• en azından bir olay sonrası politize olabilmiş pıtırcıklardır. bazı pıtırcıklar malesef hiç politize olamaycakmış gibi geliyore.

(bkz: palpatine'in götünün kılıyık)
  • politik olmayı kendisinin bulduğunu sananların hezeyanı. bu tip çıkışlara en güzel cevabı harun tekin vermiştir: sanane belki cahildim. bu kadar basit. bir şeyin de eliti en çok biliri olmaya çalışmayın be.
  • gezi parkı olayları sonrası şahlanan bireylerin beyanatlarıdır. insanlar hayatları boyu cahil kalsalar daha iyi misal fikirleri sığ olsa etrafını görmemeye farketmemeye devam etse hele şahane. çok normaldir zira sen kimsin merkel diye çıkış yapanları da var. tebrikler herşeyi bilen adam.
  • yıllardır kürdün, alevinin, işçinin emekçinin hakkını arayanlar gezi parkı sonrasındaki uyanıştan hiç rahatsız olmadı. daha doğrusu ben yazar çizer takımından böyle birine rastlamadım. aksine hepsi memnun, umutlu hatta biraz da şaşkın. birçoğu "ben bu gençlerden bir halt olmayacağını düşünürdüm, yanılmışım, bağışlasınlar beni" benzeri şeyler söylüyor. önceden bu işlerin içinde olanların düşüncesi buyken daha önce bu konuda pek yazıp çizmişliği olmayan ("yazar hakkında" ya baktım) birinin gençler başta olmak üzere halktaki bu uyanışı eleştirmesi en kibar deyimiyle tuhaftır.
  • eskinin politizelerinin neden bir şey beceremediklerini gösteren ifadedir. biz ne zaman yanyana durmayı birbirimize sahip çıkmayı öğreneceğiz ozaman güneşli günler gelicek. geliyor. sevimli pıtırıcıklardır. iyi ki varlar
  • herkesin gözü açıldı. herkesin dili çözüldü. bundan rahatsız olan, muktedirin çıkardaşıdır ki onun da vakti gelir.
  • kimseyi mutlu edemeyen pitirciklar anladigim kadari ile. apolitik apolitik ortalarda da dolassalar, en sonunda bir seyler yapmaya da karar verseler olmuyor.
    sahsi kanaatimce, aile kulturu olarak siyasi gorusler icerisinde yetismemis olan kimse, 18 yasinda birden bire sagda solda adini duydugu seyleri arastirmaya/gozlemlemeye baslayinca muhtesem bir siyasetci olmuyor. ama bu bir baslangictir. 'ulan dun alfabede s harfini gosteremiyordun' demek yerine, yol gosterilebilecek kisiler bunlar bence.
    'dun neredeydiniz' savi bence de dogru. ama bugun buradalarsa, kendilerini hala azarlamak yerine, 'e yine hic yoktan iyi' denmemeli mi? fikirleri 'hizmet, cile ve zaman olarak ben senden yuksek rutbeli bir solcuyum' diye sahiplenecegimize paylassak olmuyor herhalde.
  • gezi parkından önce de politize olanların "okula converse'i ben getirdim" havalarından çok daha evla olan. e gelmesinler mi? destek vermesinler mi sana? azsın diye ezsin mi seni akape zihniyeti? bi noktada olmak lazım politize işte.
  • köleyken halk olmak durumunu yaşayan insandır. güzel insandır.
hesabın var mı? giriş yap