• inanma seni nafakalayacak.

bu feministler de komik cidden. 5 sene önce omzundan kendini silkti diye adamla olan evliliğini bitirmesine alkış tutuyorlar. o zaman niye 5 sene birlikte devam etti de evlendi aq.

bunlar adamı evlilikten soğutur.
  • ayrılık sonrası sergilediğiniz tutuma bakarak doğru yapmış dediğim durum, şu ülkede seni istemediler diye kızın babasına biz bilmem kaç yıldır birlikte yaşadık haberin var mı demek nasıl bir sakillik ben bilemiyorum, seni istemeyeceği pişman olabileceği ihtimalini düşünmeden yok büyü mü yaptılar yok nafaka mı isteyecek ailesi mi doldurdu

kızın babası haklı, ben de fiziksel şiddetin üzerinden kaç yıl geçerse geçsin böyle bir adamdan hemen ayrılmasını isterdim, kız da kabul etmiş iyi yapmış

hiç utanmıyosun yok erkeğin dulu olmazmış yok s...lmiş kadının duluna bakılmazmış, rezil şey
  • ekrem abi iki zara yüz bin verdik bari bi beş dakika daha oyna zardan düşelim be abi
  • kadın bakire değilim demek yerine boşandım demek için evlenmiş. kime mi? yakında ortaya çıkar zaten o ilişki.
  • altı yıllık seks hayatını da araya sıkıştırmayı unutmamış:) garibim bir de nafaka istemeyecek diye kendini teselli ediyor. kesin istemez...

kurgu değilse şayet -ki kurgu olduğunu düşünüyorum- o 6 yıllık seks hayatın sana başka türlü şeylerle dönecek ama tersten olacak bu sefer.

ulan mericler:)
  • ikisi de hukukçu ama çalışan kadına yoksulluk nafakası verilmeyeceğini bilmiyor paşam. ha, kadın işsiz bir hukukçuysa ve alacağı 300-400 tl. nafaka için kariyerini başlamadan hiç ediyorsa buna dense dense serin hikaye denir. yine ıslak tuvalet terliği ile ağzına vurduklarım gold digger diye tutturmuş da bin kere dedik. siz gold falan değilsiniz. kimse sizi digmeyecek*

ama dert etmeyin, sözlükte embesil çok. tuzlukla koşmuşlar bile. uydur uydur yaz. sözlük, sözlük değil bulvar gazetesi.

mevzu bir ihtimal doğruluk payı taşıyorsa, boşanma isteminin altında başka neden yattığı net. yani altı sene özgürce seviştim ama toplum bana ve özgürlüğüme hazır değil fikri olabilir alt yapıda, bilemeyeceğim.

ama nafaka değil yavru kurtlar. bu paralar o paralar değil. siz de o adamlar değilsiniz. ha biz de o kadınlar değiliz.
  • “babasıyla telefonda konuştuk, babası sinirli konuşunca ben de sinirlendim, kızıyla bütün mazimi kendisine anlattım...” gibi bir ifade geçiyor, entryde... sadece şu laf, yazarın notunu vermeme yetti. eğer bu entry okuyorsan, “aferim kızım, çok has ettin.”
  • şimdi bir kadın evlendi diyelim bir adamla.. evlenmeden önce de bir süre aşk dolu cinsel hayatları oldu.. neyse buradaki gibi saçma sebeplerle (bahanelerle) boşanma kararı alındı diyelim..

ulan şerefsiz kızla sevişmek için attığın taklaları unutup, nikahına aldığın kadını
    s.ktiğini babasına anlatıyorsan sen net “orospu çocuğu"sun. ulan kan beynime sıçradı!! ne şerefsiz ahlaksızsınız lan babasına kadını öldürsün diye mi söylüyorsun???!!! adi herif! buraya da yazmış utanmadan ahlaksız! inşallah doğru değildir trollsundur. eğer gerçekse de tüm saçmalamalarına rağmen ben kadın tarafındayım, senin gibi "eğitimli" görünen eşşeklerden nefret ediyorum. bak bak bak istiyor ki baba da ya öldürsün ya yüz çevirsin kızından, kadın yalnız kalsın! adi pislik. adamsan boşar geçersin!
  • eşiniz 5 sene önceki mevzuyu evlendikten sonra boşanma sebebi olarak gösteriyorsa bunda çok kesin biçimde art niyet aramanız gerekir... birinci ihtimal, nafaka olabilir. ikinci ihtimal, evlendikten sonra hayatına başka biri girmiş olabilir. üçüncü ihtimal, aslında sizi hiç sevmemiş ve bunu evlendikten sonra anlamış olabilir. dördüncü ihtimal, belki 7 yıllık ilişkiyi bitirdiği takdirde aileden ve çevreden gelecek yorumlara maruz kalmak istemeyip "bak evlendim ama olmadı." havası yaratmak istemiş olabilir... tüm bunları bir kenara bırakırsak, bence akli dengesi böylesine yerinde olmayan biriyle evliliğinizi sonlandıracak olmanız sizin en büyük şansınız. geçmişte geçirdiğiniz güzel günler size kâr kalsın. bundan sonrası için daha dengeli insanlarla karşılaşırsınız umarım...

edit: ilk entrye editler geldikçe olayın rengi belli olmuş...
  • kadınlar için evlenmiş olmak bir aşama.
    ona erişimce hacı olmuş gibi oluyorlar. artık özgürler.
    çok sorgulama boşan. evlenince herkesin farklı türlü hayatı kararıyor görüyoruz. aldatmasından falan iyidir. relax. çok düşünme. para kazanmaya zengin olmaya odaklan.
hesabın var mı? giriş yap