şükela:  tümü | bugün
 • söylenilen faydaları gerçek mi şehir efsanesi mi bilemiyorum ama piyasada satılan içinde ginseng bulunduğu iddia edilen ürünlerde ya hiç bulunmadığını ya da çok çok az bulunduğunu düşünüyorum. çünkü güney korede devlet kontrolünde ve sınırlı sayıda üretiliyor. toprakta kaldığı yıl ne kadar fazla olursa değeri o kadar artıyor. 3, 5, 7 yıl gibi. zahmetli bir ürün olduğu için orjinalleri de pahalı.
 • özellikle güney kore ginseng pazarının büyüklüğü 1.140.000.000 dolar olup, kore'yi dünyanın en büyük distribütörü yapmaktadır. bu bitkinin ülke dışına çıkması yasak ve türkiye'de 7 tane deneme sahası var.*
 • tansiyon, carpinti, uykusuzluk falan gibi sikayeletleriniz varsa kullanmayin. uzerine ekler bol bol.
 • çince insan şekilli kök anlamına gelen ginseng, panaks bitki familyasına ait bir bitkidir. aktif maddesi ginsenozit veya diğer adıyla panaksozittir.
 • piyasadakilerin % 95 i sahte olan ürün... hatta sahtelikten de öte bazı piçlikler söz konusu ... bence siktir edin para vermeyin... mesir macunu falan yeyin işte...
 • dün gömdüm ben bunu. orcinal koreden geldi. öküz gibi uyudum. ginsengmiş, yer miyiz la biz?
 • olumlumalar yeteri kadar yapıldığına göre gelelim uyarılara.
  1- kronik hipertansiyon problemleri ortaya çıkarabilir. eğer hipertansifseniz ve anestezi altında bir operasyona maruz kalacaksanız mutlaka ve mutlaka ne kadar süredir ginseng kullandığınız anestezi uzmanına söyleyiniz. anestezik ajanlar vasodilatasyona sebep olduğundan hemodinamikte kolay değişim görülebilir.

  2- moai gibi antidepresanlarla etkileşim yapmasının yanısıra phenelzine ile aynı anda kullanımı titreme, baş ağrısı ve uykusuzluk oluşturur. diğer antidepresanlarla birlikte alınması da sorunlara yol açabilir.

  3- asya ginsengleri ile kalsiyum kanal blokerleri etkileşirler (ccb).

  4- germanyum içeren ginseng ürünleri furosemidin diüretik etkisini azaltırlar. ayrıca ve daha önemli olarak germanyuma maruz kalmak böbrek yetersizliğine yol açabilir.

  5- amerikan ginseng'i hipoglisemik aktivite gösterir. tip1 ve tip 2 diyabet hastaları çok dikkatle kullanmalıdır.

  kaynak : beslenme ve ilaç etkileşimleri, m. aksoy, istanbul tıp kitabevi, p550
 • ticari beslenme yalanlarından en popüleri.
 • arifoğlu oğütülmüş ginseng tozu 20gr'ı kullanan varsa yeşillendirmesini bekliyorum. bide bunun kök halinde satılan 30gr'ı var oda olur.,

  edit: solgar siberian ginseng aldım 60 kapsül.
 • çin ve tibet'te bitkilerin padişahı olarak anılır kendileri. populer olduktan sonra her yerde sera usülü ginseng uretimine başlayip, bir çok uyanik içine bolca kafeini basıp, "ooo hacı içer içmez etkisi ortaya çıktı, çok iyimiş yeeeaağ dedirtir". gerçekte hemen degil birkac haftada ancak klinik etki gosteren, özellikle bitkinlik,yaygın kas ağrıları, savunma sistemini güclendirme gibi durumlarda hakkını veren bir bitkidir.

hesabın var mı? giriş yap