• asla kullanılmaması gereken, bin türlü rezaletine şahit olduğum, kullanıcılarının haklarını ihlal eden bir site.

kullanmadan önce bu yazımı bir okuyun derim ya da en azından sonuç kısmına göz atın.

üye olduktan ve ürünlerimi paylaştıktan 3-4 ay sonra sanıyorum, x hanım diyeceğim biri, paylaşmış olduğum sandaleti satın aldı. para “beklenen bakiyem”e düştü, ben de hemen ertesi gün sandaleti ptt ile (ptt ile gardrops anlaşmalı olduğu için ücretsiz bir şekilde) kargoladım. kargo 1-2 gün içinde x hanıma ulaştı. kargonun x hanıma ulaşmasının üstünden birkaç gün geçtiğinde x hanım aldığı ürünün altına yorum olarak ürünü beğenmediğini, sandaletin bileğinin ona küçük geldiğini, kapatamadığını, iade etmek istediğini yazdı. ben de bu yorumu okur okumaz gardrops ekibine bu konu hakkında (iade nasıl oluyor, iade almam için ne yapmam gerek vs.) mail attım. fakat gardrops bana geri dönüş yapmadı, ben de x hanıma yardımcı olamadım. bunun üstüne, ertesi gün sanıyorum, x hanım sattığım ürünün altına ve dolabımdaki diğer bütün ürünlerin altına şahsıma, kişiliğime ilişkin hakaret ve aşağılamalarda bulundu. ben şok içinde hemen gardropsun canlı destek servisine durumu anlatan yazı yazdım ve ardından x hanıma durumu en başından gardrops’a bildirdiğimi, dönüş yapmadıklarını, o yüzden ona yardımcı olamadığımı anlatan bir yazı yazdım. bana durumu anlatan bir maili gardrops’un mail adresine yazmam söylendi, ben de yaptım (bana geri dönüş yapmadıkları için bunca hakarete maruz kaldığımı, ürünün resimleriyle bire bir aynı olduğunu, hakaretlerin derhal silinmesini istediğimi yazdım.) ve gelecek cevabı beklemeye koyuldum. ama boşuna beklemişim bana hiçbir şekilde bir dönüş sağlanmadı. üzerinden birkaç saat geçtiğinde x hanım yine bana yorum olarak ürünün iadesinin kabul edildiğini ve iade parasını benim ödeyeceğimi yazdı. bunun üzerine yine ufak bir şok içinde hemen gardrops’un iade koşullarını inceledim, ve, aynen yazıyorum, “beden uyuşmazlığı, ürünü beğenmeme vs. durumlarında iadeyi kabul etme hakkı satıcıya aittir.” şeklindeki ibareyi gördüm. gardrops’a defalarca üst üste iadeyi kabul etmediğimi, bunun yasal hakkım olduğunu, iade edilen ürünü almayacağımı bildiren mail attım. bana yine geri dönüş yapmadılar, hesabımdaki paramı çekip x hanıma iade ettiler, ürünüm de geri geldiğinde kabul etmediğim için x hanımda kalmış oldu ve üstüne hesabımı kapattılar.

sonuç olarak: bana iade edilmek istenen ürün hakkında gardrops’tan yardım istedim, cevap vermediler. yardım edemediğim için alıcı her ürünümün altına hakaretler yazdı, bir sürü hakaret yedim, bu durumu yine bildirdim, yine dönüş yapmadılar. paylaştığım sandalet resmindekilerle ve yazdığım bilgileriyle tıpa tıp aynı olmasına rağmen, sadece alıcı gelen ürünü beğenmedi diye, kendi satış sözleşmesinde yazan kuralları ve yasaları ihlal edip benim onayımı almadan ürünün iadesini kabul ettiler (ki ben kabul edildiğini de x hanımın çirkef sözleriyle öğrendim, gardrops’tan değil), sandaletin parasını geri çektiler, iade kargosunun parasını da bana ödetmeye çalıştılar. hırs yaptım, ürünü kargodan almadım hakaretler üstüne bir de para ödememek için, ürün yine x hanıma gitti, parası da ürün de onda kaldı. bende kalanlar: hakaret, gardrops tarafından tüm bu süreç boyunca bir kez bile bilgilendirilmeme, kargo parası, elden hiç uğruna giden sandaletim, kapatılmış hesap ve kırılmış kalp ve güvenim. asla kullanmayın arkadaşlar, kullandırtmayın! bir sürü şikayet okudum benimkine benzer, daha fazla müsaade etmeyelim yahu.
  • salak saçma insanların doluştuğu çöp pazarı gibi olmuş uygulama. dolap uygulaması da öyle. tam şark kurnazı türk insanı profili dolu, yemin ediyorum bıktım. zara markalı, mango markalı ürün bakmaya kalkıyorsun çaputçular pazarı gibi sonuçlar geliyor. ortalık salı pazarından aldığı şalvarı, donu, lastik pabuçlarını zara, mango olarak etiketleyenler ile dolu. sırf ürünü öne çıksın diye yapıyorlar bu çakallığı da.

