• sokakta gezemez olduk
  • kapının üstünde "dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin." notuyla karşılaşan polis ekipleri, kilitli kapıyı açıp içeri girmiş.
  • çok garip olay.

cinayet olsa cinayeti işleyen insanlar neden başka insanları düşünüp uyarı notu yazar birinci sorum. eğer böyle bir not bulunmuş ve gerçekse notta yazan polis niye nottakini hiçe sayarak içeri girer bu da ikinci sorum.

edit: içim bir burkuldu yine, bakkalla yapılan röportajı izleyince. yine maddi dram çıkmış. her trajik ölüm haberinde neden çıkardığım bir acı pay oluyor onu anlamıyorum. yutkunuyor insan.
  • dikkat siyanür var içeri girmeyin yazılı notu okuyan polis kapıyı kapıyı kırıp içeri mi girdi? olm böyle bir olay dünyanın herhangi bir ülkesinde meydana gelse bırak eve girmeyi, apartmanı komple tahliye ederler. hatta sokağa giriş çıkış yasağı koyarlar. bak siyanür vardır yoktur demiyorum. o notun bulunması bile yeterli. neden? çünkü orada insan hayatı önemli. bizde öyle mi?bak şimdi muhtemelen şöyle bir diyalog olmuştur.

olm notta ne yazıyo lan okusana
    dikkat siyanür var içer girmeyin.
    bize bişey olmaz amuna goyim kır kapıyı kır.

edit: not’un dışarıda değil içeride olduğunu söyleyen yazarlar oldu. ama teyit edemedim kaynaklardan. varsa kaynak alırım bi dal.

ayrıca siyanür notunu bulan polisler afad’a haber vermişler -ki normal olan bu- ama notu bulunca olay yerini terk edip etmediklerini de teyit edemedim.
  • aklıma (bkz: 4 kardeşler intiharı) olayını getirmiş haber. hala gizemi çözülemedi bildiğim kadarıyla.
  • toplu intihar gibi duruyor, ilginç.
  • ilginç bir olay. cinayet süsü verilmeye çalışılmış bir intihar olayı olabilir mi acaba?
  • öldürülenler türk , öldürenler suriyeli ise fatih karışır , istanbul karışır , türkiye karışır .
  • gaz kaçağı var mı diye kibrit çakan insanlarız, polisimiz de bi zahmet kapısında "siyanür var girmeyin" yazan yere girsin artık.
hesabın var mı? giriş yap