ich

  • azimli
  • energizer tavşanı (785)
  • 8399
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

ibrahim üzülmez

türk futbolunu son bir kaç yıldır saran yeni bir bela var. özellikle galatasaray özelinde bu belayı incelersek sağ kanatta oynayan arda'nın suratı düştüğü zaman " arda oranın adamı değil abi, koysana sola" ya da elano orta sahada oynadığı zaman " elano orta sahada yalnız kalıyor, forvet arkasında brezilya da ki akrabalarını özlüyor, sol kanatta efkarlanıyor, koysana sağ kanatta asistin asistinin asisti kategorisinin bir numarası olsun" diyerek futbolun ruhuna küfür ediyorlar.

işte dün gece ekrem sakatlandığı an ibrahim üzülmez sol ayaklı olmasına sahaya girerken biraz da bunlar aklıma geldiği için iyi oynamasını en az onun kadar istedim. sağolsun oyuna girdiği andan itibaren de beni yanıltmadı. deplasman tribününe giden taraftarı zevkten dört köşe oldu. koca bir ikinci yarı ters kanatta harcayabileceği ne kadar kalori varsa harcadı. faul yaptı, yan hakeme hasiktir çekti, kendisinden 10 yaş küçük bir kanat oyuncusunu durdurmaya çalıştı. real madrid efsanesi guti ve biraz da haşarı olduğu için gittiği yerde barınamayan quaresma'ya kol kanat gerdi. ne küçük enişte emre'ye ne de maçın ipini 5. dakikada elinden kaçıran cüneyt çakır'a onları yem etmedi. onlar kart görmesin diye itirazdan sarı kart gördü ama hakemin de kolay kart gösterme ucuzluğunu elinden aldı. kısacası tam bir takım kaptanı gibi davrandı.

ibrahim üzülmez takım otobüsünün arkasında dedikodu yapıp maç içerisinde istemediği adama pas atmayanlardan değil. ibrahim cumartesi gecesi magazin programları tarafından arkadaşları ile nişantaşında otururken görüntülenmiyor. ibrahim başkalarının hastanede yattığı yatağından çağırıldığı milli takıma çağırılmıyor. ibrahim, takımın genç oyuncusunun derdini dinliyor, derdi karı kızsa ona nasihat veriyor, yetmiyorsa mektebe götürüyor. ibrahim aldığı primin bir kısmını dönem dönem tesis çalışanları ile paylaşıyor.
bazı taraftarlar kendilerine dahi rakibinde ruhuyla oynayan futbolcuyu sevdiklerini ve kendi takımlarında görmek istediklerini itiraf edemezler. ibrahim üzülmez süper lig, bank asya ve hatta hatta tff. 2. lig kırmızı grup dahilinde her takım taraftarının kendi gönül verdikleri takımda takım kaptanı olarak görmek isteyeceği bir adam. gelin bugün saat 17:00'ye kadar bunu kendimize itiraf edelim.

inşallah ön libero oynadığın günleri de görürüm ibrahim.

devamını okuyayım »
20.09.2010 11:57