  tümü | bugün
 • bitmek tükenmek bitmeyen isteklerdir. üzerine vazife olmayan her boka burunlarını sokar bu ev sahipleri. erkek öğrencilerin kaldığı ev için 1. şart "eve kız getirmeyin" dir. kendisine cevaben be hacı erkek mi getirelim, o daha fena değil mi? diye sorulduğunda biraz sersemler... ha bide müziğin, tv nin sesini açmayın, içmeyin, sıçmayın...
 • -kiranın 100 tl lik kısmını şu hesabıma havale et ve açıklama kısmını da boş bırak. kalan kısmını ise bu hesabıma havale et ve açıklama kısmı kira olsun.

  evet vergisel sebepler efendim..
 • -şu bizim erol'a bi yeşil ışık yak.

  (erol, ev sahibinin oğlu oluyor.)
 • - duvarlardaki kan izlerine aldırmayın siz, silmeyin de.. du bakalım bi çaresine bakcam ben artık..**
 • eskişehir'de ev ararken bi emlakçı tarafından bi dişhekimi muayenehanesine yönlendirilmiştik.. doktor beyin özellikle kız öğrencilere kiralamak istediği birkaç evi varmış..

  inanılmaz güler yüzle, ilgiyle karşılandık doktor bey tarafından..
  3 kişi kalabilmemize uygun ve okul otobüslerimizin kalktığı durağa yakın bi evini kiralayabileceğini söyledi bize.. içinde bir takım mobilyaların olduğundan, eksik beyaz eşyamız varsa kullanmadığı beyaz eşyalarını bize verebileceğinden, evinde istediğimiz gibi takılabileceğimizden bahsetti uzun uzun..

  en son "depozito da istemem" dedi.. dünyanın en iyi insanı nişanının göğsüne nakşedilmesinin uygun olacağına karar vermiştim ki "ama arasıra da uğrarım kızlar, nazlanmaca yok!" diye devam etti..

  ev arkadaşlarımdan birinin aslında reenkarne olmuş bi panter olduğunu, sesimin küfür ederken nasıl desibellere çıkabildiğini vs o gün öğrendim..

  aynı adamın daha sonra bi kız öğrencinin bir grup arkadaşı tarafından dövüldüğünü ve o sırada yakından geçenlerden yardım istediğini duyduk bi de.. bi ev sahibinin yardım istemesi garip bence..
 • ev arkadaşı almıycam, alırsam evden çıkmayı kabul ediyorum yazan imzalı kağıt.
 • bekar veya öğrenci kadınların pek çoğunun bildiği üzere "eve erkek girmesini istemiyoruz." gibi saçma bir talep de var bu ülkede.
  bunun tersi versiyonunda "eve karı kız atmayın olum" tipi ev sahipleri de mevcut.

  anlamış değilim arkadaş. o evi kiraya veriyorsan, orası artık o süre zarfında senin olmaktan çıkmış, kiralayanın özel mülkü olmuştur. sana ne be! kim gelirse gelir! evi kiralayan bir aileye diyebiliyor musunuz "bu eve bekar erkek/kadın giremez" veya "valla bu mücahit beyleri hiç gözümüz tutmadı, ailecek manyak bunlar, bir daha gelmesinler size" diyebiliyor musunuz, a şuursuzlar.
 • bana eşyalı evini kiraladığı ve benim evim daha küçük olmasına rağmen, kendi evinde bulunmayan imkanlara sahip olduğu için, zırt pırt eve girmek, fırında poğaça pişirmek, terasta halı yıkamak istemesi.

  lan "al fırınını, götür kendi evine, ben zaten kullanmıyorum" diyorum. "benim mutfakta yer yok" kiraci diyo bana, dişsiz ağzını alabildiğine açarak. anahtarıyla girmesin, bari iki dakika insan olup, zili çalsın diye anahtarı kapının üzerinde bırakırım; pazar sabahı 7'de kapıya dayanmış apartmanın tüm koca götlü karılarıyla birlikte, "terasta halı yıkıycaz biz, aç kapıyı" derler, insanın pazar keyfinin içine sıçarlar. fbi ajanı sanki allah'ın salakları.

  - "aç kapıyı ben altı numara, terasında halı yıkıycaz, ev sahibin de yanımızda; aç yoksa kırarız"

  tabii, oturduğum daire kaçak olduğu için, ortak sayaç kullanmamız sonucu, "ceryan parası gelmiş" diyip, elime fatura tutarının yarısını tutuşturmasını ve beni sonsuza kadar sıra beklemek üzere tedaş'a göndermesini saymıyorum bile.

  ne iğrenç bi insandın sen sıdıka teyze ya! mezuniyetimden çok, senden kurtulmama sevinmiştim vallahi.
 • konyalı bir ev sahibinden;

  - evet öyle karı kız arkadaş falan kesinlikle istemiyorum
  + kız kardeşim annem falan da mı gelemez?
  - yok onlar gelebilir.
  + tamam o zaman anlaştık.

  o evde oturduğum sürece belli başlı dönemlerde 7 ayrı kız kardeşim oldu. ara ara geldiler kaldılar bende.

  edit: 4 de hala kızı ziyaret etti bir gece kalıp gittiler.
 • ev anahtarının kopyasını saklamak istemesi.

  kibarca istedim, vermedi. ısrar ettim, yine vermedi. yaptığının yasal olmadığını hatırlattım. gülerek biliyorum dedi. noterden ihtarname çekiyorum bekle dedim. vermek zorunda kaldı.

  aynı şekilde eve kız arkadaş gelmeyecek dedi. belli zamanlarda kapımı çalıp içeriyi kontrol etmek istedi. içeriye girmesini engellediğimde "kendi evime giremecek miyim" dedi. burasının benim evim olduğunu ve evime kimi alıp almayacağıma benim karar verdiğimi söyledim. söylene söylene gitti.

  insanlar artık evlerini kiraya verdikleri zaman o evin belli bir süre için başkasının olduğunu kabullenemiyorlar. işin acı tarafı bi sürü kiracı ev sahibinden korktuğu için çoğu şeye olur diyor. onlar da bunu normal olarak algılıyorlar.

  ev sahibinize sanane demek o kadar zor değil.