• 5.haftadan itibaren arkadaslarla oynadigimiz acayip zevkli oyun. sahsen ilk fantezi futbol deneyimim ntvmsnbc sitesi zamanlarina dayanir ortaokulda falanim o yillar. o zaman 40m butce vardı dortte birini alex de souza'ya yatirip kalanını sertan eser'lere youla'lara falan dizerdik. tabi sonra yas ilerledi saldik vs..

ama arkadaslar vasitasiyla fpl ile tanisinca resmen o yaslarima geri dondum. allahi var adamlar da iyi pazarlıyorlar bu isi. twitter'da sirf bu islerle ilgili paylasimlar yapan yuzde 1lik dilime girmis kullanicilar var kullanici adlari fpl ile baslayan. kendi official sayfasi var bol paylasimli. haftaici form durumlarina dair bu sayfadan 3 5 tane kisa videolar halinde yayin yapiyorlar. pl futbolunun kalitesi de ligi takip etmede zaten basli basina bir etken. cumartesileri kendimi 'hadi lan kane hadi' derken bulmam cok uzun zaman almadi.

neyse uzun uzun yazdim simdi meramima doneyim. eger varsa bu sozlukten halihazirda oynayan/oynamak isteyen, sezonun kalan kismi icin bir lig kurabiliriz. yesillendirmeniz yeterli. daha önce kurulmuş ligler çok ilerlediği için yenisini önerdim. bence bayagi zevkli olur.
  • bu yıl all out attack (2-5-3) fişi yerine free hit fişinin tanıtıldığı oyun. all out attack teoride güzeldi ama pratikte oyunda asist, gol veya clean sheetleri tahmin etmek zor olduğu için çoğu insana puan kaybettirdi. free hit ise 1 haftalığına mevcut bütçenizi kullanarak wildcard'ta olduğu gibi herhangi bir hit almadan (eksi puan) yepyeni bir takım kurmanıza imkan veriyor. wildcard'ın aksine o haftadan sonra o takım gidiyor, eski takımınız geri geliyor.

bu yeni fiş en çok blank gameweek'lerde işimize yarıcak. blank gameweek ne derseniz; lig kupası, fa cup, şampiyonlar ligi, avrupa ligi derken bazı takımların maçları premier lig fikstürü ile çakışıyor. premier lig yoğun bir lig ve international break'leri de hesaba katınca bu maçları hemen hafta ortasında telafi etme şansınız olmuyor. bu çakışma yaşayan takımlar ve o haftadaki rakiplerinin o hafta maçları olmuyor. maç olmayınca futbolcularınız da oynamıyor, haliyle 0 puan getiriyor. mesele geçen yılın meşhur blank gameweek'inde (26. hafta diye hatırlıyorum) sadece 3 maç oynanmıştı. bu yüzden o hafta ya oyuncularınızın oynamayacağını kabullenip bol 0 puanlı, dolayısıyla çok düşük puanlı bir hafta geçireceksiniz, ya da 3-5 hafta önceden bu blank gameweek'e o hafta oynamayacak oyuncuları oynayanlarla değiştirerek hazırlanmaya başlayacaksınız. bu sayede blank gameweek haftası yüksek puan alıcaksınız ama bu sefer blank gameweek sonrası elinizde normalde istemediğiniz oyunculardan kurulu kötü bir takım kalacak. neyse ki bu çile bitiyor. blank gameweek geldiğinde bu fişi aktivite edip, takımı o hafta oynayacak oyuncularla dolduruyorsunuz. gelecek hafta aynı orjinal takım ile devam edebiliyorsunuz.
  • 4433-532388 kodu kullanarak katilabileceginiz lig. umarim premium oyunculariniz hep 2 puan alir :)
  • başlamasına sadece 4 gün kalmasına rağmen ekşi sözlük ligi hala yenilenmiş değil. ligin kurucusunu tanıyan varsa bir yeşillendirsin bir şey yapsın, ya da yeni lig kuralım.

edit: sanırım buldum ligi kuran arkadaşı, yeşillendirdim.
  • başlamasına son 2 saat kalan oyun.
  • klasik ve draft modunun nasıl oynandığına ve kurallarına dair detaylı bir yazı için: fantasy premier lig nasıl oynanır
  • rezil olmak pahasına yazıyorum, dizilimimi değiştiremediğim oyun. biraz bakındım nasıl yapılıyor diye, mesela 4-4-2'den 3-4-3'e geçmek için defanstaki yedeği satıp forvet almayı deniyorum ama maksimum sayıya ulaştın başka forvet alamazsın gibi bir şey çıkıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

edit: gerçekten çok kolaymış, hiç aklıma gelmedi. yardımcı olduğu için juvelinside'a teşekkürler.
  • fantasy premier league 2017-2018 head to head ligi basliginda her sonu oldugu gibi bu sene de head-to-head versiyonunu olusturdugum lig.
  • kurulan ilk draft liginin dolmasi sebebiyle, yeni bir draft ligi kurdugum oyun. draft kuralari bugun tsı 14:00 da cekilecek.

katilim kodu: 670447-152795
hesabın var mı? giriş yap