filtreler ne işe yarıyor o zaman bu uygulamada? filtrelerken sadece siyah elbise seçiyorum, teyze koymuş cafcaflı çiçekli böcekli sosyete pazarından aldığı kırmızı elbiseyi. tüm renkleri de etiketlemiş elbisesine, her aramada sonuçlarda çıksın diye. beyin nohut kadar mıdır anlamadım, kırmızı isteyen zaten kırmızı arar.

lanet olsun ya, bıktım her bokta bu türk kurnazlığından. illallah ettiriyorlar her mecrada. hiçbir uygulama işe yarar olmuyor bu yüzden. siktiriboktan yakası paçası sararmış tişörtünü, yırtık pırtık eşyalarını satıyor. insan utanır koymaya oraya, tişört "beni yer bezi yap artık yap" diye bas bas bağırıyor. beyni kafasından büyük insanlar da yırtık don, tişört ile para kazanma peşinde hâlâ...
  • tek kelime rezalet. başka açıklaması yok. alırken kargo bedava diyor ama 9.99 işlem ücreti alıyor. satarken komisyon yok diyor ama %6 güvence bedeli (yada benzer bir isimle) ücret kesiyor. faiz değil katılım payı diyen bankalar gibi. 5 para etmez dolap ı biraz takip etsinlerde gördünler bu iş nasıl yapılır. rezalet demiş miydim? rezalet
  • kargo ücretsiz deyip güvence bedeli adı altında 10 lira falan kargo ücreti alan yalancı uygulama. bal gibi kargo ücreti o işte. bu kadar yalancı olunmaz ki! biz de yedik . sırf bu yüzden alışveriş yapılmaması gereken uygulama.

biz size kargo ücreti almayın demiyoruz ha almasanız çok iyi olur da neyse. yalan söylemeyin diyoruz.
  • insanların gardroplarında kullanmadıkları, çok kullanıp sıkıldıkları, alıp bi kenara koyup unuttukları farkettiklerinde ise 10 kilo almadan önce aldıklarını hatırladıkları, lan acaba annemin yağ kokulu kazağı da para eder mi diye düşündüp satışa koydukları, çeşitli butiklerin fırsat bu fırsat diyerek katıldıkları, vs vs online gardrop mağazası. henüz buradan alışveriş yapmamış olmama rağmen merak içerisindeyiz efenim acaba o ürünler nasıl gelir ter mi kokar bok mu kokar diye. he bi de misal o elbisenin fotosunu çekiyorsun orada okeyiz de sırt detayı varsa neden manasızca sadece önünü çekiyorsun mal mısın?
    abi olmuyo böyle her işte biraz akıl gerek mantık gerek fazla bişiy değil olsa gerek.
  • komisyon yok kargo bedeli yok çünkü komisyonu da kargoyu da alıcı ödüyor sekiz tl ve beş tl'ye on üç tl'lik ürün almaya kalktım sepeti bı onayladım on üç tl'lik ürünler toplam 43 tl oldu alır mıyım almam. dolap satıcıları ne kadar mağdur ediyorsa gardrops da alıcıları o kadar mağdur ediyor.
  • komisyon almıyormuş %0*mış. ancak hizmet bedeli alıyormuş. yersen.

dolaba rakip olacaksın ama insanları salak yerine koyarak olmaz bu işler.
  • gördüğüm, kullandığım açık ara en kötü ikinci el uygulaması.
    hiçbir endişem yok, çok net konuşuyorum, aktif ve pasif tüm siteler arasında daha kötüsünü görmedim.
    ben hiç kullanmamıştım, bazı satıcılar illa buraya yönlendirip "orada komisyon vs alınmıyor" deyince indirip birkaç alışveriş yapmak zorunda kaldım.

iban eklemek istersiniz, sorun çıkarır, 24 saat kaybedersiniz. mail atarsınız, cevap vermezler, ama saçma sapan bir isimden spam mailler atmaya devam ederler tüm bildirim izinleri kapalı olduğu halde. sepete 5 dakika önce ürün eklediniz, 5 dakika sonra darlayan bir mail gelir, bildirim kapalı olduğu halde.

ibanımı almadıysan, güvenlik sorunu varsa alış-satış yapmama neden ve nasıl izin veriyorsun? para alırken sormadın?

karşı taraf siparişi kargoya vermediği için "kolayca iptal et" seçeneğine tıklarsınız, boş ekran çıkar, desteğe bağlanıp onun cevabını beklersiniz. hani tek tuşla kolaycaydı? yok.

komisyon yok, kargo bedava olayı büyük harflerle yazıyorum yalan dolan, ahlaksızlıktan ibaret. faiz değil kar payı, zam değil güncelleme. aynen burada da öyle, kargo bedava, komisyon yok diye girdiniz 10 liralık ürün eklediniz, sepette 29.99 tl oldu, nasıl?
    hizmet bedeli.
    e komisyon, kargo yoktu? hizmet bedeli ne alaka?

