• beni bir araştırma projesi için uzak diyarlara yollayıp , araba, ekipman, yardımcı , ödenek ayarlayıp misal '''aslen malezyalı olan sarı çizgili, beyaz halkalı pekin ördeğini'' araştırmaya gönderebilirler mesela. bir ömür arayıp dururum.
  • meyhane açardım.

ama öyle modern, yeni nesil meyhane değil. gerçek meyhane.
    -hafif müzik, millet karşılıklı rahat rahat konuşabilsin.
    -birinci sınıf ürünler.
    -turkuaz rengi tasarımlar.
    -sadece rezervasyon. hatta zamanla sadece tanıdık kişiler.
    -kulağının dibine girip zurna çalan lavukların olmadığı.
    - birde mekanımın minik bir iskelesi olsun isterdim. müşteri teknesini bağlasın.
    -tanıdığım yazarlara özel ikram yapardım.

off offff.

edit. düzeltme.
    edit. 1. masa fovalio yazara rezerv edildi.
    edit. 2. masa kizil sacli marilyn'e rezerv edildi.
    edit. oldugalibayaa yazar arkadaş şef bulaşıkçı olarak işe başladı.*
    edit. lahavle yazarımız helvacı olarak işe başladı.
    edit. mithatbey usta arayan çırak mezeci olarak işe başladı.
    edit. grayclouds bütün masaların sakiliğini yapmak için işe başladı.
    edit. dolce vita kendisi şef'imiz. ahtapot konusunda iddialı.
  • (bkz: arkeolog)
    (bkz: sümerolog)
    (bkz: hititolog)
  • kütüphane memurluğu.

en büyük hayalim.
  • küçük bir kulübede gece bekçiliği. ohh çayımı demlerim, bir sigara yakarım, alttan elektrikli ısıtıcı, karşımda 37 ekran televizyon miss. kar yağsın, yağmur yağsın, fırtına çıksın. insanlarla uğraşmak yok, kur kaç oldu derdi yok, sokayım ekonominize. gecenin sessizliğinde hayalimdeki meslek.
  • yapabileceğim her işi denemek isterdim. 2-3 ay yapıp sonra başka işe geçerdim. moto kuryelik, fırında marangozda çıraklık, cafede garsonluk vs. zaten geçim derdim yok. yapabileceğim her iş kolunun içini içeriğini, zorluğunu öğrenmek isterdim.
  • kitapçı dükkanı ( sahaf) açardım sürekli okurdum özetler çıkarırdım, şiirler yazıp yayınlardım, düzenli spor yapardım...
  • "burada yazılanları iaşe için yapamasanız da umarım hobi olarak bir ucundan tutuyorsunuzdur" dediğim işlerdir.
hesabın var mı? giriş yap