şükela:  tümü | bugün
 • çok da can sıkmayan sonuçlardır.fakir bir babaya sahiptim ama yaşadığım şehirdeki en iyi anadolu liselerinden birinde okudum dolayısıyla iyi bir ingilizce eğitimi aldım, bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim.güzel bir yazılım şirketinde işe girdim.ev ve araba almakta zorlanacağımı sanmıyorum.
 • benim icin hic can sikici olmayan sonuclardir. fakir bir aileden geliyorum. babam bazen insaatlarda calisti, bazen kebapcilik yapti. bir sekilde okuttu bizi. kalitesizdi belki egitimim. taksidi odeyemedik diye dersaneden atildigim oldu ama bogazicini de kazandim. simdi bir bilim insaniyim. avrupanin gobeginde yasiyorum ve babama senin maasin kadar para gonderiyorum her ay. kiminle konussam basardiklarima hayranliklarini dile getiyor.

  fakir olmasina ragmen beni buralara getiren babamla gurur duyuyorum. o da benimle gurur duyuyor.

  debe editi: bu başlıkta debe'yi hakeden entry budur:#53457122

  ----
  hakkımda söylenen bazı şeyler üzerine edit: okumuş adam olamamış, debe'ye girmek için yazılan bir senaryo,yalandan kim ölmüş hatta afedersiniz yalanini sikeyim diyenler bile olmus.

  üzerine basa basa söylemek istiyorum, sınavlardaki başarı, akademik kariyer, kazanılan para hiçbir zaman hayattaki başarının bir ölçütü olmadı benim için. 10 yaşımdayken "genetik mühendisi olup kendimi örümcek adam yapacam" diye çıktım yola kendimi burda buldum. çevremde herkes bilinçsizdi. ben de öyleydim. seni desaneye gönderelim ama fen lisesini kazanmaya söz verirsen dediler bana. "yok ben fen sevmem, matematik lisesi yok mu" diye sormuştum. evet o dersane. amk dersane. dersanaden atıldığıma mı inanamdınız. 30 lira ödeyemedi diye sınıf arkadaşları içinde "taksidi ödememişsin, al defterlerini çık bi daha gelme" diye 13 yaşındaki bi çocuğu kovacak insanların olmadığını mı düşünüyorsunuz? çok iyimsersiniz. belki zengin bir babaya sahip olduğun için sana böyle davranmamışlardır, ha? #50745718

  kendimi övmek ya da ego tatmini yapmak için yazmıyorum bunu. 4 yıl önce harvard medical school'da çalıştığımı bile belirtmedim daha. ilk bunu yazardim, degil mi? (biraz daha inanma amk)

  sanırsam özel derslere ve dersanelere tonla para verip birşey başamayınca insan, benim hikayem hiç inandırıcı gelmiyor. onca imkana rağmen başarısız olduğun için kimse seni suçlamıyor - zira benim düşük puanlı arkadaşlarım da var-. ama bana saygı göstermeyeceksen söyleyecek tek şeyim, sikimde değilsin.
 • o fakir baba senin ananı sikmiştir unutma, arkasından böyle konuşursan seni de siker.. siktirgit kendin kazan da çocukların fakir babayla büyümesin amın oğlu
 • baba vefat ettikten sonra burada yazdıklarına bakıp ne yarrak yemişim ben ya denilecek sonuçlardır.
  başımızdan eksik olmasınlar, baba onlar..
 • özverili, evldını seven, onun için herşeyi yapabilecek fakir bir babaya sahip olmak, zengin ama evladıyla alakası olmayan bir babadan iyidir... tek can sıkıcı durumu, fakir babanın evladını çok iyi yerlerde olmasını isteyip maddi durumunun el vermeyişidir...
 • sekiz köşe kasketi, omzu sakosuyla olması.
 • fakir baba değil de tek amacı karnını doyurabilmek olan baba sakıncalıdır.
 • `böyle başlık açan evlada sahip olmanın can sıkıcı sonuçları`
 • - ben her şeyi kendim yaptım. ( bahsedilen her şey, tokiden 12 yıl krediyle alınmış, şehir merkezine 36 km uzaklıkta ki ev)

  - çalışmadan adam olunmaz lafları. (sıfırdan gelip holding sahibi olmuş gibi boş beleş lafları)

  - kardeşlerini ömür boyu, maddi ve manevi koru kolla saçmalığı. ( hee amına koyim bütün aile benim sırtıma binsin, çokta sikimde herkes kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensin)

  - tatil anlayışı; köye gidip, kümesten tavukların yumurtasını toplamak.

  - yemek anlayışı; mideye iyi kötü yiyecek girince sorun yok mantalitesi. (hergün bulgur pilavı sofraya konulsa ''bunu bulamayanlar var'' tarzı şükür edebiyatı.)

  - 4 tane çocuk yapması, bununla sağda solda kendi çapında gurur duyup, moral bulması. (kıyafetleri büyükten küçüğe giyilmesi kendisi için sorun teşkil etmemesi.)

  - iş hayatına atıldıktan sonra ''para biriktir'' demesi. ( amın olu çok biliyordun da sen neden biriktirmedin)

  - ortaokul 2'den terk olmasına rağmen hangi okulun, hangi bölümünü yazmanız gerektiğini sizden iyi bilir.

  - kiminle evlenmeniz gerektiğine burnunu sokar. (düşünsenize lan, bu ülkede kiminle evlenmen gerektiğine bile aile karar veriyor.)

  kısacası koca bir vizyonsuzluk.

  al işte burada adam anlatmış. (bkz: #37426559)