• şuanda sadece birkaç mizah grubu için kullandığım sosyal medya uygulaması. ilk yıllarındaki popülerliğini yitireli yıllar geçti, yerini instagrama bıraktı (o da yavaş yavaş tiktoka devrediyor).

bu duruma düşmesinin birincil sebebi bilumum 40 yaş ve üstü insanların (özellikle akrabaların) bu platforma doluşmaya başlaması. devamlı sizlere mesaj veya oyun istekleri atıp rahatsızlık vermesi, bırakmak için yeterli bir sebep.

lakin popülerliğinin düşebileceğini öngören (bkz: mark zuckerberg) instagramı ve whatasppı bünyesine katarak kârının devamlılığını sağlayabildi. tabi bunun yanında snapchatin hikaye özelliğini ve tiktok tarzı videolar için reels adındaki özelliği instagrama işleyerek şimdilik kitlesini korumayı hedefliyor ama ne kadar koruyabilcek göreceğiz.

artı facebookta artık en basit küfürler dahi ihlal yemenize sebep olabiliyor. bu açıdan ayrı bir antipatiye sahip olmaya başladı son 1 2 yıldır. ihlalin cezasıda 1. seferde uyarı, 2. seferde 1 gün, 3. seferde 1 hafta ila 1 ay arasında susturma(beğeni ve yorum atamıyorsun) . bundan dolayı küfürler veya hassas kelimeler nerdeyse hep sansür yapılarak atılıyor

örnek cümle: batılılar da çok 0.ccgu aslında ama en azından bir şeyleri aşmışlar ve aşıyorlar. millet o yüzden batının $ni yalıyor, yoksa kimse kendi ülkesi varken başka ülkeyi yalar mı @q

bulduğum bir yorumu direk kopyalayıp yapıştırdım. yorumu yazan kişi o kadar kasmış ki ihlal yememek için anlamakta zorlandım ilk okuyuşta.

herneyse çok uzattım. bu ve bunun gibi saçmalıklar var olsa da bazen nostalji için bazen eğlenmek için hala sık sık kullandığım uygulamadır.
  • iletişim başkanı pek şerefli(!) bir insan

çalınan veriler eskiymiş.

m.k. karısı doğum tarihimizde telefon numaramızda değişmedi o tarihten sonra ne yapalım nüfusa gidip doğum tarihimizi mi değiştirelim.

utanmazlara bak yahu, insan şunu demeye utanır.
  • mobile optimize edilmiş web arayüzü o kadar rahatsız ediyor ki, halen daha bu mecrada takılabilenlere inanamıyorum.

herşey çok karışık, çok kalabalık, ama bir o kadar da boş. hele desktop browseridan bakınca kullanılmayan alan o kadar çok ki, herşey ortaya sıkışmış ya da yanlara ötelenmiş filan.

hiç sevmediğim bir platform.
  • öyle beyin yakıcı bir mecraki; üzgünsün, çok berbatsın, döşeniyorsun yazıları, şiirleri özene özene, biraz sonra biri çıkageliyor. yorum yazıyor altına, ooo çok güzel yazmışsın yeğen, kamil eniştelere selam. sonra bön bön bakakalıyorsun. :)
  • bu aralar birçok kişi bu uygulamayı kimse kullanmıyor, herkes bıraktı veya sadece yaşlılar kullanıyor sanıyor. ancak durum böyle değil, facebook'u hala kullanan büyük bir genç kesim bulunmakta. facebook'taki gruplar özelliği bu gençleri uygulamada tutan en önemli özellik. gerçekten eğlenceli olabiliyor bazı gruplar. dahası, yabancı gruplar da çok fazla var. mesela belirli bir müziği dinleyip toplanan birçok grup var, harika sohbetler dönüyor bu gruplarda.

edit: facebook'un android uygulaması mevcut en stabilite yoksunu uygulama olabilir. milyarlarca kişi kullanıyor bu uygulamayı, yıllardır bunu çözemediler. her güncellemeyle uygulamada bir şeyler bozuluyor. şirketin adını metalaştıracağınıza ilk önce şu uygulamayı bi' çözseniz keşke.
  • en son 10 yıl önce aktif kullanıyordum belki de. dün akşam mecburen giriş yaptım. geçmişe ait anılar, messenger yazışmaları, whatsapp öncesi kurulan facebook grubundaki mesajlar, henüz küsülmemiş arkadaşlıklar, doğumgünleri için duvar yazışmalarını okuyayım derken yüreğim kalktı boşu boşuna.

facebook bile bittiyse 10 sene sonra ne whatsapp ne de instagram kullanıyor oluruz arkadaşlar. zaman o kadar hızlı akıyor ki, girin facebook messenger’a 10 yıl önceki bir mesajlaşmayı açın. daha dün yazmışsınız gibi herşey, tek fark dün değil 10 yıl geçmiş tamıtamına.

tanım: eski bir sosyal medya platformu
  • börtü böcek paylaşınca 300+ kişinin beğendiği, siyasi bir içerik, hele hele tayyip erdoğan'ı eleştiren bir içerik paylaşınca 3-5 kişinin beğendiği ortam.
    niye ki acaba ?!
  • 2009'da kullanmaya başlamıştım. ilk başlarda çok eğlenceliydi, dünyaya açılan pencere gibiydi. şimdilerde aklıma bile gelmiyor. zaten veri paylaşım olayı ile iyice kendinden soğutmuştu. sonuç her platform ölümlüdür. ekşi hariç :)
  • canlı da bir şeyler mi test ediliyor anlamadım dakka başı "sorgu hatası" mesajı alıyorum :d
  • karanlik mod'un iptal edildiği uygulama
hesabın var mı? giriş yap