• (bkz: yeşil çay)
    birkaç ay önce kilogramı 50 lira olan fiyatı şu an 80 liraya ulaşmış.
  • teknoloji altyapısıdır ve henüz hayatımıza yansımamış durumda. kimse yazmamış ama bugün günlük hayatta kullandığımız herşeyin altyapısı dolar bazlı alınan ürünlerden ve hizmetlerden sağlanmakta. teknolojiye sadece iphone gözüyle bakan insanlar “3 yıl telefon almam bana koymaz” kafasındalar.

ancak bankacılıkta, telekom sektöründe, enerjide, medyada vs. kullanılan tüm teknoloji ürünleri dolar bazlı olarak yabancı firmalardan temin edilmekte. switch’ler, sunucular, veritabanı teknolojileri, güvenlik ürünleri, işletim sistemleri gibi tüm teknik altyapı cisco, microsoft, oracle, ibm gibi firmalardan temin ediliyor. bu ürünlerin yenileme dönemleri geldiğinde tl geliri olan dev şirketler bunu nasıl telafi edecek? müşterilere nasıl yansıtacak, kârlara etkisi ne olacak?

teknoloji kullanıcısının yüksek oranda olduğu bir ülkede bu talebi karşılayacak altyapı yatırımını insanların gelirleri oranında yapamazsak, yeni nesilleri teknik açıdan çok daha zor bir dönem bekliyor demektir.
  • (bkz: köpek maması)
    (bkz: kedi maması)

yerli ürünlere bile %50'ye yakın zam gelmiş. sokaktaki canları bile dövizin vurduğu bir ülkede mutlu olamıyorum.
  • (bkz: her şey)
  • (bkz: sinema bileti) enflasyona baba çıksın.
  • 95 tl'ye satılan bir çuval un 175 tl olmuş.

tohumu bile ithal edip tarım ülkesi olmakla övünürüz bide.ham maddeyi kendimiz üretmediğimiz sürece ilk kur yükselmesinde böyle tepe taklak gideriz.
  • tam bir ucuz fondoten beyinli kezbangül gibi cevap vereceğim ama maalesef : oje

bir adet oje neden 9 lira olur arkadaş neden
  • insanın başlığı okudukça bişey alası gelmiyor. resmen kazıklanıyoruz. bir yıl sonrasını tahmin etmek bile istemiyorum.
  • listenin çok uzun olduğu ürünler sıralamasıdır. yumurta, salça, et ürünleri, makyaj ürünleri ve teknolojik ürünler (laptop, vs)
hesabın var mı? giriş yap