onu da geçtim daha da rezili,
    200 tl üzere, bakın 200 tl artık ülkemizde komik bir para, 200 tl üzeri herhangi bir ürün koyduğunuzda komisyon almayan bu ahlaksız, bu yalancı uygulama sizden tam yüzde 9 ödeme altyapısı işlem ücreti alıyor.

yani komisyon ödemiyorsunuz ama 210 tl'den size 191 tl kalıyor. nasıl ödemediniz ama komisyon değil mi?
    karşı taraf da kargo ve komisyon ödemiyor ama sizin 200'e sattığınız şeyi 229.99'a alıyor.
    komisyon almayan bu site bir anda sizden 19 tl, karşıdan 29 tl aldı mı?

kardeşim azıcık insafınız utanmanız olsun, biraz ahlakınız etiğiniz olsun da "komisyon yok" yazısını kaldırın. biz alıştan satıştan her türlü kesiyoruz deyin de açık olun delikanlı olun ya.
    rezil herifler.
  • rezalet bir uygulamadır. ben yaptım siz yapmayın. bu uygulamaya da satıcılarına da asla güvenmeyin. kullanılmamış sıfır ürün diye bir ürün aldım. hay almaz olaydım. ürün elime ulaşınca her yerinin sarı lekelerle dolu olduğunu gördüm ve ürün eksik parça geldi. iade talep ettim ve ptt ile geri gönderdim. satıcı mesajlarıma asla yanıt vermedi ve beni engelledi. ürün ise dolap uygulamasında hala satışta görünüyor . gönderdiğim satıcı ürün 3 gün kargomatta beklemesine rağmen ürünü almadı. gardrops uygulaması destek mesaj kısmından sorduğum hiçbir soruya net yanıt alamadım. çünkü sürekli aynı kopyala yapıştır hazır mesajlar geliyor. ürünüm teslim alınmadığı için iade olarak görünüyor kargoda ama gardrops ürünün bize gelmesi gerekiyor diyor. ptt de ürünü gardropsun gelip alması gerek yoksa burdan bekleme şubelerine gider 3 ay bekler sonra da bilmem ne yararına satışa çıkar dediler. anlayacağınız herhangi bir muhatap bulmak mümkün değil. cebimden 430 tl çıktı boyle bir ekonomik kriz zamanında. ve ben artık gardropsun dolandırıcı satıcılarla işbirliği içinde olduğunu düşünüyorum. e sonuçta ikisi de karlı çıktı ben hariç. para iadem gelirse burayı güncellerim ama hiç ümidim yok. ben ettim siz etmeyin. dolandırılmak çok kötü bir şeymiş. artık bana ders oldu. asla böyle bir şey yapmam.

edit: gardrops uzuun uğraslarım sonunda paramı iade etti. ama benim için güvenilirliği bitmiştir. ayrıca ürün iadesi yapıldıktan sonra ne hikmetse satışı yapan kadın benim engelimi kaldırdı ve ürünüm bana geri gelmedi ürünümü geri gönder gibi saçma sapan mesajlar attı. yani gardropsun derdi bitmiyor. şimdi de ben kadını engelledim ne hali varsa görsün.

edit: yoğun bir tehdit alıyorum. kadın eğer ürünümü göndermezsen adresini biliyorum gelirim diye tehdit ediyor. ruh hastası mıdır nedir! ve gardrops da sorunu çözdüğü için konuşmayı kapatmış. yeniden yazıp bu ruh hastasını bilgilendirmelerini söyleyemiyorum. siz siz olun boyle yerlere asla adres tlfn bilgisi yazmayın. gerçekten rezalet.
  • rezalet uygulamadır, uzak durun.

30/10/22 tarihinde hanıma mont aldık, açıklamada "sayılı giyildi, defosu yok" yazıyor.
    görsel

ancak gelen üründe sayısız defo var ve fermuar izinden en az 50 kere giyildiğini anlarsınız.

görsel

görsel

tabii iade etmek istedik ancak çok uzman gardrops editörleri fotoğrafları inceleyip "ikinci el üründe normal bunlar" şeklinde bir açıklamayla iade isteğimizi reddetti.

açıklama kısmına yazılanların hiçbir önemi yok mu? öyleyse ben bu platformda 100 kere kullandığım pert olmuş ürünleri, açıklamasına "yepyeni tertemiz hiç kullanmadım" diye millete kakalayabilir miyim?

devamında mail attığım ve "yapacak bir şey yok" diyen müşteri temsilcisi de bunu doğrulamış oldu. birileri açıkça sahterkarlık yapıyor ve gardrops buna ön ayak oluyor. tecrübem budur, herkese bol şans.
hesabın var mı? giriş yap