• laptopla büyük ihtimalle ısıtma problemi yaşamaya başlayacaksın. sürekli fan temizliği, macun yenileme falan yine iflah olmayacak.
    düzenli olarak mobil oyunculuk yapmayacaksan pc toplamanı şiddetle öneririm.
  • gaming pc'nin verdiği donanım ve ekonomik özgürlüğü gaming laptop veremez.

gaming laptopun verdiği mekan özgürlüğünü de gaming pc veremez.

konsol ise bambaşka bir şey.. konsol sadece oyun demektir.. gaming özellikli pc ya da laptop ise sadece oyun anlamına gelmez..
  • desktopun en büyük avantajı sağladığı elektriksel güçtür. power supply'ı istediğiniz kadar kuvvetli seçebilirsiniz. laptoplar bu konuda genellikle bir darboğaz yaşar. hatta asusun bir laptop modellerinin aynı donanımı kullanan diğer laptoplara göre daha performanslı olmasının tek nedeni powerının 230w civarı olmasıydı. dolayısıyla grafik kartınız 750wlık bir güç kaynağı ile daha iyi beslenir, daha büyük fanlar ile daha iyi soğutulur, dolayısı ile daha iyi performans verir. laptop 3070ti grafik kartlı modellere dünya para vereceğinize 3060 grafik kartlı bir desktop daha iyi bile performans verebilir. bu sebeple eğer yerinden oynatmayacaksanız desktop seçiniz.

bunları da gaming laptop kullanan birisi olarak söylüyorum.
  • intel'in 13. jenerasyonundan ve nvidia'nın 4000 serisinden sonra gaming laptoplar masaüstü pc yi aratmayacak, benim tercihim laptop. mesela şuan yatakta uzanmışım kucağımda durur vaziyette int. ten araştırma yapıyor , video izliyordum. istediğim zaman 27 inçlik monitöre bağlayıp oyun da oynayabilirim
  • çölde susuz kalmış bir adama bir bardak soğuk suyun markasını sormak gibi bir durum bu soru...inanın hiç fark etmez.
    gaming olsunda ne olursa olsun. şu hiper enflasyon ortamında 7 senelik bilgisayarım bozulmasın diye üstüne titriyorum, biraz zorlanıp ısınınca oyundan çıkıyorum hatta o derece.
  • (#145378064) 13. jenerasyondan oncede video izleyebilir arastirma yapabiliyordun yataktan :d. mesele isinip performans kaybi yasamak.
  • alienware.
    (bkz: hepsi)
  • şu an almak üzereyim:

asus- strix scar17 g733 ıntel i9 12900h - 32 gb memory- nvıdıa 3080 2tb ssd

fiyat: 2100 usd

almalımıyım..???
  • bu ikilemde kalanlardanım.
  • kullanım amacına göre değişen durumdur.

eğer derin öğrenme ile ilgileniyorsanız her 6 ayda bir yeni laptop alırsınız. eğer masaüstü alırsanız ömrü çok daha uzun olur. çünkü havalandırması çok daha iyidir.

ama sizin için mobilite önemliyse seçenek zaten belli.

oyun içinse en ucuz laptop + nvidia geforce now öneririm. ama size kalmış tabi.
hesabın var mı? giriş yap