ich

  • azimli
  • energizer tavşanı (781)
  • 8400
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

senesini hatırlamıyorum ama gencim güzelim.. yaz sıcakları artık pastırma sıcaklarını gecmi$, bizim mahallenin berberinin tabiri ile e$$ek siken sıcaklarına dönmü$. evde artık $ort- t-shirt'le oturmak bile zulum olmu$.

gene böylesi bir gün evde yaymı$ım, televizyonda acıbademli seyfettin var. keyfim gayet yerinde. üstümüzde bir tek boxer var o da basketbol antremanlarında giyilmekten kıcında meteor deligi gibi bir delik barındırıyor. tam filmin en güzel yerleri seyfettin sapitop tatili icin sedef'le beraber aynı odada kalacagını ögrenmi$ türlü $ebeklikler yapıyor. benim suratıma eblek bir gülü$ yerle$mi$.. mutluyum. bir anda kapı zilinin calması ile irkildim, hic bozmadan kalktım ve kapı gözünden baktım. o saatte gelebilecek kimse yok, meraktayım. gözden kimse görünmüyor. kapıyı acıp merdiven bo$lugundan a$$agı bakmak gibi dahiyane bir fikir geliyor aklıma. kapıyı acıyorum merdivene egilir egilmez ''cotaannaaak'' diye bir ses duyuyorum. arkamı dönmeye gücüm yok . kapının kapandıgını biliyorum anahtarımın olmadıgını biliyorum. annemlerin tatilde oldugunu biliyorum. ama 10 kilometre uzaktaki cilingire nasıl gidicegimi bilmiyorum.
caresiz oturdum merdivene. cıplak, götünde meteor cukuru görünümünde bir deligi olan boxeri ile aklımdan seyfettin, sapitop, kapı zili gibi dü$ünceler geciyor. napacagımı bilmiyorum, gidicek kimsem yok, merdivende oturmaktan ba$ka carem yok.

ilk olarak en üst kattaki sebahattin amcalar gecti. sebahattin amcam emekli ögretmendi kapıda kaldıgımı cok cabuk anladı. onun o yakla$ımı beni rahatlattı ama hala bir üst kattaki serkan gelmezse ne giyecegimi dü$ünüyorum.
ayak sesleri gelmeye ba$ladı.. serkan'dır bu umuduyla ayaga kalktım, hayır degildi. senelerdir platonik a$k besledigim hanımefendi kar$ımda annesi ile pazar alı$veri$inden dönüyordu.
kız utandı, gözlerini yere egdi. napacagımı bilemedim bir refleks arkamı döndüm, götüm ayna gibi aile fertlerine döndü. hissettim ama daha da utandım. sessizligi nebahat teyze'nin yavrum kapıda mı kaldın sorusu bozdu. bogazımı temizledim ''e-evet'' diyebildim. kız konu$madı.

15 dakika icerisinde 1 aile daha kar$ıladıktan sonra arkada$ım geldi ve beni zulumden kurtardı. platonik a$kım bitti. o göz göze geldigimizde gözünde parıldama olan kızla bir daha göz göze gelemedik. zaten kısa bir süre sonra ta$ındılar.
ertesi gün de giyinik bir bicimde anahtarı evde unuttum ve salaklar listesinde yerimi saglamla$tırdım.

devamını okuyayım »
20.05.2006 18:42