• tansiyon, carpinti, uykusuzluk falan gibi sikayeletleriniz varsa kullanmayin. uzerine ekler bol bol.
  • çince insan şekilli kök anlamına gelen ginseng, panaks bitki familyasına ait bir bitkidir. aktif maddesi ginsenozit veya diğer adıyla panaksozittir.
  • piyasadakilerin % 95 i sahte olan ürün... hatta sahtelikten de öte bazı piçlikler söz konusu ... bence siktir edin para vermeyin... mesir macunu falan yeyin işte...
  • dün gömdüm ben bunu. orcinal koreden geldi. öküz gibi uyudum. ginsengmiş, yer miyiz la biz?
  • olumlumalar yeteri kadar yapıldığına göre gelelim uyarılara.
    1- kronik hipertansiyon problemleri ortaya çıkarabilir. eğer hipertansifseniz ve anestezi altında bir operasyona maruz kalacaksanız mutlaka ve mutlaka ne kadar süredir ginseng kullandığınız anestezi uzmanına söyleyiniz. anestezik ajanlar vasodilatasyona sebep olduğundan hemodinamikte kolay değişim görülebilir.

2- moai gibi antidepresanlarla etkileşim yapmasının yanısıra phenelzine ile aynı anda kullanımı titreme, baş ağrısı ve uykusuzluk oluşturur. diğer antidepresanlarla birlikte alınması da sorunlara yol açabilir.

3- asya ginsengleri ile kalsiyum kanal blokerleri etkileşirler (ccb).

4- germanyum içeren ginseng ürünleri furosemidin diüretik etkisini azaltırlar. ayrıca ve daha önemli olarak germanyuma maruz kalmak böbrek yetersizliğine yol açabilir.

5- amerikan ginseng'i hipoglisemik aktivite gösterir. tip1 ve tip 2 diyabet hastaları çok dikkatle kullanmalıdır.

kaynak : beslenme ve ilaç etkileşimleri, m. aksoy, istanbul tıp kitabevi, p550
  • ticari beslenme yalanlarından en popüleri.
  • çin ve tibet'te bitkilerin padişahı olarak anılır kendileri. populer olduktan sonra her yerde sera usülü ginseng uretimine başlayip, bir çok uyanik içine bolca kafeini basıp, "ooo hacı içer içmez etkisi ortaya çıktı, çok iyimiş yeeeaağ dedirtir". gerçekte hemen degil birkac haftada ancak klinik etki gosteren, özellikle bitkinlik,yaygın kas ağrıları, savunma sistemini güclendirme gibi durumlarda hakkını veren bir bitkidir.
  • plasebo mudur bilemem ama kullanırken kendimi çok daha enerjik ve pozitif hissediyorum.
  • ginseng kullanıyorum ve zor beğeneni ikna ediyorum ..tabii ki kimi; eşimi
  • sabah aç karnına bir tablet,yatmadan önce yada spordan sonra bir tablet şeklinde kullanın.zihin trafiğimi pozitife çevirme konusunda oldukça işe yaradığını hissesiyorum.paranız çoksa kore’den gidip alın.gitmişken bana da alın.doğanın mucısezi desem abartmış olmam.
hesabın var mı? giriş yap