şükela:  tümü | bugün
  • yurdum kızınıın olmazsa olmazı,kim ne ara evlenmek için bir kıza tek taş almayı icat etmiş.

böyle bir şey olabilir mi?
    evlenmek için neden tek taş alıyoruz biz erkekler?

sorgulamayalım boşver al mı?

bu tek taş evlenmek için ön ödeme mi ?
    başlık parası mı ?

iyi o zaman sen de bana yüzük al, neden ben tek taş alıyorum çünkü karşı taraf kadın...
    eeee kadınsa ne oluyor?!

kadın erkek madem artık eşit ev işini beraber yapacaklar,hayatın müşterekliğinden bahsediyoruz.

ben ona tek taş alıyorsam o da bana bir yüzük almak zorunda değil mi?

sevdiğini göstermek için tek taş almak zorundasın,işin kötü ve tuhaf tarafı şu ki;kadınlar kendi aralarında bunu sidik yarışına çeviriyor.

acınası erkekler en basiti 4-5 bini bulan yüzükler için kuyumcuyu aşındırıyorlar.
    kimin için yeni nişanlılar için.
    kız beğenmiyor niye burcu’nun nişanlısı ona 10 bin tl’lik yüzük aldı onunki basit kaldı.

sevginin büyüklüğünü gösterme tek taşın parlaklığı ve büyüklüğü ile doğru orantılı olmuş günümüz kadınlarının aşk mantalitesinde.

yeni nişanlı görgüsü kadınları görüyorum bazen,nerdeyse ışık çıkacak yüzüklerinden neden peki o koskoca taş, ne tek taşı göktaşı mübarek .çünkü bak bana nişanlım en büyüğünü aldı çatlayın da patlayın havası var kendi aralarında.

bir de yetmez #evet, yazıp paylaşır yüzüğünü sosyal medyalarda.

neye #evet 5-10bin tl’lik tek taşa mı evet, sevgiye senle bir ömür mutluluğa mı?

maddiyat olmadan aşk olmaz tabii ki,
    ama ön koşulu maddiyatın ve kıroluğun temel olduğu aşk olur mu, olur işte şekilde gördüğünüz üzere, insan harbiden tiksiniyor.

illa tek taş istiyorlarsa sizden dostlar bunu verin.

http://2.bp.blogspot.com/…erlix5ada/s1600/jade6.jpg
  • tebrik ediyorum yazar kardeşim, çok güzel bir noktaya bannah basmışsın.

öte durasıca kızdır.

çello mu? tek taş mı? dedim, tek taş dediydi.

edit; bakmakta fayda var;

(bkz: yargıtayın düğün takıları kararı)
  • taş gibidir, yoksa utanırdı.
  • (bkz: bana ellerini ver)

“sana gönlümü verdim ey nazlı güzel
    seni almazsam gözlerim açık gider

bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
    yoluna adadım ömrümü ben gel kaçma güzel”
  • evlilik teklifi alınca gözlerinde dolar işareti beliren kızdır.
  • normal bir istektir. penguenler bile dişisine taş götürüyor yuva kurmak için.

peşin cevap: hee kezban.
  • almayınız beyler. bir kadın gerçekten karşınıza dikilip sizden tektaş istiyorsa ya da bunu ima ediyorsa, almayın ve oradan hızla uzaklaşın. orada saf mutluluk yok. orada yarış var. orada devamlı pazarlık var. orada hastalıklı bir durum var.
  • o değil de başlığı evlenmek isteyen taş gibi kız olarak okudum.
  • (bkz: erkek güzeli sefil bilo) filminde bir teneke tezek götürüyordu. o sahneye gülmek yerine takdir etseydik hayat çok daha farklı olurdu

ilgili sahne
  • farklı dünya görüşünde olduğum kızdır. kim olursa olsun içinden gelmeyen bir hediyeyi nasıl kabul ederim ve yıllarca taşırım