• 13.09.2019 tarihinde kurulmuş internet servis sağlayıcı. kendi altyapısı yok, türk telekom fiber ve bakır altyapısı üzerinden hizmet vermektedir. şuan için konya, kayseri ve aksaray illerinde hizmet veriyor, 10 temmuz 2020 tarihi itibariyle türkiye geneli kısıtlı abonelik alımına başlayacaklar. fiyatları uygun ve taahhütsüz, dolayısıyla şans verilebilir.
    https://gibir.net.tr/
  • gıbır gıbır kullanıcıları artan firma
  • üst edit 2022: gibirnet ile 3 senem şimdiye kadar en memnun kaldığım internet servis sağlayıcı, herkese öneririm.

yarışmaya giresun'dan katılıyorum galiba giresun'daki ilk müşterisi benim.
    nasıl olduğunu ilerleyen günlerde yazacağım.

edit: herkese öneririm herhangi bir sıkıntı yaşamadım gayet memnunum.

edit2: 10.11.2020 - şimdiye kadar çok memnunum.
    sözlükte rezalet başlığına temsilen görsel.
    (bkz: #115427170)

önceden d-smart , turk.net, netspeed kullanan birisi olarak gibir.net.tr'den çok memnunum.

neden memnunum :
    1. çünkü fazla müşterileri yok, aradığım an ulaşıyorum.
    2. 35 mbps internet için anlaştım aynı fiyata 50 mbps internet verdiler. (belki kendileri de farkında olmayabilir bunun)
    3. kendi adsl kullanıcı adı ve şifrem çalışmadı, mağdur olmamam için bana çalışan kullanıcı adı ve şifre verdiler.
    aradan epey zaman geçti kendi kullanıcı adı ve şifremin bağlantısını uzaktan yaptılar.
    4. türk telekom'dan kiralanan modemin adaptörü bozuldu, gibirnet.i aradım, modem buzulsaydı türk telekom yeni bir modem getirirdi fakat adaptörü bozmuşsunuz, kendiniz bir tane adaptör alıp kullanın dedi. abonelik işlemi bittikten sonra modem ve bozuk adaptörü türk telekom'a teslim edersiniz dedi.
    ( belki 4. madde bir mağduriyet olabilir, o adaptör ise türk telekom'un ürünü)

efendim durum böyle...
    abone olduğum zamandan beri her şey stabil.

adaptör almak için bilgisayarcılara gittim her biri 45 tl dedi. gittigidiyor.com'dan 30 tl'ye aldım. iki günde geldi 12v 2a çıkış.
    eğer bir a çıkış olsaydı fiyat daha ucuzdu.

gibir.net.tr
    hız testi : ping 25, dow 40.8 , up 8.2 konum giresun
    https://hizliresim.com/bbelxt
  • isim seçimiyle insanı bir süreliğine şaşırtan internet sağlayıcı.

alternatif ve bir çok altyapı kullanan firmalara alıştık. umarım kendisine yasal olarak sağlanan uygun fiyat avantajını güzelce kullanır ve rakipler arasında yerini alır.
  • isminin anlamını merak ettiğim firma.

an itibari ile bir kaç il hariç bi çok yerde hizmete başlayan firma. donanımhaber üyelerine ilk ay ücretsiz diye kampanyaları vardı şu konuda.

alternatif olarak fena olmayabilir kötü yoruma denk gelmedim pek ama kullanıcılarının az olmasından kaynaklanıyor olabilir şu an.
  • 2019 eylül ayından beri faaliyet gösteren, zaman içerisinde daha profesyonel bir müşteri hizmeti sağlayan firma. ttnet ile sözleşmem bu ay bitmişti ve gibirnete geçiş yaptım. whatsapp uzerinden başvuru yapıp sonrasında evrakları mng kargo ile ilgili firmaya gönderdim. 3 gün sonra ttnet internetimi kesti başvurum nedeniyle, ondan yaklaşık 2 saat sonra gibirnet internet kullanıcı bilgilerini iletti ve interneti kullanmaya başladım. 10 günlük kullanım suresince her hangi bir sorun, bağlantı hızında düşme ve kopma yaşamadım. umarım bu sekilde devam eder.
    edit1: 3 gün önce 81 tl fatura geldi, donanım haber üyesi olduğum için bir kampanyadan faydalanıp ilk ay ücretsiz kullanacaktım diye mesaj attım. üç gün sonra düzeltme yapıp faturamı sildiler. ilk ay sonunda hala bir sıkıntı yaşamadım.

edit2: (bkz: #115418751) entry'sinden dolayı firma linç ediliyor. açık konuşmak gerekirse ilk basta müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almak istediğimde birisi disarida bir yerlerden telefonu açıp trafik sesleri eşliğinde "abi simdi ben disaridayim bosta oldugum icin telefonu bana yondermisler, bir daha ararsan müsait bi arkadas size bilgi verir" demislerdi. acaba dolandirici mi bunlar diye dusundum. daha sonra donanimhaber üyelerine ilk ay ücretsiz olunca ve herhangi bir bağlantı ücreti istemeyince geceyim, memnun kalmazsam iptal ederim dedim. bir kaç hafta sonra aradigimda daha profesyonel birileri telefona cikti. daha sonra ise whatsapp uzerinden iletişim kurdum. açık konuşmak gerekirse whatsapp uzerinden görüştüğümde kurumsal bir izlenim vermiyorlar ama samimi ve net cevaplar alıyorum. telefon actigimda her firma kem kum edip konuyu kapatırken whatsapp uzerinden 2 saat sonra bile cevap verseler, bazen sorunu cozup donuyorlar, bazen konuyu anlayıp bilgi vermek icin. sonuc olarak 2 ay oldu kullanmaya başlayalı, sadece 1-2 kere internet yavaşladı, 1 kere de kesildi(sebebi turk telekom altyapısı, sitedeki herkesin kesilmişti).
  • kendisi "fiber internet sağlayanlar" içerisinde en ucuz statik ip satan firmadır, sadece bu sebepten ötürü bile geçilebilir.

arkadaşlar bilmeyenler için;

kablonet haricinde tüm fiber operatörlerin pingleri hemen hemen aynıdır, ama ipv4lerimiz hızla tükendiği için oyun oynayanlar için statik ip bir lüks değil gereksinim haline gelmiştir.

kablonet docsis 3.0 da kalmaya devam ettiği sürece oyuncular için tercih sırası en son olan isp dir. vdsl i bırakın adsl internetin pingi bile daha iyidir.

bu arada geforcenow da tam bant genişliği kullanamama sebebi de yukarıdaki ortak ip mevzusu. (bkz: carrier grade nat)

iyi operatör yoktur, bölgeye göre araştırma yaparak tercih yapınız.

bu arada son 1 ay içerisinde kablonet de fiber kullanmaya başladı bilginize.
  • müşteri hizmetlerinin üslubu ismine yakışır cinsten firma.

1
    2
    3
    4

kaynak

edit: kaynak vererek aktardığım mevzuyu gözü yerine götüyle okuyup beyni yerine götüyle düşünen götleri de şuraya bırakıyorum: görsel (özel mesajın ifşası olmasın diye isimlerini sansürledim)
  • begin tabi. bu ne biçim üslup böyle. kıraathanede çay dağıtıyor sanki pezevenk. astı, üstü, yöneticisinin karşısına çıkar umuyorum şu yazışma.
hesabın var mı? giriş yap