1078 entry daha
  • yalnızlıkla sonuçlanır. hayatına alabileceğin kalitede düzgün bir adama rastlayamadıysan ve 'öylesine' birilerine prim vermeden yalnız devam ettiysen, boşanan insanların düştüğü hataya düşmemek, yeterince ruh sağlığı yerinde olmayan insanlara maruz kalmamak adına yalnızlığın daha iyi bir tercih olduğunu anlarsın.
  • genel olarak "evlenilecek kişilik bulamamak" denebilecek bir düşüncedir
  • eli ayağı düzgün erkeklere bakmayı öğrendiğinizde.
    cebi yerine sevgi sayısına bakmayı öğrendiğinizde. belkide bulmak daha kolay olur.
  • bir yeşil kadar uzağınızdayım efem.
  • evlilik, aramakla değil, yaşayarak karar verilecek bir oluşumdur.

evlenilecek erkekten ziyade, ömür boyu yaşayabileceğiniz bir insan aramak daha mantıklıdır.

bu nedenle, öncelikle sözlerine ve düşüncelerine bakılması, bunu hayatına ne kadar uygulayabiliyor gözlemlenmesi gerekir. bu da zaman ister.

bu konunun ehemmiyetini anlamak için, okuyalım;
    "sözlerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür; düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür; duygularınıza dikkat edin, davranışlarınıza dönüşür; davranışlarınıza dikkat edin, alışkanlıklarınıza dönüşür; alışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür; değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür; karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür."

çoğu kişi, iç güzelliğe değer verdiğini, dış güzelliğe önem vermediğini iddia etmiş olsa da, çoğunluk bunu göstermemektedir. ancak hastalıkta ve zor zamanda evliliklerin bittiği görülmektedir.

dış güzelliğe değil, sözlerine ve düşüncelerine odaklandığınızda, evlenecek erkek de, yaşanacak erkek de bulunacaktır.

benim etrafımda, tipi ortalamanın altında, iç güzelliği ise ortalamanın çok üzerinde olan, bekar arkadaşlarım var.

zaman verin, şans tanıyın. güzellik algılarınızı gözden geçirin.

tanım; evlenecek erkek bulunmadığının iddia edildiği, ancak evlenmeyi bekleyen erkeklerle dolu bir ülkede, erkeklere yanlış açıdan bakılması durumu.
  • verecek erkek bulamamak şeklinde okuyup sizde çalıya çırpıya sürtün diyecektim ki olay bambaşkaymış. özür dilerim kızlar. yolunuz açık, şansınız bol olsun. allah yar ve yardımcınız olsun.*
  • evlenmek zor zanaat, kimse yüzde yüz sevemez, kimse yüzde yüz gülemez; evlenen gülüyorsa kaybettiğindendir, ya da aradığını bulamadığından, gelene kapıyı açmayın; sevseydi o gitmezdi hiçbir zaman. işte bu yüzden tuzlu kahveyi kendinize saklayın.

ve sen... gelme, o kapı hiç açılmayacak sana, eski rüzgarların sözü geçmez terkettikleri dağlara, senin minnak sevgilin büyüdü bu arada, kanmıyor yalanlara.

şimdi oturdum düşünüyorum; yaşadığım tüm aşklarım üzerine yemin ediyorum; ben artık... ben artık senden...

...vazgeçiyorum.

(bu eski bi şarkının uyarlamasıdır.)
    muhtemel edit: evli değilim, evet boşa sallıyorum

edit değil ama sona kaldı: boşadığım çiftlere bakarak, gerçekten sarıldığınızda size andromedadan soyutlamayan biriyle evlenmeyin. hepiniz bilirsiniz böyle şerefsiz bir sevgiliniz olmuştur, hani ne halt ederse etsin aşkınızdan öldüğünüz, heh işte o kıvamda sevmeden evlenmeyin. yoksa ne oluyor? "sizi boşarım ama x paranızı alırım..." bu arada evlenirken her şeye bir kere evleniyoruz diyip para dökmek vs avukat vekalet ücretini büyümsemek! lütfen arkadaşlar bir kere boşanıyorsunuz...
  • kendini yamayacak erkek bulamayan kadınların açtığı başlık.
1592 entry daha
hesabın var mı? giriş yap