• ieü bünyesinde öğretimine dewam eden sempatik egitmen chef.
  • adı yanıltsa da, izmirli eski bir aileden gelen türk aşçı. çok yakında 24kitchen da program yapmaya başlayacak. merakla bekliyoruz kendisini. egenin sadece avrupa kıyısında yemek pişmediğini, asya kıyılarında da enfes tadlar olduğunu öğrenecek el oğlu.

not: caciki değil o bir kere, cacık.
  • 24kitchen'da program yapmaya baslayan italyan asilli izmir 82 dogumlu asci. delikanlinin hakkinda detayli bilgi google'da var. cv'si ve cep telefonu bile var merak eden aramaya inansin, benim derdim baska.

bir kere kariyer olarak ne kadar basarili gorunurse gorunsun bizim alistigimiz o 24kitchen seflerinin havasi kendisinde yok. hitabet ve vurgu sifir. ses tonu olmus bitmis, dayak yemis zorla program yapiyor gibi. hareketler kopya. yaptigi yemekler ise bildigin uyduruk. bulgurun icine domates, peynir, adacayi, nar eksisi, limon, maydonoz, elma sirkesi ve karabiber'i doldurup salata yaptim diye koydu onumuze.

bicak tutusunda bile meymenet yok. tamam ben asci yada sef degilim ama evde bos oturan issiz gucsuz avare biri olarak zamanimin cogunu (kadin programi izleyecek halim yok ya) yemek programlari izleyerek geciyorum eger tv izleyeceksem. onun icin hal tavir nasil olur, bu isler nasil yapilir gozumuz asina.

koskoca turkiye'de adam bulamadilar sanirim. mehmet ozer'i cikarsaniz hic olmazsa adamin kamera asinaligi bir gideri var.

gozumuz uzerinde gabriele, kendine bir hoca tut biraz hitabet ve kamera onu egitimi versin sana.
  • sen senelerce amerika'da yaşa, fransa'da çalış ama benden daha düzgün türkçe konuş. ayıp lan. ha bu arada tarifleri de gayet yapılabilir ve lezzetli.
  • türkçe telaffuzu batuhan piatti'den daha iyi ve anlaşılır. ustaligina birsey diyemem ama.
  • 24kitchen'daki programının tanıtımında ''alıştığınız tatlar, bildiğiniz malzemeler'' gibi bir ifade kullanılan fakat hiç de alıştığımız tatları ve malzemeleri kullanmayan türk aşçı. sempatiktir, kendisine lafım yok lakin program 24kitchen çizgisine uydurulmaya çalışılacağına daha oryantal, daha doğulu olsa orijinallik artardı.
  • türkçesi gayet akıcı ve net, italyan asıllı aşçı. yalnız gerekli gereksiz aşırı bir şekilde" güzelce, güzel" kelimelerini sürekli kullanması bi müddet sonra rahmetli birand'ın "eeee,ıııı" ları gibi rahatsız ediyor. "güzelce aldığımız etleri, güzelce dilimlediğimiz peyniri, güzel bir tabak, güzel kıl, güzelce yün, güzel tüy" . ayen böyle. yaptığı yemekler genelde mutfağımızdan olmakla beraber italyan ve bildik akdeniz esintileri de taşımıyor değil. arada kendinden kattıkları da var. bir çok malzemenin türk mutfağıyla da ilgisi yok. türk mutfağında worchestershire sosu mu var amk.
  • 24kitchen'daki programını zevkle izliyoruz.basit ama akılda kalıcı şekilde anlatıyor.
  • "verev" kesme işlemini "velev" kesme olarak ifade eden aşçı.
  • her "tavuğu yavaş pişirmek istiyorsunuz" diyişinde ekrana dalma isteğimi uyandıran. "istiyorsunuz" ne kardeş? ingilizce konuşacaksan ingilizce konuş. ingilizce'den buraya anlaşılmaz kalıplar getirme. ona türkçe'de "istiyoruz" denir. "....istiyoruz çünkü daha güzel oluyor" gibi...

bi de anasını satayım sanırsın kraliyete yemek anlatıyor. "vanilya tozu yerine çubuğunu kullanın, çok daha güzeldir". ulan o dediğin türkiye'de en iyi ihtimalle nişantaşı'nda gurme baharatçıda bulunur, o da tanesi 30 tl'ye alırsan şanslısın.
    kaldırın bu adamı allah aşkına. yaramaz yani, gereksiz. jamie varken bu kim.
hesabın var mı? giriş yap