• biraz önce gamze arslan'ın kanayak isimli öykü kitabını okudum. kadınların hikayeleri. sert öyküler. meselesi olan bir kitap. zaten kitabın ismi olan kanayak, kadın, eksiketek anlamına geliyor. ben bu kitabı okuyunca erkek egemenliğinden, ataerkil toplumdan, sığ kalmış bir bakış açısından bıkmış bir kadın gördüm. bir yazar gördüm.

bence kitabın derdini yine kitaptan bir cümleyle açıklayabiliriz:
    "derdim 'adamlar'ların yolup attığı bir sürü çiçeği, bir sürü çiçekle kavuşturmak."
    bu cümlenin geçtiği öykünün (o bir ağaçtır ki cehennemin dibinde çıkar) kitabın en iyi öyküsü olduğunu düşünüyorum.

gamze arslan, boşluk kalmayana kadar çiçek, demiş. biz erkekler soluksuz kalana kadar.
  • öykü yazarı.
  • ilk defa bir kitabını okuyorum. favori öykücüler listeme eklendi bile. 2016 yaşar nabi nayır öykü ödülü almış. diğer kitabını da sipariş sepetime ekliyorum. böyle damakta tat bırakan öykülerin hastasıyız. adeta kendimden geçiyorum.
  • ilerleyen zamanlarda adından sıkça söz ettireceğini düşündüğüm öykü yazarı.
  • raviyan-ı ahbar'dan hikayeler isimli bir kitabı yayınlanmış olan yazar.

edit: sonradan fark ettim ki, bahsettiğim kitabın yazarının adında gamze a. arslan yazıyor. acaba başlıktaki kişiyle benim bahsettiğim aynı yazar mı bilemedim şimdi.

https://www.kitapyurdu.com/…n-hikayeler/651590.html
  • çerçialan ve kanayak isimli kitapların yazarı.
hesabın var mı? giriş yap