şükela:  tümü | bugün
  • çok da can sıkmayan sonuçlardır.fakir bir babaya sahiptim ama yaşadığım şehirdeki en iyi anadolu liselerinden birinde okudum dolayısıyla iyi bir ingilizce eğitimi aldım, bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olmak üzereyim uzatmaları oynuyorum.işe girdiğimde ev ve araba almakta zorlanacağımı sanmıyorum.eş secimine gelecek olursak, niteliksiz kadınla evleneceğine bekar kalırım ne demişler bekarlık sultanlıktır.
  • benim icin hic can sikici olmayan sonuclardir. fakir bir aileden geliyorum. babam bazen insaatlarda calisti, bazen kebapcilik yapti. bir sekilde okuttu bizi. kalitesizdi belki egitimim. taksidi odeyemedik diye dersaneden atildigim oldu ama bogazicini de kazandim. simdi bir bilim insaniyim. avrupanin gobeginde yasiyorum ve babama senin maasin kadar para gonderiyorum her ay. kiminle konussam basardiklarima hayranliklarini dile getiyor.

fakir olmasina ragmen beni buralara getiren babamla gurur duyuyorum. o da benimle gurur duyuyor.

debe editi: bu başlıkta debe'yi hakeden entry budur:#53457122

----
    hakkımda söylenen bazı şeyler üzerine edit: okumuş adam olamamış, debe'ye girmek için yazılan bir senaryo,yalandan kim ölmüş hatta afedersiniz yalanini sikeyim diyenler bile olmus.

üzerine basa basa söylemek istiyorum, sınavlardaki başarı, akademik kariyer, kazanılan para hiçbir zaman hayattaki başarının bir ölçütü olmadı benim için. 10 yaşımdayken "genetik mühendisi olup kendimi örümcek adam yapacam" diye çıktım yola kendimi burda buldum. çevremde herkes bilinçsizdi. ben de öyleydim. seni desaneye gönderelim ama fen lisesini kazanmaya söz verirsen dediler bana. "yok ben fen sevmem, matematik lisesi yok mu" diye sormuştum. evet o dersane. amk dersane. dersanaden atıldığıma mı inanamdınız. 30 lira ödeyemedi diye sınıf arkadaşları içinde "taksidi ödememişsin, al defterlerini çık bi daha gelme" diye 13 yaşındaki bi çocuğu kovacak insanların olmadığını mı düşünüyorsunuz? çok iyimsersiniz. belki zengin bir babaya sahip olduğun için sana böyle davranmamışlardır, ha? #50745718

kendimi övmek ya da ego tatmini yapmak için yazmıyorum bunu. 4 yıl önce harvard medical school'da çalıştığımı bile belirtmedim daha. ilk bunu yazardim, degil mi? (biraz daha inanma amk)

sanırsam özel derslere ve dersanelere tonla para verip birşey başamayınca insan, benim hikayem hiç inandırıcı gelmiyor. onca imkana rağmen başarısız olduğun için kimse seni suçlamıyor - zira benim düşük puanlı arkadaşlarım da var-. ama bana saygı göstermeyeceksen söyleyecek tek şeyim, sikimde değilsin.
  • baba vefat ettikten sonra burada yazdıklarına bakıp ne yarrak yemişim ben ya denilecek sonuçlardır.
    başımızdan eksik olmasınlar, baba onlar..
  • özverili, evldını seven, onun için herşeyi yapabilecek fakir bir babaya sahip olmak, zengin ama evladıyla alakası olmayan bir babadan iyidir... tek can sıkıcı durumu, fakir babanın evladını çok iyi yerlerde olmasını isteyip maddi durumunun el vermeyişidir...
  • sekiz köşe kasketi, omzu sakosuyla olması.
  • fakir baba değil de tek amacı karnını doyurabilmek olan baba sakıncalıdır.
  • rahatsız edici başlık. böyle bir başlık açan arkadaş direk gözümde zengin arkadaşlarına özenip ailseinden utanan, türk filmi tadında bir tip olarak beliriveriyor:) zordur elbette maddi olanakları kısıtlı bir ailede dünyaya gelmek. işçi bir babanın beş çocuğundan biriyim. küçük bir anadolu şehrinde dünyaya geldim. anadolu lisesini kazandım. dersaneye de para ödetmedim. ankara hukuktan mezun olup işe girdiğimde ilk işim (maaşımın ilk ayında kredi çekip) üç kızının üniversite masraflarını karşılamak için sattığı arabasının yerine yeni bir araba almak oldu. hem de en sıfırından. başlığın böyle açılmaması lazımdı o yüzden. babam ve annem benim için gurur vesilesidir, herkes için de öyle olmalı.
  • en can sıkıcı sonucu böyle kalitesiz bir evlada sahip olmaktır.
  • `böyle başlık açan evlada sahip olmanın can sıkıcı sonuçları`