• bugün ispanya maçında roberto baggio ve totti ile birlikte muhteşem bir maç çıkartıyor.

edit: golünü yazdı yavrum benim

editzaghi : ironiyi anlamayan bazı trt spikerleri burada da var, oğlum gidin başımdan hahahaha
  • alex ferguson'a göre annesi onu ofsayt çizgisinde doğurmuş. gerçekten de attığı her gol ofsayt tartışmasına açıktır ama "ofsayt lan" dediğiniz pozisyonun tekrarında görürsünüz ki inzaghi hep birkaç cm geridedir. işi sadece gol atmak olan forvetlerin şahı değil şahbazıdır. futbol hayatındaki tek sıkıntılı yanı ise eğreti gol sevinçleridir. maç 5-0 olmuş, inzaghi skoru 6-0 yapan golü atar, sanırsın ki ilhan mansız'ın senegal'e attığı altın golü atmış.
  • duracağı yeri o kadar iyi bilir ki, gökten yarrak yağsa bu adam yarrak düşmeyecek tek noktada olur.
  • izlemeye yaşı daha yetmemiş, klavye mühendisligi ile attiğı golleri ilkokul ögrencisi edasıyla benim kalemim seninkinden daha uzun dercesine bir hesapla ve araştırmayla kendisini vasat bir futbolcu ilan eden ergenleri görmemizi sağlayan futbolcu.

izleyenler zaten gerekli yorumları yapmışlar. üst düzey bir golcüydü. önemli maçlarda hep golleri vardır. sıradan maçlarda 5 gol atan golcülerden degildir. markajı oldukça güç bir oyuncuydu.

son dönemlerinde çok sakatlık yaşadı. sağlam kalabilseydi istatistik olarak daha fazla gol sayısına ulaşırdı.
  • bugün attığı gol dışında sahada pek olmayan italyan futbolcu.
  • 47 yasinda italya milli takiminda oynayan oyuncu
  • gece gece aklima dusen uyuz adam. ulan iyi desen diyemiyorsun kotu desen istatistiklerine bakip utaniyorsun. kendi takiminda oynasa sevemezsin, rakipte oynasa kafayi yersin. sacma sapan top oynayip gidip macin kirilma aninda sacma sapan gol atan garip adamin teki.

hele 2007 cl finalinde pirlo'nun freekick'inde gotune carpan topta sanki 6 kisiyi ipe dizip doksana atmis gibi sevinirkenki ozguveni yok mu? hayir bir de butun takim pirlo'ya kosarken bu ibis gitmis tek basina seviniyor.

gece gece sinirlerim bozuldu valla hatirlayinca. su videonun 38. saniyesindeki golu, her attigi golde ve harekette bana hissettirdigi duygularin ozeti.

https://www.youtube.com/watch?v=qjvdm6rqelw
  • "burak yılmaz nasıl gol atıyor anlamıyorum abi" diyorlardı. adam golcüydü ama. 3 ay çin'de yatsa, 2 ay trabzon'da kadroya giremese bile gelip gol atıyordu. formu hiç azalmıyordu. bir şekilde kaleci ile karşı karşıya kalıyor, bomboş haldeyken veya alıp götürüp golünü atıyordu.

thomas müller, ribery kadar hızlı değil. robben gibi adam geçemez. lewa gibi bir santrfor değil. james gibi topa da vuramaz. neuer kadar topla gidemez bile ama bir şekilde 90+2'de juventus savunmasına karşı bomboş kafa vurabilen bir isim. beşiktaş maçında da gördük, adam bir şekilde bomboş topa vuruyor.

filippo inzaghi asla hiçbir özelliği ile başka santrforlardan öne çıkmaz ama onun attığı karşı karşıyalar, boş kaleye yuvarlamalar kadar atacak golcü de bir daha gelmez. güçlü desen, drogba kadar değil. hız, teknik anlamında sheva kadar da değil. atıyordu ama. adamın top 10 gol videosunun son 3 tanesi hariç hepsi sıradan gollerdir. şampiyonlar ligi finalinde, şampiyonlar ligi çeyrek finalinde veya son maçında bir şekilde atıyordu.

anlamlandırılamayacak kadar iyi bir golcüydü.
  • ispanya karşısında sağ çaprazdan vuruşunu gole çeviremeyen eski golcü.

edit: kardeşi simone inzaghi de olabilir tabii.

edit2: attığı muhteşem golden sonra sahadakinin kendisi değil, inzaghi mahlasını kullanan chiesa olduğu yakın çekimde gösterilen gol sevinci neticesinde anlaşılmıştır.
  • magazin yapalım; hic evlenmemi$tir. önüne geleni sikmekten fırsat kalmamı$. cnn alt yazı gecmi$ti orada okudum.
hesabın var mı? giriş yap